• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon TANIMIYORUM, FURKAN DOĞAN KİM?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Furkan Doğan 20 Ekim 1991’de ABD’nin NevYork Eyaleti Troy şehrinde dünyaya geldi. Babasının görevi dolayısıyla 1993’te Türkiye’ye döndü ve ailesi ile birlikte Kayseri’de yaşamaya başladı. Eğitim hayatına burada devam etti.

İsrail tarafından Gazze’ye uygulanan ablukayı kırmak için İHH tarafından başlatılan ve “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla organize edilen yardım filosuna katılmak üzere 24 Mayıs 2010 tarihinde ikindi namazı sonrası düzenlenen törenle Kayseri’den Antalya’ya yolcu edildi. 28 Mayıs 2010 tarihinde Mavi Marmara gemisi Gazze’ye hareket etmek üzere Antalya limanından demir aldı. 31 Mayıs’ta Akdeniz Uluslararası sularında İsrail askerleri tarafından yapılan saldırıda şehit oldu. 2 Haziran 2010 tarihinde diğer 8 şehidimizle birlikte cenazesi İstanbul’a getirildi. Cenaze namazları 3 Haziran 2010 tarihinde İstanbul Fatih Camii’nde kılındı. Furkan Doğan’ın cenazesi 4 Haziran 2010 tarihinde Kayseri Hunat Camii’nde kılınan namazdan sonra Talas Reşadiye Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Evet, şahadetinin ardından üç yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen neden bir Furkan Doğan yazısı yazma gereği duydum?

Furkan Doğan sıradan bir genç değildi, hele zamanın gençlerinden birisi hiç değildi. Olanlarına selam olsun. Gazi Mavi Marmara gemisinde şehit olan Furkan Doğan ümmetin yıldızlarından biriydi, onuruydu. İffeti ona henüz lise birinci sınıftayken okul bile değiştirtmişti. Furkan aynı zamanda Hz. Yusuf’un çağımızdaki iffet abidelerinden de biriydi. Ve Furkan Rabbimizin çağımıza armağan ettiği ve bizi kendisine şahit ettiği Yusuf yüzlü yavrulardan biriydi.

Evet, bizleri Furkan’a, Esma’ya şahit kılan, onları bize öğretmen yapan Allah’a hamdolsun. Ya şahit olmayanlara, olamayanlara ne demeli? Başlık dikkatinizi çekmiştir. Aynen öyle “Tanımıyorum Furkan Doğan Kim?”

Bunu söyleyen bir üniversite mezunu.

Bunu söyleyen yıllarca yurt dışında okullarda görev yapmış biri.

Bunu söyleyen bir hareketin temsilcisi, bir kurumunun görevlisi.

Bunu söyleyen Furkan’ın akranı birisi.

Hepsinden acı olanı ise bunu söyleyen bir Kayserili.

Daha da acısı o Furkan’ın ilçesi Talas’ta yaşıyor.

Peki, ona kızalım mı? Hayır, asla. Buna gerek yok.

Rusya’daki trafik kazalarını haber yapanlara kızalım.

Çin’den her hafta en az üç tane haber yapanlara kızalım. Türkçe’ye hizmeti ibadet sayanlara kızalım.

Yahu İtalya’dan kalkıp gelen 80 yaşındaki Papaz: “Furkan sadece sizin değil; bizim de şehidimiz.” diyebiliyorken siz diyemediniz mi? Muhakkak demişsinizdir. En azından bu konuda farklı düşündüğümüzü zannetmiyorum. Ama ne olur kurumlarınızdaki insanlara Furkan Doğan’ın kim olduğunu öğretin. Unutmayın Furkan Doğan, ümmetin namusudur, şerefidir, onurudur. Hani bağlılarınızı gezdiriyorsunuz ya Kayseri’ye Talas’a Furkan’a da götürün. Götürün de çağımızın Mus’ab bin Umeyr’ini ziyaret ettirin.

Kızmak yok…

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3565
Dün4705
Tüm Zamanlar4619587
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 117 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?