• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon EĞİTİM, BİR MAKALE, YILDIZ VE DUR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 71
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Web sitemiz yazarlarından Konak İlçesi İbn-i Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Sayın Abdülkadir Yıldız (Eski Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü)nün web sitemizdeki köşesinde 12 Ekim 2012 günü yayına giren ve halen yayını devam eden “Bilmem Yazsam Mı Yazmasam Mı? başlıklı makalesi bir çok Yerel Basın ve Ulusal Gazetelerin Ege Bölgesi Eklerinde haber konusu oldu.

 “Ege’de Son Söz” isimli elektronik gazetede “Bir öğretmenin gözünden Rabia öğretmen cinayeti...” (1), 7 Kasım tarihli Posta Gazetesi'nin Ege Sayfasında ve 08.11.2012 tarihli Hürriyet Gazetesi'nin Ege Sayfasında “Kendimize Gelelim” başlığı altında Nesrin Coşkun haberi olarak verilmiştir. (2) Eğitim Sorunlarımızı çözüm önerileriyle birlikte ortaya koyan söz konusu makale yazarımızın tartışmasız eğitimciliğinin kalitesinin bir göstergesi olması, bunun basın tarafından fark ediliyor olması taktire şayandır. Ancak makalenin yayınlandığı Web Sitemizin (Gönül Sitesi) isminin anılmaması, görmezlikten gelinmesini anlamakta güçlük çekiyoruz. (Ege’de Son Söz Site ismini belirtmişti.) Kuruluşundan bugüne, 12 yılı aşkın bir zamandır istikrarlı yayını ile “Eğitim, Kültür, Sanat ve Edebiyat Hayatı”na pozitif katkılar sağlayan; alın teri, göz nûru bir emek ve çabanın eseri olan Gönül Sitesi yükselen trendi, çok sesliliği ile Internet dünyasında önemli bir yere sahip olmuştur. Reklâma ihtiyacı yoktur. Sadece bazı kesimlerce görmemezlikten gelinmesini anlamaya çalışıyoruz. Neden, çünkü ismi ile mütenasip yayınında herkes’e, her kesime hitap etme pozisyonunu korusun, sevgi çoğalsın, bilgi paylaşılsın, iyilikler artsın diye. Ayrıca Hürriyet’in Ege Eki Yazarlarından Deniz SİPAHİ bugünkü Köşesinde “Tespit Doğru: Çocuklar Çürük Elma Değil” başlığı altında ilgili makaleye atıfta bulunarak güzel bir yorum yapmış. Sayın Sipahi’ye ve haberi yapan Sn. Nesrin ÇOŞKUN’a teşekkür ederiz.

Diğer bir not: 4 Kasım Tarihli BALKAN GÜNLÜĞÜ GAZETESİ’nde Yazarlarımızdan Sayın Ergun DUR ile ilgili “Yazar Ergun Dur, Demirci’yi fethetti” başlıklı haber de bize kıvanç vermiştir(3). Aslında her yazarımızın ayrı ayrı özellik ve güzellikleri vardır. Kendini geliştirmek isteyen, topluma yararlı olmak isteyen her okuyucunun, ziyaretçinin Köşe Yazarlarımızdan Dr. Mustafa YULUĞ’un tecrübelerinden, Sayın YILDIZ, Bahadıroğlu ve Sn. Dur gibi gençlerin enerjik,dinamik görüş ve düşüncelerinden yararlanması, önemsemesi lazım. İstifade edenlere ne mutlu!..

 Bu düşünceler ışığı altında yazarımız Sayın Abdülkadir Yıldız’ı katkılarından ve değerli görüşlerinden dolayı kutlar, Eğitimin gelişmesinde gayretlerinin artarak devam etmesini temenni ederiz.
____________________________________________________________

(1)http://www.egedesonsoz.com/haber/Bir-ogretmenin-gozunden-Rabia-ogretmen-cinayeti-/827483

(2) http://www.hurriyet.com.tr/ege/21873044.asp

(3) http://www.balkangunlugu.com/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=8826:yazar-ergun-dur-demirciyi-fethetti&catid=1:son-dakika&Itemid=435

 

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
+5 #2 RE: EĞİTİM, BİR MAKALE, YILDIZ VE DUR 2012-11-08 23:19
NACİ GÜMÜŞ...
O BİR EĞİTİMCİ,
O BİR YAZAR,
O BİR ŞAİR,
O BİR GÖNÜL EHLİ,
O BİR HAZİNE,
O BİR AĞABEY,...
KENDİSİYLE TANIŞMA İMKANI BULANLARA NE MUTLU...
Selam, saygı ve hürmetlerimle...
A. YILDIZ
Alıntı
 
 
+7 #1 RE: EĞİTİM, BİR MAKALE, YILDIZ VE DURSezai ASLAN 2012-11-08 19:21
GÖNÜL SİTESİ'ni bin bir emekle yaşatıp bugünlere getiren Naci GÜMÜŞ'e teşekkürler. Edebiyatın,sevg i ve dostluğun yaşandığı ve gün geçtikçe her gönülde yer bulacağına inandığım sitenin yazarlarına ve emeği geçenlere selam ve sevgilerimi sunuyorum.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3548
Dün3903
Tüm Zamanlar4906318
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 52 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?