• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon DÜNYA GENÇLERİ UYANIN ARTIK

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Le Monde Diplomatique'in Eylül sayısında önemli bir araştırmanın sonuçları yer alıyor. Buna göre, obezite denen olayın, ABD'den Hindistan'a, temel olarak küresel gıda endüstrisinin eylemleri sonucu ortaya çıktığı gösteriliyor. Gıda zincirleri, önemli bölümü insan sağlığına zararlı ürünlerinin, çeşitlendirme ve ayrıca da çok etkili reklamlar aracılığıyla sürümünü giderek artırıyorlar. İnsanların hareketlerini azaltan otomobil, televizyon gibi ürünler de aşırı kilo almaya katkı yapıyor. Zayıflamak için piyasaya sürülen mallardan da yine global zincirler kâr ediyorlar. Sağlık açısından olumsuz oldukları bilimsel araştırmalarla kesinleştirilen GDO'lu ürünler de bol bol tüketiliyor.(Daily Mail, 20 Eylül 2012). Bütün bunlar, yönetsel ve siyasal CEO'ların etkili çalışma ve global emirlere uymaları ile gerçekleşiyor, doğal olarak. (Nasıl olmuşsa, bir partimiz şekerli ürünler üzerindeki vergilerin artırılmasını istemiş. Buna da şükür).

Bir üniversitemizin araştırmasına göre, askeri harcamaların yüzde 20 azaltılmasıyla nüfusun yüzde 17'sinin sigorta primi devlet tarafından karşılanabilir ve 1.5 milyon yoksul haneye ayda 465.4 lira düzenli gelir desteği verilebilir.(Cumhuriyet, 29 Eylül 2012). Global silah yapımcı ve tacirleri böyle bir şeyi hiç hoş karşılamazlar, malum.

ABD'de petrolcüler rüzgar enerjisi ile ilgili üretimleri geriletmek için her şeyi yapmaktalar. (NYT global sayı, 22-23 Eylül 2012). Kutupların erimesi, iklimin kötüleşmesi, bir süre sonra sahillerin sular altında kalacak oluşu adamların umurunda bile değil.

NYT’ dan yeni dünya haritası… Haritaya göre, Suriye üç küçük devlete bölünecek. Kurulacak yeni bir devlet Türkiye’nin bir bölümünü de içine alıyor. Belçika, Flaman ve Valon bölgesi olarak ikiye ayrıldığı gibi Afrika’da da Mali, Kongo ve Somali’de yeni devletler kuruluyor. (Cumhuriyet, 28 Eylül 2012). Bir Yugoslavya’dan 7-8 devlet ürettiler. Üstelik de yeni devlet

kurulması binlerce, milyonlarca insanın mahvı sonunda gerçekleşebiliyor. Şu anda Suriye’de olduğu gibi… Peki, mevcut devletler, ülkeler neden bölünecek: Petrolcüler, uyuşturucu ve silah tacirleri, kaçakçılık mafyası, genel olarak sömürgeciler ve hepsinden önemlisi ‘paradan para kazananlar’ öyle istedikleri için…

UNİCEF çocuk hakları danışmanlığını yapan bir uzmanımızın raporuna göre, Kamboçya’daki 800 bin fahişenin üçte birini çocuklar oluşturuyor. Çocuk fahişelerin sayısı Tayland’da 800 bin, Endonezya’da 400 bin, Brezilya’da ise 500 bin ile 2 milyon arasında. (Cumhuriyet, 1 Ekim 2012). Bu çocuklardan en çok ‘uygar’ Avrupalıların ‘istifade ettikleri’ ileri sürülüyor.

İspanyol İstatistik Kurumu, haziran sonu itibariyle işsizlik oranının yüzde 24.63 olarak gerçekleştiğini, gençler arasındaki işsizliğin ise yüzde 53’ü aştığını belirtti. (Fransız TV5)

Avrupa Birliğindeki 143 nükleer santralin geliştirilmesi gerektiği, bunun da maliyetinin 26 milyar Euro’ya ulaşacağı bildirildi.(BBC).

İntihal (araştırma sonuçlarının izinsiz kullanılması, yani hırsızlığı) açısından yapılan saptamalar, biyomedikal alanda yayımlanmış araştırmaların üçte ikisinin bu rezilliğe bulaşmış olduğunu ortaya koydu.(Fransız TV5).

Dünya gençleri, sistemi omuzlarında taşıyan siyasal ve yönetsel CEO’lar ile kafaları iyice bulandırılmış ve ayrıca da maddi manevi avanta çeşmelerinden küçük büyük sebeplenen dedeler, neneler, amcalar, teyzeler, ağabeyler, ablalardan bir fayda gelmeyeceğini bir an önce görmeli, aralarındaki bütün düşmanlık ve bölünmelerin kasıtlı yaratıldığının bilincine varmalı ve ‘mevcut hukuk kurallarına harfiyen uyarak’ global iktidara ulaşmak olanağını yaratmalıdırlar. Başka çareleri yok.

Not: ‘Dünya Gençleri Birleşiniz ve İktidar Olunuz’ başlıklı kitabıma da söyle bir göz atılsa, çok iyi olur bence.

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:37)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 27 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün299
Dün1148
Tüm Zamanlar4529087
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 23 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5233
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?