• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon RAKS ZAMANI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

 

Milleti (halkı) aptal yerine koyuyorlar. Ortada dolaştırılan öyle laflar var ki, akla zarar…

 

Cemaat - AKP çatışması muhalefetin, medyanın işine yaradı. Akıllara zarar…

 

Yıllarca Cemaat’ten şikâyet eden CHP, cemaatçi olup çıktı. CHP’ye oy verecek vatandaşlar ne söyleyeceğini bilemiyor.

 

Cemaat – AKP çatışmasından önce, yanlarına uğradığım CHP’li bir esnaf, devlet içindeki cemaatten şikâyet edip duruyordu. Erdoğan’a kızıyor. Cemaatin adamlarına devleti teslim ettiğini söylüyordu. Çatışma çıkınca, cemaati destekleme veya cemaatle işbirliği yapma sırası CHP’ye geldi.

 

Yanlarına tekrar uğradığımda muzip muzip veya lafın deyimiyle pis pis gülüyordum. Bana “niye öyle bize bakıp muzip gülüyorsun?” diye sordular. “Hiç! Bakın Allah’ın işine, kime niyet kime kısmet” dedim. Anlamamışlardı. Onlara “çok büyük laf etme, döner kendine gelir diye bir laf var biliyor musunuz?” “E… “ dediler. “E’si var mı? Bakın daha düne kadar cemaatten şikâyet edip duruyordunuz. Allah size, çok büyük laflar ediyorsunuz. Ben size cemaati desteklettireyim de görün dedi… Sizde destekliyorsunuz. Hatta Erdoğan’a karşı savunuyorsunuz” dedim.

 

Şu siyasetin vefası yok kardeşim. Valla… Adamı iki paralık edip ortaya koyuyor.

Dün Fethullah için “gel artık, hasret bitsin” diye yana yakıla ülkeye Fethullah’ı çağıran başbakan, bugün kırmızı bülten çıkartacağız diyor.

Yahu adam kayıp mı ki kırmızı bülten çıkartıyorsun? Adam Amerika’da… Hani başbakanın ikide bir gidip, hasbıhal ettiği Obama’nın memleketinde. Her zaman telefonla konuşmaları gündeme gelen Obama’yı telefonla arayıp, “Bak Obama, Fethullah diye biri var senin memlekette, başıma dert oluyor. Hallediver şunu uşağım” demiyor da, seçim meydanlarında dedikodusunu yapıyor.

 

Görüyor musunuz? Allah Erdoğan’ı ne hallere düşürdü…

Bugünler de CHP’liler tersyüz… Hayatları boyunca dine, dindarlara, cemaate, Fethullah’a karşı olanlar, birkaç oy uğruna, rakkase olup çıktılar. Gerçi biz onların ÇARŞAF meselesinde de, önceki seçimlerde nasıl RAKS olduklarını gördük ya… Neyse…

Toplumumuzda kapı gıcırtısına oynayanlar vardı. Bunu biliyoruz. Bugünlerde moda, siyaset gıcırtısına oynayanlar. Sanıyorum önümüzdeki günler böyle geçecek. Belediye seçimleri… Genel seçimler… Cumhurbaşkanlığı seçimleri derken… Seçim gıcırtısına raks edenleri seyredeceğiz.

Derim ki, sakın onlar oynarken sizde coşup oynamayın. Bence en iyisi dürüstçe durup, tutarlı olmaktır. Değilse, her gıcırtıya oynayanlar için olmadık laf söylerler. Hele çıkarlarına göre fırıldak olup, oraya buraya dönenler için daha beter şeyler söylerler.

Şunu unutmayın seçimler biter… Her şey unutulur. Kimi umduğunu bulur. Kimi umduğunu bulamaz. Umduklarını bulanlar da, bulamayanlar da yaşamlarını sürdürürler.

Benim asıl üzüldüğüm şey, eşin dostun, arkadaşların, mesai arkadaşlarının, konu komşunun, akrabaların, hatta ailelerin arasına, siyasetin girerek, ilişkileri geçici bir zaman bile olsa bozmasıdır.

Onun için derim ki, dostlar, kardeşler… Sakın parti liderlerine bakıp da, arkadaşlıklarınızı, konu komşu ilişkilerinizi, mesai arkadaşlıklarınızı, akraba ilişkilerinizi bozmayın.

Siyasi parti liderleri sizi seçimden seçime hatırlarlar. Onlar için ilişkilerinizi bozduklarınız ise, her zaman sizinle beraberdirler.

Lütfen kıymetini bilin.

 


Son Güncelleme (Pazar, 16 Mart 2014 23:17)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3595
Dün1441
Tüm Zamanlar4898588
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 93 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?