• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Teoriden pratiğe, direnişten dirilişe

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

NaciGumusİslam dünyası kendisini yeniden inşa etmek ve yoğrulmak ihtiyacındadır. İslâmi kimliğine bürünmek zorundadır. İnsanlığın dirilişi, İslâm Ruhunun uyanması ve Hakikat Medeniyetinin canlanışı ile mümkündür. İslam dünyası karşısında korku ve paniğe kapılan diğer dünyaların insanlarını rehabilite etmesi lazım. İslam Alemine karşı BM ve AB’yi kurdular. Yetmedi bir asırdan fazla bir zamandır karıştırıyorlar. Çünkü korkuyorlar. Medeniyetlerinin çökmekte olduklarını, kaynaklarının tükenmekte olduğunun bilincindeler.

Gözleri Ortadoğuda ve kaynaklarında. Sanayi mamullerini, silah ve ilaçlarını bu bölgede denemek hem de satarak rant elde etmekten başka hedefleri yoktur. On yıllardır onun için Ortadoğu insanını kendilerine benzetmeye çalışıyorlar. Ahlaki değerlerini aşındırıyorlar. Özellikle Türkiye’nin son on yıldır büyümesi, 52 yıllık imf borcunu temizlemesi, Ortadoğu’da çok önemsenir olmaya başlaması, devlet yöneticilerinin, hükümet mensuplarının İslami kimliği onları rahatsız ediyor. Sömürmeye alışmışlar. Osmanlının dirileceği, eski topraklarına dönmek isteyeceği fobisi var onlarda. Tamamıyla kendilerine benzettikleri ve onlardan beslenenler de en büyük yardımcılarıdır.

 

İslâm Alemi top yekun ayağa kalkarak ideal birliğini kurma çabasını göstermelidir. Bütün İslam düşünürleri, şair ve yazarları, siyaset ve bilim adamları bu uğurda sorumluluklarını yerine getirmelidir. Şu bilinmelidir ki: “İslam dini, medeniyeti ve kültürü önünde yükseltilmek istenen bütün din, kültür, medeniyet ve sistemler haraptır. Hazreti İbrahim önünde Nemrut ateşinin, Hazreti Musa’nın asası önünde firavun müneccimlerinin, Hazreti Yahya’nın kesik başı önünde Roma uşağı herotların, Hazreti İsa’nın önünde Roma çarmıhlarının, en büyük peygamber önünde Ebu Cehil İnadının, İran gurur ve Bizans karanlık dehasının, Kerbela Şehitlerinin kanı önünde Yezid ve Haccac zulmünün, hakikatin önünde hilenin, sadakatin önünde vefasızlığın, Rahmanın önünde şeytanın, Mehdinin önünde Deccal’ın harap olması, yerle bir olması gibi. Olduğu gibi ve olacağı gibi.” (1) Onun için gözümüzde ABD’yi İsrail’i, Rusya’yı Avrupa’yı büyütmeyelim. Propagandalarını yapmayalım. İnanıyorsak biz daha güçlüyüz. Yeter ki uyanalım. Direnişimiz Diriliş’e dönüşsün. Yalnız Ortadoğu değil, bütün dünyanın selameti için Hakikat Medeniyetinin Dirilişinden başka çare yoktur. Bu iş nasıl olacak biliyoruz. Teorik olarak yüzlerce cilt kitaplarımız var. Binlerce makale, yüzlerce tecrübe. Geç onları elde Kur’an gibi bir furkan var.

 

Teoriden pratiğe, direnişten dirilişe tek yol vardır.

Tedbir bizden, taktir Allah’tan. Gayret ümmetten tevfik Rabbimizden.

Son Güncelleme (Cumartesi, 31 Ağustos 2013 20:02)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 TebrikMehmet Ali OĞUZ 2013-08-28 19:40
Tağutların ne kadar şer plânları olsa bile Rabbimizin de mutlaka bir Z planı olacağına inanıyorum. Yeter ki Kur'an ın kılavuzluğunu takip edip gerçek Mü'minler olalım.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3544
Dün3903
Tüm Zamanlar4906314
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 50 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?