• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon İSRAİL/YAHUDİ GENÇLİĞİ DİNOZORLARDAN NASIL KURTULABİLİR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Öncelikle şunu belirteyim: Global sermayenin, özellikle Ortadoğu'nun çekip çevrilmesine yönelik planlama, programlama ve yönetim (doğrudan ya da uzaktan kumanda yoluyla) işlevlerini, büyük ölçüde, Yahudi taşeronlara ihale ettiğini düşünüyorum. Kanımca, bu faaliyetler seçkinlerden oluşan gruplar tarafından yürütülmekte, Yahudi halklarına da itaat etmek dışında bir seçenek bırakılmamaktadır.

12 Mart döneminde bir yönetici (İhsan Sabri Çağlayangil) ülkemiz hükümetleri açısından şöyle bir açıklamada bulunmuştu: ‘CIA, Mossad ve MİT, işbirliği içinde, altımızı oymuşlar da haberimiz olmamış’. Bilindiği gibi, soğuk savaş süresince, bizim bulunduğumuz blok, tümüyle, küresel sermayenin hüküm ve tasarrufu altına girmişti. Dolayısıyla, istihbarat ve güvenlik örgütleri, kendi hükümetlerini sermaye direktifleri çerçevesinde değerlendirme ve görevden alma yetkisiyle fiilen donatılmışlardı.

Bir kısa yazı bağlamında, planlama işlevi ile ilgili niçin böyle bir kanıya vardığım konusunun tüm ayrıntılarıyla açıklanabilmesi olası değil. Aslında, yazının amacı da bu değil. Kitaplarımda başka bilgiler de mevcut zaten. Önemli olan, bizim de bulunduğumuz bu bölgede çatlamalar, patlamalar, ayaklanmalar, yeniden düzenlemeler, savaşlar, çeteler, inançsal gaz vermeler, cemaatler, dernekler, vakıflar, eğitim kurumları, tepkisel hareketler, beyin yıkayıcı yalancı medya, sömürgen iş örgütlenmeleri, insana karşı ticaret, fonlar, mafya, kara para hareketleri, işkenceler ile silah ve uyuşturucu trafiğinin oluşum ve gelişiminde büyük sermayenin Yahudi mutemetler aracılığıyla yapılmış planlarının önemli bir rol oynuyor olabileceğinin bilincine varılması. Ayrıca, esas kadrolar da bu planlar bağlamında belirlenip atanıyorlar mı acaba…Yahudi topluluğunun etkin bireyleri arasında çok etkili bir iletişim ve dayanışmanın varlığı. özellikle para kaynaklarına egemenlik nedeniyle, topluluk içindeki bir küçük grubun doğrudan global sermaye sınıfı içinde yer aldığı, bir kitabın okunup okunmamasının bile planlar kapsamında belirleniyor olabileceği de ileri sürülebilir.

Dileğimiz Yahudi gençliğinin İsrail’den başlayarak tüm dünyadaki Yahudiler bağlamında, iktidarı, taşeron mutemetlerin sultasından kopararak onların yerine doğrudan yönetime geçmesi. Bir kitabımızda (Dünya Gençleri Birleşiniz ve İktidar Olunuz) anlatmaya çabaladığımız üzere, yaşlı kuşağın bütün numaralarının ceremesini çeken, cinayet türü savaşlarda birbirini kıran, hemen hemen ülkelerin tümünde işsizlik canavarının önüne atılan gençliğin dünya ölçeğinde iktidara yürümesi, insanlığın geleceğini kurtarabilecek tek seçenek olmaktadır. Taşeron dinozorlar, ellerine birer silah verip, gençlerini, yine zavallı Arap gençlerinin karşısına, global sermayenin doymak bilmez hırslarını tatmin amacıyla, dikmektedirler. (Hamas konusunda bile kuşkularım var). İsrail gençleri, kadın erkek 2-3 yıl zorunlu askerliğe tabidir. Yakın tarihte, nüfusun yüzde 10 kadarını oluşturan ve inançları gereği askerlikten muaf tutulan Ortodoks Yahudi gençler de, Anayasa Mahkemesi kararıyla, Arap kökenlilerle birlikte, zorunlu askerlik kapsamına alınmak üzeredir. Bütün bunlara karşılık, genç kitle işsizlik, pahalılık ve evsizlik gibi olumsuzlukların altında ezilip durmaktadır. Ya bir de komşu bir ülkede, plan gereği, sıcak çatışmalarda şu anda bile birbirini öldürmeye konuşlandırılmış gençlerin dramı…

İnsanlığı doğruya yönlendirme açısından Karl Marx gibi büyük düşünür ve liderler yanında çok önemli bilim insanları çıkarmış evrensel Yahudi geleneği, birikimi ve zekası, Yahudi gençliğini dünya gençliğinin başını çekmede de gerektiğince etkili kılacaktır. Kesin inanıyorum.

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:36)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 27 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün293
Dün1148
Tüm Zamanlar4529081
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 17 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5233
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?