• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon ZENGİNLER DÜNYASINDAN HABERLER

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Fransız gazetesinin haberine göre, Fransa'nın eski cumhurbaşkanı Sarkozy, yatırım bankası Morgan Stanley için 45 dakikalık konuşma ile 15 dakikalık fotoğraf çekimi karşılığında 571 bin lira almış. Yine İngiltere eski başbakanı Blair, görevinden ayrıldıktan sonra, para (madrabazlarına) verdiği danışmanlık hizmeti karşılığında yılda en az 25 milyon euro kazanmaya başladı. Blair, sadece yatırım bankası JP Morgan'a verdiği danışmanlık hizmetinden bir yılda 3.1 milyon euro kazandı.(Milliyet, 1 Eylül 2012). Malum, Blair'in Irak'ı mahvetmek, Sarkozy'nin de Libya halkını bombalamanın önünü açmak gibi global sermayeye arz ettikleri büyük hizmetleri oldu. Sermaye ‘hamiyetine’ yaşam boyu mazhar olmaları son derecede doğaldır.

Global sermaye, birçok ülkede, siyasal partiler düzeneği aracılığıyla, adamlarını dilediği gibi değiştirebiliyor. Adamlar ve partiler arasında etiket ve görüntü dışında (Özellikle de küresel egemenlere saygılı olmak bakımından) önemli farklar yok. Orta Doğu ülkelerinde ise bu tür ‘sözde’ demokrasiler bile mevcut olmadığından, at değiştirmek için ‘zorunlu olarak’ güvenlikçilere, çetelere, ajanlara, paralı askerlere, kiralık katillere, bombacılara ve ‘bil cümle’ kalem ve inanç erbabının değerli ‘mesailerine’ başvuruluyor. Bölgemizde global sermayece uygun görülüp Yahudi dinozorlarca planlama ve uygulaması yapılanlar dışında esaslı bir patlama, çatlama, çatışma, çetecilik, ayaklanma, silah ve uyuşturucu ticareti, kaçakçılık, kara para hareketi, vb. olabileceğini düşünenler varsa, eh artık biz ne diyebiliriz.

Sermaye sahiplerinin de işi kolay değil. Haberde şöyle deniyor:
‘Dünya zenginlerinin akın ettiği Londra’daki lüks evlerde cephanelik ve panik odaları bir ‘mütemmim cüz’ haline geldi. Daha önce genellikle Orta Doğulu petrol zenginleri ile Amerikan bankacılarının yerleştiği şehir, artık Rusya ve Kuzey Afrika ülkeleri dahil, 100 ayrı ülke zenginlerine ev sahipliği yapıyor… Zengin semtlerinden Kensington’da 46 milyon liraya satışta olan bir malikanede iki panik odası, iki ayrı mobese kamera sistemi, 24 silahlı ve cephanelikli bölme, kurşun geçirmez kapı ve pencere camları, uluslararası güvenlik sistemlerinin bire bir kopyası… hırsızlığa karşı da sis bombası sistemi bulunuyor.’ (Milliyet, 1 Eylül 2012).

İngiltere ordusu ve polisinin baş görevinin bu özverili konukların rahatını, güvenliğini sağlamak olduğu da göz önüne alınırsa, endişelenecek fazla bir şey kalmıyor, demektir.

Gözleri ve beyinleri eğitim sistemi ve medya aracılığıyla perdelenmiş okumuş kardeşler, temel sorun odağını saptayacak kadar bile bir düzey tutturamadıklarından, birbirleriyle uğraşıp duruyorlar. Global sermaye de bunu istiyor, bunun aynen böyle olmasını dayatıyor zaten.

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:35)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 27 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün299
Dün1148
Tüm Zamanlar4529087
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 23 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5233
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?