• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon SENİ SEVİYORUZ UZUN ADAM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


Biz talebelerimize Malazgirt zaferini anlatırken bu şiirden bahsediyorduk. Sen ise 12 Aralık 1997’de Siirt’teki mitingde Ziya Gökalp’ın bu

 

Minareler süngü, kubbeler miğfer, 
Camiler kışlamız, müminler asker, 
Bu ilahi ordu dinimi bekler,
Allahu Ekber, Allahu Ekber
 

şiirini okurken Anadolu’da yeni bir fetih hareketi başlıyor demiş, heyecanlanmış ve seni sevmiştik uzun adam.

Pınarhisar Cezaevi’ne girmeden önce veda turları yapıyordun, Samsun/Tekkeköy’e de gelmiştiniz. Aracınız Rahmetli babama ait iş yeri önünde durmuş ve toplanan kalabalığa veda konuşması yapmıştınız. Babam demişti ki: “Oğlum bu adam geliyor, ömrü olan görecek.” Aziz milletimiz gelişinizi o zor günlerde gördü. Biz de o günlerde seni bekliyorduk. Sadece biz değil, ümmet bekliyordu. Bunun için seni sevmiştik uzun adam.

Ramazan akşamlarıydı, fakir, fukaranın kapısında zile basarken seni gördük. Elindeki poşetleri bırakıp dönmüyordun, sadece çorbanın olduğu sofraya diz kırıp oturduğunu gördük. Seni o gün yine sevmiştik uzun adam.

Soğuk bir Ankara akşamıydı. Vakit gece yarısını geçmişti. Korumaları atlatmış, Emine hanımla birlikte gecekondu bölgesinde ışığı yanan bir ev arıyordunuz. Bir evin önünde durdunuz ve kapısını çaldınız. Yaşlı bir dede kapıyı açtı, sizi tanımadı. Sual ettiniz, kimsiniz, nerden geldiniz? Çorum’dan geldiğini, oğlunun öldüğünü, gelini ve torunu ile yaşadığını, böbrek hastası olduğunu söyledi. Seslerden gelin uyandı ve sizi karşısında gördü. Şok olmuş gibiydi: “Başbakanımmm!” deyince dede o zaman tanımıştı sizi. Ankara uyurken siz ayaktaydınız, kapısı çalınmayanların kapısını çaldığınız için sizi sevmiştik uzun adam.

Kayınbabanınızın cenazesinde cenaze aracının önünde, din görevlisinin yanında otururken görmüştük de, işte bizim gibi bizden biri demiş ve seni sevmiştik uzun adam.

Mekke otellerinde bizdeki gibi asgari ücretle çalışan Afrikalı gençlerle dost olmuş, muhabbet ediyorduk. Onlar bizden önce anlamışlardı. Tayyip Erdoğan bizim de liderimiz diyorlardı. Mekke’de Medine’de tezgâhtarlık yapan Afganistanlı, Pakistanlı gençler bizim de umudumuz Tayyip Erdoğan diyorlardı. Baktık ki ümmet seviyor, bizdekilere ne oluyor dedik, bunun için seni sevdik uzun adam.

İleri yaşlarda anne sevgisinin ve o sevgiyi kaybetmenin ne olduğunu sen de gördük. Anne ayağı altını öpmenin cennetin eşiğini öpmek olduğunu senden duyduk, sende gördük. Biz de annelerimizin ayaklarının altını öptük. İşte biz bunun için seni sevdik uzun adam.

İnsanın faniliğini bunca dile getiren, gideceğimiz yer iki metreküp çukur deyip bunu dile getiren tek başbakan olarak seni gördük ve bu samimiyetin için sevmiştik uzun adam.

İmam Hatiplilerin üniversiteye girişlerini engelleyen kanunları, yönetmelikleri yok hükmünde sayıp gençlerin üniversiteye girmelerini sağlayan yeni düzenlemeleri yaparak bu engelleri ortadan kaldırdın.  Hem de azgın ve azılı laiklere rağmen korkmadan, çekinmeden yeniden toplumsal barışı sağladığın için, gençlerin gözyaşlarını dindirdiğin için seni sevmiştik uzun adam.

Başörtülü kızların üniversitelere başörtüleriyle girmelerinin önündeki engelleri kaldırdığın için, hem de:” Başörtülüler Arabistan’a gitsin!” diyenlere rağmen bunu sağladığın için seni sevmiştik uzun adam.

Abdülhamit’ten sonra İsrailli bir yöneticiye gözünün içine baka baka katilsiniz diyebildiğin için seni sevmiştik uzun adam.

Yunanlı gazeteci: “Dünyanın yüz yıldır söylemek isteyip de söyleyemediğini Türkiye başbakanı Recep Tayyip Erdoğan söyledi.” Davos’ta ümmetin onurunu ayağa kaldırdığın için seni sevmiştik uzun adam.

Adını duymamıştık, yerini bilmiyorduk; fakat senden öğrendik. Arakan diye bir yer varmış, Miyammar diye bir yer varmış. Oradaki kardeşlerimize nasıl da umut olduğunu gördük. Yüzlerce yıllık hasret varmış gibi o insanların ülkemize olan muhabbetlerini sende gördük. Bunun için seni sevmiştik uzun adam.

Filistin’deki, Gazze’deki kardeşlerimize nasıl da umut olduğunuzu, hiçbir Türkiye başbakanının dışarıda, İslam coğrafyasında bu denli kabul gördüğüne şahit olmamıştık, bunu da sende gördük, bunun için seni sevdik uzun adam.

Mısır’daki gençlere umut oluşunu, ideal oluşunu, Esma’lara baba oluşunuza şahit olduk. Esma’nın babasının mektubu okunurken sadece siz değil, ümmet gözyaşlarına boğulmuştu. Sizin şahsınızda ümmet Esma’ya ağlamıştı. Millet ve ümmet derdiyle dertlenen bir lidere sahip olduğu için ümmet onurluydu, dik duruşluydu. İşte bunun için seni sevmiştik uzun adam.

Darbecilere rağmen, Ergenekonculara rağmen, Paralelcilere rağmen sağlam iradenden, dik duruşundan ve sarsılmaz kararlılığından dolayı seni sevmiştik uzun adam.

Her devrin devşirmeleri olduğu gibi bu dönemin devşirmelerine de meydan okuduğun için, âlim müsveddelerine hodri meydan dediğin için, bu coğrafyada ilk defa bir başbakan ağzından sadece ve sadece Allah’a kul olmaya çağırıldığımıza şahit olduğumuz için seni sevmiştik uzun adam.

Yüzyıllardır ezilen ve horlanan Müslümanlara karşı şefkatli ve merhametli; düşmanlara karşı izzetli ve onurlu duruşundan dolayı seni sevdik uzun adam.

Biz senin bedduaya lanet edişini, duaya davet edişini sevdik uzun adam.

Biz senin her türlü değerlerimizin düşmanlarını ebediyen muhalefete mahkûm edişini sevdik uzun adam.

Sen Hak ve hakikati ayakta tutmaya devam ettiğin müddetçe Hak da seni ayakta tutacaktır, bunu biliriz, bunan inanırız uzun adam.

“İnanan ve Salih amel işleyen kulları için Rahman gönüllerde bir sevgi yaratacak ve onu herkese sevdirecektir.” ilahi gerçeği seni bize sevdirdi uzun adam.

Allah sana uzun ömürler versin uzun adam.

Biz seni sevdik, Allah da sevsin ve sevindirsin seni  uzun adam.
 

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2758
Dün5992
Tüm Zamanlar4631037
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 113 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?