• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon MAYA TAKVİMİ VE FÜTÜRİSTLERİN VEHMİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 32
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Uzunca bir süredir televizyon ekranlarında ve yazılı basında Maya takviminin sonu olarak kabul edilen 21 Aralık 2012 tarihinde Dünya’nın sonu (kıyamet) kopacağı konusu tartışılmakta.

Mayalar geçmişteki helak edilen kavimler (Nuh kavmi ,Lut kavmi, Ad kavmi)gibi, tarihi süreç içinde yaşamış ancak tevhid inancından uzaklaşmış, şirk bataklığına sürüklenmiş daha sonra diğer şirk toplulukları gibi, Mayalar da tarih sayfasından silinmiş, eserleri ibret alınsın diye günümüze kadar Allah’ü Teala tarafından korunmuştur.

Maya takvimi, araştırmacılara göre 394 yıllık periyotlardan oluşup , 5 bin 125 yıllık geçmişe sahip.

21 aralık 2012 yılında sona ereceği söylenen Maya takvimi üzerine,bir çok safsata ortaya atılarak televizyon programları yapılmakta, yazılar yayınlanmaktadır.

Gerçek verilere dayanmayıp dünyanın içinde bulunduğu koşulları bilimsel yönden inceleyerek gelecekle ilgili tahmin yapan fütüristler, insanları vehme sürüklemektedirler.

Allah’ü Teala Kur’an da (la yalemüne gaybı illallah) geleceği Allah’tan başkası bilemez buyurmaktadır.Kur’an’ın büyük hakikatları ortadayken bilimsel gerçekler yalanı adı altında birçok vehimler üreten fütüristler Müslüman mahallesinde salyangoz satmaktadırlar.

Allah’ü Teala Kur’an ı Kerim de “sana kıyamet ne zaman kopacak diye vaktini soruyorlar De ki ; onun bilgisi yalnız rabbinin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O’ndan başkası değildir. Onun ağırlığına(şiddetine)göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur.O size ansızın gelecektir.Sanki sen onu biliyormuşsun gibi sana soruyorlar De ki, onun bilgisi Allah katındadır, fakat insanları çoğu bunu bilmezler” ARAF /187

Şüphesiz ki kıyamet saatinin bilgisi Allah yanındadır. Yağmuru O yağdırır, rahimlerde ne varsa (erkek veya dişi oluşunu ,renk ve özelliklerini ) O bilir.Hiç bir kimse yarın ne kazanacağını bilmez,hiçbir kimse hangi yerde öleceğini de bilemez.Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla bilir,her şeyden haberdardır. LOKMAN /34

Yukarıdaki ayetlerde açıklandığı üzere gelecekle ilgili kıyametin saati ve vakti ile ilgili, sevgili peygamberimiz de dahil kimsenin bir şey bilemeyeceği ifade edilmekte ayrıca kıyametin şiddetine göklerin , yerlerin ve hiçbir kimsenin dayanamayacağı belirtilmektedir.

Fütüroloji adına piyasaya sürülen 2012 yılı aralık ayın da kıyametin kopacağı yalanını Müslümanların reddetmeleri şarttır.

 

Degerli Yazarimiz Metin ÖZÇERİ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 09 Eylül 2012.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
+2 #3 RE: MAYA TAKVİMİ VE FÜTÜRİSTLERİN VEHMİ 2012-12-08 21:40
Yazı, b(f)ilim(!) adına son günlerde pazarlanmaya çalışılan safsata ve saçmalıklara, müslümanca güzel bir cevap olmuş. Kutluyorum. Kalemine, yüreğine sağlık. Abdulkadir YILDIZ
Alıntı
 
 
+1 #2 TebrikMehmet Ali OĞUZ 2012-12-08 18:54
İnsanların yegâne müracaat edebilecekleri kaynak Kur'andır. Kur'an tüm dünya insanlarını karanlıklardan aydınlığs çıkabilmeleri, rüşde erebilmeleri için indirilmiştir. Gerisi safasatadır.
Alıntı
 
 
+1 #1 p28p6 2012-12-08 18:43
metin bey merhaba. evet günümüzde gaybı bildiğini iddia ederek insanların zihinlerini bulandıran bir çok gurup türemiştir. basit gibi görünen bu görüşler tamamen islam dışı olup, müslümanları ifsata yönelik hareketlerdir.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün385
Dün3860
Tüm Zamanlar4893935
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 54 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1990
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?