• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon OSMANLI'YA SADIK OLMAK

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naci

Sultan Abdülmecit ile başlayan ve Sultan Abdülhamit döneminde gündemdeki yerini koruyan Marmaray projesi başbakan Erdoğan tarafından gerçekleştirildi ve  Marmaray Projesi 29 Ekim’de halkın hizmetine sunuldu. Devletin zirve isimleri ve misafir yabancı devlet adamları bu açılıştaki yerini aldı. Ümmetin iftihar edeceği, atalarıyla onur duyacağı böyle muhteşem bir projeyi gerçekleştirmek elbette sevinç kaynağıdır, onur vericidir.  Özellikle geçmişine, değerlerine, atalarına sadık olanlar bu projeyle bir başka sevinç yaşamışlardır. 90 yıldır bu milletin atalarına her türlü küfürler, hakaretler edildi. İsimleri unutturulmak istendi, derdest edilerek bu topraklardan uzaklaştırıldılar. Sürgünlere gönderildiler, el memleketlerinde ölüme terk edildiler. Adları, sanları, devletleri unutulsun, unutturulsun diye bu milletin evlatlarına Yunan Medeniyeti’ni ders olarak okuttular.

İşte bu gün atalarına, değerlerine, onların kültürlerine, inançlarına sahip çıkanlar, atalarının tasavvurunu özümseyenler, onların hayal ettikleri projeleri uygulamayı, hayata geçirmeyi başardılar.

Din adamlarını sadece cenazelerde lazım bir meta olarak görenlerin inadına bu insanları açılışta görmek, onların dualarıyla bu açılışları yapmak ta bir başka güzellikti. Hele hele Japonya başbakanının dua için Allah’a el açtığını görmek, bu da bir başka güzellikti. Aslında olması gereken, normal olan da buydu. Ancak öyle bir zihin erozyonuna tabi tutulduk ki yıllar yılı normal olması gerekenleri anormalmiş gibi algıladık. Elin deistleri ve ateistleri el açarken kendilerini Müslüman gören bu toprağın azgın azınlığı dualarla yapılan açılıştan rahatsız oldular, gocundular, kudurdular.

Aslında onlar, atalarımızın projesinin gerçekleştirilmiş olmasından rahatsız oldular.

Aslında onlar, kendilerinin hayal bile edemedikleri projelerin inançlı kadrolar tarafından gerçekleştirilmiş olmasından rahatsız oldular.

Aslında onlar, 90 yıldır unutmak ve unutturmak istedikleri Osmanlı Sultanları’nın isimlerinin bu denli büyük çaptaki projelere verilmesinden rahatsız oldular. Onlar isterdi ki o isimler, camilerde, mescitlerde, kütüphanelerde olsun. Nasıl olsa oralara gitmedikleri için o isimleri görmezler, rahatsız da olmazlardı. Ancak böyle büyük projeler ki eninde sonunda onları kullanacaklar ve o isimlerle bir şekilde karşılaşacaklar ve sinir spazmı geçirecekler. Onları da anlamak lazım diye düşünüyorum. Kolay değil; 90 yıldır küfret, aşağıla, hakaret et, itibarsızlaştır, unutturmak için her haltı ye, hatta sırf bunun için İnkılâp Tarihi adı altında “Osmanlı’ya Küfürname” adlı ders koy, buna rağmen istediğin gibi tek tip tek kafa, Mao kafa adam yetiştirmeyi becereme, ondan sonra da onların eserlerini kullan, olacak şey değil… Rahmetli Menderes derdi: “Onlar kafalarını çevirip de milletin iftihar ettiği eserlere bile bakamazlar.”

Allah’a şükürler olsun ki güzel bir ülkede güzel günler yaşıyoruz. Bu günlerin de kıymetini bilmemiz gerekir. 90 yıldır küfür edilen insanlar, devletin en üst zirvesinde insanına, ülkesine, ümmete ve insanlığa hizmet ediyor. Yıllarca devlet kapılarından kovulan, horlanan, aşağılanan başörtülüler artık kamu kurumlarında yerlerini almaya başladılar. 14 yıl önce azgın azınlık tarafından meclisten kovulan, vatandaşlıktan çıkartılan Merve Kavakçı’nın arkadaşları bugün başörtüleri ile meclisteki yerlerini alıyorlar.

Ey Rabbim nelere kadirsin…
 

Son Güncelleme (Pazartesi, 04 Kasım 2013 10:42)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün1142
Dün1285
Tüm Zamanlar4525697
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 85 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5172
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?