• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon BEN DE BAŞÖRTÜSÜNE KARŞIYIM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciBaşörtülü milletvekillerinin meclise girebilmiş olmalarını bazıları kendilerinin bahşetmiş olduğu bir lütuf olarak görmekteler ve halen öyle görmeye devam ediyorlar. Bu manada CHP’li Şafak Pavey’in konuşması tartışmalara faklı bir boyut kazandırdı. Pavey “Hukukun karşısına dini koyan anlayıştan korkuyorum” demiş. Siz yıllar yılı dinin karşısına hukuku koymadınız mı? Hem de kimin hukukunu?

İşgalci Fransızların hukukunu,

İşgalci İtalyanların hukukunu,

İşgalci İngilizlerin hukukunu,

İşgalci Yunan’ın alfabesini bize Türk alfabesi diye yutturmadınız mı?

Her türlü rezil yaşantıyı medeni kabul eden İsviçre’nin medeni denilen kanunlarını Türkçeye çevirip de “Türk Medeni Kanunu” diye bize dayatmadınız mı? Dinle olan bağlarımıza, iman ettiğiniz ideolojiniz adına topyekün bir savaş açmadınız mı?

Okullarımızı kapatırken, kızlarımızı okul önlerinden geri çevirirken, tahsil için Arabistan’a gönderirken, panzerleri liseli kızların üzerine sürerken biz yine de sizden korkmadık. Siz neden korkuyorsunuz ki? Bizim inancımız, kültürümüz, değerlerimiz sizin haklarınızı da koruyor;  ancak sizin laik- seküler dünyanızda bize yer yok. Bunu biliyoruz, bunun farkındayız? Bize ve bizim değerlerimize olan düşmanlığı bu toprakları işgal edenlere dahi duymadınız, duyamadınız. Bizi Pkk’dan dahi tehlikeli gördünüz.

Bütün bunlara rağmen biz, sizin bizi duyduğunuz kinin binde birini bile size duymadık. Sizi hep mahallemizin kaçkın ve kayıp çocukları olarak gördük. Ve bir gün ana ocağına, vahyin kucağına döneceğiniz günün hep hayalini kurduk. Biz size hep hüsn-ü zan etmeye çalıştık. Bir gün siz de döneceksiniz. Sizin yaptığınız düşmanlıkların en alasını yapanların döndüğüne şahit olduk, inşallah sizinkine de şahit olacağız.

Pavey, Çamlıca’da öpüşürken gördüğü kızların bu özgürlüklerini Atatürk’e borçlu olduğunu söylemiş. Bu bir özgürlük değildir; olsa olsa bu bir terbiyesizliktir. Evrensel bir kaide vardır: “Kötü misal misal olamaz.” Sen buradan nasıl bir genelleme yapabilirsin ki? Biz buradan hareketle bir şeyler söylemeye kalksak bu doğru olur mu? Yakışık alır mı?

Şafak Pavey, mini etek giyeni, sol kulağına küpe takanı, dekolteli olanı, oruç tutmayanı, Hristiyan olduğunu gizlemek için adını değiştirmek zorunda olanın güvenliklerini türbanlı vekillere emanet etmiş. Hiç merak etme bu tercihlerinden dolayı onlar bu topraklarda güven içinde yaşarlar da biz sizin zihniyetinizin hâkim olduğu topraklarda nasıl yaşarız? Yıllarca aşağılamadınız mı, küfretmediniz mi, yok saymadınız mı?

Siz neden korkuyorsunuz biliyor musunuz? Siz, sizin bize yaptıklarınızı, bizim size yapmamızdan korkuyorsunuz. Aldanırsınız. Burada bile bizim Rabbimizin koruması altındasınız. Çünkü bizim Rabbimiz buna izin vermiyor. “Onların Allah’tan başka değer verip taptıklarına hakaret edip sövmeyin…” (6/En’am, 108)

Bütün bunlar samimi ve mertçe duygularımızdır. Sahi siz de samimi misiniz?

Türbana, başörtüsüne karşı çıkan hanımlar,

Hayatlarında bu değerlere yer vermeyen hanımlar,

Bir ömür bu değerlere karşı mücadele edenler, edeceğine ant içenler. Sizler bilir misiniz,A Müslüman hanımların, Müslüman olduğu kabul edilen hanımların cenazelerinde başları bağlanır, örtülür. Sizler o gün başınızın örtülmemesi için vasiyette bulundunuz mu?

İşte bir ömür değerlerimize düşmanlık eden hanımların cenazelerinde başlarının örtülmesine karşı çıkıyorum. Nasıl inanıyorsanız, nasıl yaşıyorsanız hadi öylece gidin. Lütfen kızmayın. Sadece düşünün. Bu gidişiniz nereye?
 

Son Güncelleme (Perşembe, 07 Kasım 2013 19:46)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün510
Dün1148
Tüm Zamanlar4529298
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 61 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5235
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?