• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Vali KIRAÇ'a VEDA Hediyesi Tablo

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
İzmir - İzmir Haberleri

Saziment_Tablo
İzmir Valisi M. Cahit KIRAÇ’ın Diyarbekir Valiliğine atanması münasebetiyle TYB İzmir Şubesine Yaptığı Veda Ziyareti Esnasında İzmir’in Ünlü Ressamlarından ve web sitemiz yazarlarından Şaziment DURAN çok ilginç bir resim tablosu hediye etti.

 

Hediyenin taktimi esnasında TYB Üyesi ünlü İzmirli sanatçı şunları söyledi:

 

“Hediye edilen tablonun konusu: İNSAN. Anlamı; Tohumun toprakta olgunlaşıp yeşermesi ve meyveye, ağaca buğday başaklarına dönüşmesi gibi, insanda hücrelerin olgunlaşmasıyla cenine, bebeğe dönüşüp doğuyor. Ve aldığı eğitimle kültürle yetişme yetiştirilme tarzıyla belli yerlere geliyor. Azılı bir katil de diktatörde oluyor. Bunun yanında birçok mesleğe sahip olanda var. Sayın Cahit Kıraç beyde önemli bir bölgeye gidiyor umarım oradaki Valiliği süresince kendisinde bulunan sıcaklığı, dostluğu, kardeş sevgisini hümanist yaklaşımını diyarbekire kalıcı barışı, o bölgeye sükûneti, İzmir’in neşesini sevgisini orada da kalıcı kılar.”

Son Güncelleme (Cuma, 17 Mayıs 2013 00:03)

 

Degerli Yazarimiz administrator Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 06 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 Tebrikadministrator 2013-05-20 13:01
sayın Şaziment hanımefendinin değerli resmini sayın Valimize takdim ederken yaptığı açıklamalar çok hayret verici idi. Zira açıklamaları Leyl suresinin 1-4. ayetlerinin meali idi. Kendisini de tebrik ettim ama orada iyi anlaşılmadı herhalde... Kendisini sizin aracılığınız ile bir daha kutluyorum. Daha nice güzel eserler üretmesini bekliyorum. Ben Mailini bilmediğimden sizin aracılığınız ile tebrik ve teşekkür etmek istedim. Allah'a emanet olunuz.
Hakkı

Leyl/1-4:

1-4Kara cahilliği, vahyin aydınlığını; bilgiyi ve genetik özellikleri kanıt gösteriyorum ki sizin emek ve gayretiniz kesinlikle dağınık ve parça parçadır.

NOT:(Bu değerli Yorum İslâm Alimlerinden Hakkı YILMAZ Beyefendi'nin e-posta ile bize ilettiği mesajdır. Ziyaretçilerimi zle de paylaşmak istedik.)
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2739
Dün5992
Tüm Zamanlar4631018
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 87 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?