• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon ŞEYTAN GEZİ PARKI’NI NEDEN TERKETMİYOR?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

mer_naci(Ve İblis) şöyle dedi: “Mademki sen beni saptırdın, yemin olsun ki ben de senin dosdoğru yolunun üzerine onlar için pusu kuracağım; sonra da hem doğrudan ve açıktan, hem de dolaylı ve sinsice, hem suret-i haktan görünerek hem de zaafları ve güdüleri kullanarak sokulacağım onlara: Ve sen onların çoğunu nankörlük eden kimseler olarak bulacaksın.” (Allah:) “Aşağılanmış ve dışlanmış bir halde defol oradan!” dedi; “onlardan kim sana uyarsa, unutmayın ki cehennemi tıka basa sizlerle dolduracağım!” (7/ A’raf, 16-17-18)

 

                Görülüyor ki gezi parkının müdavimleri ayartılan öz benliklerini ayartıcı şeytana kaptırmış durumdalar. Ağaç üzerinden darbe yapamayacaklarını anladıkları halde yine de şeytandan yakalarını kurtaramıyorlar. Bir ara durulur gibi oldular. Türkiye’de olmuyor bari Mısır’da yapalım dediler. Bir aydır çırpınıp duruyorlar. Her türlü saldırıları, kardeşlerimizin iman dolu göğüslerine çarpıp geri dönüyor ve sahiplerini vuruyor. Taş attılar olmadı, namaz kılarken taradılar olmadı, sahurda kurşun yağdırdılar yine olmadı. Olmayınca hem bunlar hem de bunları ayartan şeytan ve yol arkadaşı Sisi çıldırıyor. Mısırdan döndüler. Mısırlı Müslümanlar, imanın neler yaptırdığını, şeytan Sisi’nin kurşunlarını bile geçersiz kıldığını alçak Arap liderlere, kâfir Amerika’ya ve uydusu Avrupa’ya hem de gezi parkının çapulcularına gösterdiler.

            Gezi olaylarının bir tertip, düzen ve darbe girişimi olduğu kısa zamanda anlaşıldı. Bdp’li Sırrı Süreyya bile dozerin önüne atmıştı kendisini. Ama o da anladı ve bırakın parka gitmeyi, gezi’yi ağzına bile almadı artık. Genel başkanları Demirtaş, bunun bir darbe girişimi olduğunu ve oyuna gelmeyeceklerini açıkladı. Herkes anladı da antikapitalist Müslümanlar anlamadılar, anlamamakta da direniyorlar. Hani şeytan ne demişti:

 

“Mademki sen beni saptırdın, yemin olsun ki ben de senin dosdoğru yolunun üzerine onlar için pusu kuracağım; sonra da hem doğrudan ve açıktan, hem de dolaylı ve sinsice, hem suret-i haktan görünerek hem de zaafları ve güdüleri kullanarak sokulacağım onlara: Ve sen onların çoğunu nankörlük eden kimseler olarak bulacaksın.”

 

Gezide;

Şeytanın doğrudan geldiğini gördük,

Açıktan geldiğini gördük,

Dolaylı olarak geldiğini gördük,

Sinsice geldiğini gördük,

Zavallı müslümanlar eliyle suret-i haktan görünerek geldiğini gördük,

Zaafları kullanarak geldiğini gördük,

İçgüdüleri ayartarak geldiğini gördük.

Bağıra bağıra geldiğini,

Darbe yapmak için geldiğini,

Ergenekon’un intikamını alacağını söylediğini,

Müslümanların iktidarını yıkacağını haykırdığını gördük, duyuduk.

           

            Biz gördük de antikapitalist olduklarını söyleyenler nasıl ve niye görmediler ya da görmek istemediler? Müslüman, kendisini Allah’ın tanımladığı gibi tanımlar. El Kâfi olan Allah’ın tanımlaması yetmedi de mi kendinizi antikapitalist olarak tanımlıyorsunuz. Müslüman müslümandır. Beşeri stepnelere de ihtiyacı yoktur. Allah’ın tanımlamasına şirk koşmanızın da âlemi yoktur.

 

“… O sizleri bundan önce de bu vahyin (gelişinden) sonra da müslüman olarak isimlendi ki, elçi sizin için iyi bir model ve tanık olsun, siz de insanlık için iyi bir model ve tanıklar olasınız…” (22/Hac, 78)

 

            Yakıp yıkanlar, kırıp dökenler, insana, çevreye zarar verenler, hani kapitalisttiniz, esnafı perişan edenler, varsa elinizi vicdanınıza bir koyun bakalım, sizin yaptığınız bu eylemler; kimleri sevindirdi, kimleri heyecanlandırdı, kimlerin ellerini ovuşturdu, kimlerin duasını aldı? Tabiî ki başaramadınız, olmadı. Hadi bir soru daha: Kimlerin hevesleri kursaklarında kaldı? Bir düşünün bakalım. Ama unutmayın, her ne kadar onların yanında yer alsanız da ey antikapitalistler sizlerde unutmayın! “Hiç kuşkusuz Allah kâfirlere, mü’minler karşısında üstün gelme fırsatı vermez.”  (4/ Nisa, 141)

            Gelelim başlıktaki soruya. Şeytan gezi parkını terk edecek de mahallenin çocukları bırakmıyor ki!

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3561
Dün4705
Tüm Zamanlar4619583
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 113 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?