• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon FİRAVUN-KARUN-SAMİRİ-MUSİBET DİYEMEDİKLERİMİZ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naci“Dershaneler kapatılıyor” tartışmalarının nereye vardığını görüyorsunuz. Herkes içini dışına döktü, çuval ters yüz oldu. Kimlerin kimlerle birlik olduğunu, kimlerin el ele, omuz omuza verdiğini, hiç alakası yokmuş gibi görülenlerin nasıl da aynı frekansta yayınlar yaptıklarına şahit oluyoruz.

Öyle bir vaveyla koparılıyor ki, acaba bilmediğimiz bir şey mi var? Nedir bu hal demekten kendimizi alamıyoruz? Hakikaten ne oluyor? Sırf dershaneler kapatılıyor diye mi bu vaveyla koparılıyor? Biliyoruz, bilmiyoruz; ama herkesin bildiği bir şey var. Mevcut iktidarın nimetlerinden en fazla istifade eden hizmetçiler;

Çok kızgın,

Çok gergin,

Çok öfkeli,

Çok saldırgan,

Çok kindar,

Kalemleri kin ve öfke kusuyor, intikam kokuyor. Ne olur ki? Çok çok oy vermezsiniz. Zaten pazarlık yapmadan, bir şeyler koparmadan ne yapıyorsunuz ki? Valilikler hizmetinizde, kaymakamlıklar emrinizde, belediyeler size iş yapmak için yalaklaşma yarışında, zenginler tezgâhınızdan geçmek için kuyruğa girmiş durumdalar. Gazete aboneliklerinizin nasıl yapıldığı ortadadır.

Bu kadar kızdığınıza göre,

Bu kadar gergin olduğunuza göre,

Bu kadar öfkeli olduğunuza göre,

Bu kadar saldırgan olduğunuza göre

Bu kadar kindar olduğunuza göre işin içinde başka işler olduğu muhakkak.

Bakın, bunlar zaten yazılı ve görsel medyada alabildiğince tartışılıyor, konuşuluyor. Hiç hoş olmayan ifadeler gırla gidiyor. Meğer ne kirli çamaşırlar varmış da haberimiz yokmuş, diyenlerden değiliz, olmak da istemiyoruz. Yüce Rabbimiz her şeyi biliyor, her şeyi görüyor.

Başka bir şey var. Başbakan için veya Dershanelerin kapatılmasını sağlayacak olanlar için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullananlar, Allah için söyleyin siz bu ifadeleri başkaları için kullandınız mı?

Mesela:

Cumhuriyetin ilk yıllarında bu milletin Rabbiyle olan bağlantısını kesenler için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

İslam’ın evrensel parolası olan Ezanı bu toprakların semalarından koparanlar için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

Tekkeleri, zaviyeleri kapatıp camileri ahıra çevirenler için, fethin sembolü olan Ayasofya’yı cami olmaktan çıkartıp, put haneye çevirenler için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

Geçmişimizle, tarihimizle, kültürümüzle bağımızı koparmak için, dedesinin mezar taşını okuyamayan gençlik yetiştirenler için, hayat dilimizi ortadan kaldıranlar için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

İslam’ın izlerini ortadan kaldırmak için Arapların kitaplarını develere yükledik, Araplara geri gönderdik diyenler için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

Mehmet Akif’e olmadık eziyetleri yapanlar için, onu vatanında yaşayamaz hale getirip Mısır’a gitmek zorunda bırakanlar için, onun cenazesine dönüp de bakmayanlar için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

 

Süleyman Hilmi Tunahan’ı hayvan vagonlarında Kur’an-ı Kerim öğretmek zorunda bırakanlar için, kendinize referans aldığınız Said Nursi’ye yapılmadık eziyet yapanlar için, ona bir mezar yerini dahi çok görenler için

Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

Memleketin yetişmiş allamelerini darağaçlarında sallandıran zorba istiklal mahkemelerinin çetecileri için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

Milletten çalınan her türlü değeri millete iade ettiği için, etmek istediği için idam edilen Menderes ve arkadaşlarına bunu reva görenler için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

1980 öncesinde binlerce gencin ölümünü basamak olarak kullanan darbeciler için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı?

·        28 Şubat’ı inananlara zulme referans yapanlar için,

·        İmam Hatip okullarını kapatanlar için, Panzerleri başörtülü kızların üzerine sürenler için,

·        Derece alan başörtülü kızları sürüklercesine salonların dışına atanlar için,

·        Üniversite kapılarında kızlarımızı ağlatanlar için,

·        Başörtülü okumak isteyenler Arabistan’a gitsin diyenler içiI.

·        Darbecilerin milletten çaldıklarını millete iade eden düzenlemelerin iptali için, zulüm düzenlerinin devam etmesi yolunda mahkeme kapılarını aşındıranlar için,

·        Halepçe’de binlerce kürdü katledenler için, yüz binlerce Peşmerge’yi bombalayıp yerlerinden yurtlarından edenler için,

·        Filistin’i, Gazze’yi, Kudüs’ü işgal edip, Müslümanlara hayatı zindan edenler için,

·        Türkistan’daki Müslüman Türklerin derilerini diri diri yüzen, Arakan’da Müslümanları açlıktan öldürenler ve katledenler için,

·        Bosna’da müslümanları katleden ve bunlara seyirci kalanlar için,

·        Suriye’de yüz binlerce insanını katleden zalimler için,

·        Mısır’da darbe yapıp, seçimle işbaşına gelen meşru iktidarı ve onun cumhurbaşkanını hapseden, Müslümanları katleden Firavunların çağdaş versiyonları için,

Sahi bunlar için Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini kullandınız mı? Bunlarla ilgili bir şeyler dediniz mi?

Ağzı olan konuşuyor misali, ağzı olan bu başbakana sövüyor, hakaret ediyor.

Sizin kullandığınız, yazdığınız, söylediğiniz Firavun, Karun, Samiri, Musibet ifadelerini Peygamberimiz Mekke müşrikleri için söyledi mi? Medine münafıkları için söyledi mi?

Lütfen kızmayın, sövmeyin. Size bir şey olursa yine biz üzülürüz. Bu gün size gaz verenler, sizi alkışlayanlar, az bile söylediniz diyenler var ya istemediğimiz günlerin muştusuyla yanıp tutuşuyorlar, o günlerin hayaliyle yaşıyorlar. İşte o gün onları Ashab-ı Uhdud’u yakıp da hendeğin başında ateş dansı yapanlar gibi başucunuzda dans yaparken, oynarken göreceksiniz. Onlara değil; dindaşlarınıza, dertdaşlarınıza, kardeşlerinize kulak veriniz.

İçinizi boşalttınız ya,

Öfkenizi kustunuz ya,

Gerginliğinizi relaksladınız ya,

Saldırganlığınız sakinliğe döndü ya,

Kininiz dağıldı ya…

İşte şimdi biraz durun ve düşünün ne oldu, ne oluyor, neler oluyor, niye böyle oluyor? Bu soruların cevaplarını kendiniz verirseniz doğruyu bulursunuz. Hâlbuki birilerine cevap yetiştirmek, savunma psikolojisiyle saldırgan, öfkeli ve kindar bir üslubu benimsemenize yol açacaktır. Aksi halde kaybeden biz, kazananlar onlar olacaktır.

Gelin şeytan ve dostlarını sevindirmeyelim.
 

Son Güncelleme (Çarşamba, 20 Kasım 2013 19:49)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3563
Dün4705
Tüm Zamanlar4619585
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 115 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?