• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon BU KEZ FİRAVUNUN ÇOCUKLARI ÖLDÜRÜYOR HZ. MUSA’NIN ÇOCUKLARI DİRENİYOR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 

Hiç kuşkusuz Allah kâfirlere, mü’minler karşısında üstün gelme fırsatı vermez.  (4/ Nisa, 141)

 

Finavunlar, İsrailoğullarını tarih boyunca kendileri için hep tehdit unsuru olarak görmüşlerdir. Bunun için Mısır ülkesinde İsrailoğullarının mal-mülk sahibi olmalarına, devlet işlerinde çalışmalarına müsaade etmemişler, hatta en ağır inşaat işlerinde İsrailoğullarını çalıştırmışlardır. İsrailoğulları, Firavunların ilahlık iddialarını kabul etmediklerinden he türlü zulme maruz kalmışlardır. Süreç İsrailoğullarının köleleştirilmesine kadar devam etmiştir. Köleleştirmenin en zirve yaptığı zamanlarda Hz. Musa İsarilloğullarının bir ferdi olarak dünyaya gelmiştir. Zulmün ayyuka çıktığı bir dönemde Hz. Musa ve kardeşi Hz. Harun Firavuna gidip İsrailoğullarına yaptıkları zulme son vermesini istemişler, bunun üzerine Firavun ve adamları peygamberlerimizi aşağılamışlardır. Bu sahne Kur’an-ı Kerim’de şöyle anlatılmaktadır:

 

Daha sonra, Musa ve kardeşi Harun’u mesajlarımızla ve kendilerini açık ara önde kılan bir güçle, Firavun ve onun önde gelen çevresine gönderdik; çünkü onlar büyüklük taslamışlar; zaten öteden beri hep tepeden bakan bir güruhtular. İşte onlar dediler ki: “Ne yani, o ikisinin kavmi bizim kölelerimiz olduğu halde, bizim gibi iki ölümlü insana mı inanalım?” (23/ Mü’minun, 45-46-47)

 

Bu aşağılamanın ardından Firavun ve çevresindekiler İsrailoğullarına olan zulümlerini iyice artırmışlardı. Firavun ve çevresindekiler, Hz. Musa’nın bu çıkışından sonra gelecekleri açısından endişelenmeye başlamışlardı. Kâhinlerin ahlattıkları ise endişelerini daha da artırıyor, kendileri için sorun olmaya başlayan bu tevhit hareketini daha doğmadan boğmaya kalkışıyorlardı. Bu nedenle İsrailoğullarının kadınlarını hizmetlerinde kullanmak için sağ bırakıyor, erkeklerini ise öldürüyorlardı.

 

“Yine bir zaman da sizi Firavun hanedanının elinden kurtarmıştık. Size işkencenin en alçağını reva görüyorlar, erkek çocuklarınızı öldürtüp kadınlarınızı da bırakıyorlardı.” (2/ Bakara, 49)

 

Firavun ve çevresindekiler, Hz. Musa’yı ve inananlarını rakip olarak görüyorlardı. Zulüm düzenlerinin sona ermesinden korktukları için adeta nesil kıyımına müracaat ediyor, mevcut düzeni korumak için hiçbir zulümden geri kalmıyorlardı. Düzenlerini devam ettirmek için her türlü zulüm, işkence ve kıyım Firavunun sünnetiydi. Mısır’da bugünün Firavun’u Sisi ve adamlarının yaptığı gibi.

 

Firavun’un her türlü tehdidine ve erkek çocuklarını öldürmelerine rağmen İsrailoğullarının mü’min kadınları çocuk doğurmaya devam ettiler. Aynen bugün Mısırda sabah namazında 54 müslümanın şehit edilmesine rağmen mü’minlerin Adeviye Meydanı’nda namaz kılmaya devam etmeleri gibi. Cuma namazı sonrasının gecesinde 200’ün üzerinde müslümanın şehit edilmesine rağmen hala meydanlardaki haykırış devam ediyor. Tıpkı peygamberlerimizin yaptığı gibi mücadeleye devem ediyorlar. Zafer inananların ve inancının gereğini yerine getirmek için her türlü gayreti gösterenlerindir.

 

Firavun Sisi ve ordusu, halkını katlediyor. Bunu başarmak için ordusunun tüm imkânlarını, taş bile atmayan Müslümanların üzerine sürüyor. Mısır’ın şerefsiz ordusu, sapanı bile olmayan insanları, mazlumları, mü’minleri katletmek kolaydır. İsrail ile Müslümanlar aleyhine işbirliği yapanlar, adamısınız siz?  Ne oldu altı gün savaşlarında? Bu gün işbirliği yaptığınız ve sizin gibi darbeyle değil; adam gibi seçimle iktidara gelen Mursi’yi birlikte devirdiğiniz alçaklıktaki kardeşiniz, zalimlikteki işbirlikçiniz İsrail, altı günde sizi yerle bir ettiğinde neredeydiniz? O gün yoksa Nil nehrinin kenarında çamur banyosu yapan mandalar sizler miydiniz?  5 Haziran-11 Haziran 1967 tarihindeki 6 gün savaşında İsrail, 17 hava üssünüzü, tüm filonuzu tek bir uçak bile kaldıramadan yerle bir ettiğinde neredeydiniz? Hiç utanmadan, sıkılmadan bu İsrail ile işbirliği yaptınız ya bilin ki bu gayretullaha dokunacak ve Allah cezanızı verecektir.

 

Ey Mısır’ın Şanlı direnişçileri!

Sizlere selam olsun, bilin ki ümmetin duaları sizinle beraberdir.

 

Allah’ım! İslam’ı yücelt, Müslümanlara yardım et! Zulmün başını ezmek ve kökünü kazımak için Mısır’lı kardeşlerimize yardım et. Senin rızan için Mısır’ın meydanlarını dolduran, kanlarını akıtan mücahitlerini muzaffer kıl.

 

Allah’ım! İslam sancağını yükselt ve İslama yardım et! Zulmü ve elebaşlarını, başını ezmek ve kökünü kazımak suretiyle yok et! Sana itaat için, canlarını feda edip kanlarını akıtan, senin yolunun mücahitlerini yardımından yoksun bırakma!

 

Allah’ım!

Mısır’lı Müslümanların cumhurbaşkanı Mursi’den yardımını esirgeme ki, orada senin hükmün yürüsün. Hz. Musa ve diğer peygamberlerimizin topraklarında senin dinini şerefli ve üstün tutma devam edebilsin. Senin inancının düşmanlarını sevindirecek olan Firavunun çocuklarına karşı, Hz. Musa’nın çocuklarına yardım et. Bugün ziyadeleşen imanları yarınlarına da yetsin.

 

Ey Müslümanlar

Başta Mursi ve mü’minler için Allah’a yalvarıp yakaralım, içinde bulunduğumuz ay duaların zirve yaptığı bir aydır. Dualarımıza gözyaşlarımızı da şahit kılalım.

 

Allah’ım!

Mısır’ın bütün zalimlerini kahreyle, Müslümanların tüm güçlüklerini kolaylaştır. Firavun’un çocuklarının yüzünü kara çıkart, Müslümanların önünde boyunlarını eğdir.

Son Güncelleme (Çarşamba, 31 Temmuz 2013 22:02)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün1146
Dün1285
Tüm Zamanlar4525701
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 86 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5172
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?