• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İNANÇLAR ADI ALTINDA NELERİ KATLEDİYORUZ...

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfEn iyi 


altHerkes bir şeylere inanıyor. Kimi dinlere, kimi putlara. Dinlere inanmasa da Tanrıya/Yaratıcıya ya da doğanın kendini yenilemesine, fizik kanunlarına. İnsanlıksa bütünün parçasıdır. Doğanın yaratıcının size en yakın gelen neyse, ortak payda bütündür. Fakat bütün savaşların kökü; insanlığı doğayı, canlı ne varsa her şeyi yok etme yolundadır. Öyleyse kendimizi biraz yargılasak, neler yaptığımızı sorgulasak, öncelikle imanlı olanlar neyi beğenmiyoruz: HERŞEYİ YARATAN YARATICININ ESERİNİ Mİ?

İman sahibi olarak bu böceği, şu çiçeği neden yarattın deme şansımız yoksa insanları neden farklı yarattın deme şansımız var mı? Hepimiz yeryüzünü cennet haline getirmek varken, bizler kendi inançlarımız doğrultusunda karşımızdakileri yok sayıyoruz. Bu yaratıcının yarattıklarını beğenmemek karşı çıkmaktır ve ona şirktir. Toplumlar çok renkli farklı olduğunda insanlık gelişir.

Fizik kurallarına göre düşünürsek doğayı, gelişimi en iyi onlar biliyorlar. Dünyanın gelişimini yirmi dört saat üzerinden değerlendirdiğimizde insanın yaşam ömrü bir saat onbeş dakika kadardır. Lütfen bir düşünün bu kadar kısa yaşayan bir varlık olarak oluşumu milyarlarca yıl süren muhteşem bir eser olan dünyayı yok etmeyi nasıl düşünebiliriz. Katletmek sadece birilerini öldürmek değildir. Elimizdeki değerleri, yaşama bırakacaklarımızı da yok etmektir. Bunları da inançlarımız uğruna yapmayalım lütfen.

 

Degerli Yazarimiz Şaziment DURAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 16 Nisan 2017.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün785
Dün6265
Tüm Zamanlar4623072
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 95 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 909
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?