• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Bir Kendini Bilmeze Cevap

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Ziya Paşa ne güzel demiş ; Beyanı lisan ayineyi insandır.


Ülkemiz de hızlı gelişen olaylar hakkında yazı yazmayı düşünürken, bu topraklarda yetişip, bu vatanın ekmeğini yiyen kendini bilmez biri,Taraf gazetesinin eski yazarlarından Seval Nişanyan,Müslümanların masumiyeti adlı iğrenç filmi bahane ederek , gelmişlerin, geçmişlerin efendisi Hz. Muhammed (sav) hakkında iğrenç ifadeler kullanmış bu sözlerini twitter ve facebook üzerinden paylaşmıştır.
Nişanyan, sitesinde malum filmi bahane ederek “Buna karşılık yüzlerce yıl önce Allah’la kontak kurduğunu iddia edip bundan siyasi, mali ve cinsel menfaat temin etmiş bir Arap lideri ile dalga geçmek nefret suçu değildir diyerek, hem Müslümanlara hem gelmişlerin, geçmişlerin efendisi Hz. Muhammed’e (sav) içindeki nefreti kusmuştur.
Nişanya’nın ifadeleri ilmi, fikri ve seviyeli bir tarzda olsaydı, ben de seviyeli bir tarzda cevap vermek isterdim. Ancak kendini yazar zanneden bu, sözde yazar müsveddesi, bir yazara yakışmayacak tarzda Hz. Muhammed(sav) iftira ve hakaret içeren, çok çirkin sözler sarf etmiştir.
Nişanyan kendisini eleştirenlere de it, kopuk istedi diye buradan gitmem demiştir.
Merdi Kıpti seçaat arz ederken sirkatin söylermiş.
Anadolu’da bir söz vardır; Kötü söz sahibine aittir.
Ziya Paşa da ne güzel demiş ; Beyanı lisan ayineyi insandır.
Bir kere efendimiz Hz. Muhammed(sav) döneminde yaşamış Ona karşı çıkmış müşrikler,Yahudiler.Hıristiyanlar dahi O’ nu ahlaki ve insani açıdan asla eleştirmemiş,getirdiği ilahi nizama karşı durmuşlardır.
Bir keresinde müşrikler, İslam dininden vazgeçsin diye efendimize,senin gayen güzel kadınlarla evlenmekse, en güzel kızlarımızı seninle evlendirelim,yok! Senin gayen zengin olmaksa,sana mal verelim en zenginimiz ol,yok! Senin gayen başımıza geçip lider olmaksa, seni başımıza kral yapalım, yeter ki sen İslam’dan vazgeç teklifinde bulunmuşlar.Efendimiz ayı bir elime, güneşi bir elime verseniz ben yine davamdan vazgeçmem demiştir.
Hz. Muhammed (sav) efendimiz hayatı boyunca evlilikleri hariç hiçbir kadına bakamamış, 50 yaşına kadar da kendisinden 15 yaş büyük olan Hatice validemizle evli kalmıştır.
Efendimiz hayatı boyunca hiç mal biriktirmemiş, hayatını 3 metrelik hücresinde, hasır üzerinde geçirmiş, ikinci bir elbise dahi edinmemiştir. Vefatı sonrasında, fakru zaruret içinde olan kızı, Fatıma validemize de miras bırakmamıştır.
Tarih boyunca peygamberimiz Hz. Muhammed(sav) kadar, hayatının her safhası didik didik araştırılmış, incelenmiş biri yoktur. Çocukluğundan gençliğine, çobanlıktan ticaret hayatına, evlilik hayatından yatağına kadar, en ince ayrıntısına kadar araştırılmıştır.
Batı dünyasında insaflı olan devlet adamları ve yazarlar Hz. Muhammet(sav) efendimize hayranlıklarını ifade etmişlerdir. Büyük devlet adamı Prens Bismark efendimize hayranlığını şu sözlerle ifade etmektedir.
o
Ben, şuna inanıyor ve iddia ediyorum ki;
Hz. Muhammed mümtaz bir kuvvettir!
İlahi kudret elinin,
O'nun gibi ikinci bir şahsiyeti;
Tekrar zuhura getirmesine İhtimal vermiyorum.

Çünkü O Muhammed’dir, örnek medeniyettir, gerçek uhuvvettir.
Ey Muhammed..! Sana çağdaş ve arkadaş olamadığım için bilsen, ne kadar müteessirim…
Doğru söylemektesin: Muallimi ve mübelliği olduğun Kur’anı Kerim Kutsidir ve lahutidir...
Bu kitap ki insanlığa son hitap Senin eserin değildir...
Kur’anın ilahi olduğunu inkâr etmek, mevcut bütün müsbet ilimlerin Yanlış olduğunu ileri sürmek gibi gülünç bir şeydir..
Senin gibi mümtaz, Senin gibi müstesna bir kudreti İnsanlık bir defa görmüştür…
Benzerinin çıkması, Bu şerefli şansın bir daha yakalanması, Maalesef mümkün olmaz!...
Ey Muhammed..! Ne yazık ki, Sana yetişemedim ..
Şimdi huzur-u muhabbetinde Kemali hürmetle eğilmekteyim.
Prens Bismark (1815-1898)

 

 

Degerli Yazarimiz Metin ÖZÇERİ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 09 Eylül 2012.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #2 p689e 2012-10-09 13:50
allah razı olsun.hiç kimsenin hz. muhammet (s.a.v) hakkında böyle sözleri,o güzeller güzeline ve bize en dogru bir şekilde örnek olan resulumuz her hareketini adap ve edep üzerine yapmıştır, bu sözleri o na nasıl yakıştırmıs allahu teala (c.c) bunu yayınlayan ve sunanlara mutlaka lanet etmiştir.resulumüzü savunup yanında olana ne mutlu.allah onlardan razı olsun yar ve yardımcıları olsun.
Alıntı
 
 
0 #1 vbcea 2012-10-09 13:34
Metin Bey günümüzde islam dinine ve peygambere özgürlük adı altında saldırmak moda oldu. Bu seviyesizlikler e bizler adına cevap verdiğiniz için sitenize ve sizlere teşekkür ediyoruz. Allah sizlerden razı olsun.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün1089
Dün1285
Tüm Zamanlar4525644
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 46 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5170
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?