• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon ZAMAN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

Vatan kurtarma zamanıdır deyip, yollara çıktılar. Hemen herkes vatan kurtaran Aslan konumunda…

 

Ak parti vatanı kurtarıyor.

CHP vatanı kurtarıyor

MHP vatanı kurtarıyor

“Mustafa Kemal’in askerleri” Alevi solcuların önderliğinde vatanı kurtarıyor

Kürtler vatanı kurtarıyor

Dernekler, cemaatler, tarikatlar vatanı kurtarıyor

Sivil toplum kuruluşları, sendikalar vatanı kurtarıyor.

 

Sonuç; küfürlerin bini bin para… Suçlamaların bini bin para… Düşmanlıklar tavanda..

 

Hiç kimse sormuyor. Herkesin bir birine düşman olduğu, birbirine silah çektiği, birbirini yok etmek için yola çıktığında vatan kurtarılır mı?

 

Hemen her grup, her olayı, her sözü, her davranışı fırsat bilip, düşmanlıklarını kusuyor.

 

Ak parti ile cemaat arasında çatışma var…

 

Bütün söylemlerin, iddiaların özüne bakarsanız ortaya bir gerçek çıkıyor.

 

Ak parti ile cemaat on bir yıldır birlikte devleti yönetiyorlar. Ak parti cemaati devletin en derin noktalarına kadar yerleştirmiş.  

Cemaat üyeleri de görevlendirildikleri yerde, ne olur ne olmaz demişler, gördükleri, şahit oldukları yasa dışı eylemleri kayda almışlar.

Bir çıkar çatışmasında ellerdeki kozlar ortaya seriliyor…

Olayları şöyle yorumlamak mümkün…

 

Cemaat üyeleri madem haktan, hukuktan, adaletten yanalar, niçin hukuksuzluklar, yolsuzluklar, hırsızlıklar olduğunda ortaya çıkarmadılar? Niçin görevlerini, yetkilerini kullanmadılar da, çıkar çatışmasında kullanıyorlar?

Mademki serde dürüst Müslümanlık var… Hak var, adalet var… O zaman haksızlığa anında dur demek gerekmiyor mu?

 

On bir yıl… Dile kolay değil. On bir yılda bütün bunlar oluyor. On bir yıldır kayıtlar alınıyorsa, öncelikle cemaatin bu saygıdeğer zevatları, on bir yıl boyunca ülkeyi soydurmaktan sorumludurlar. Öyle değil mi?

 

Bu durumda ben şöyle derim. Demek ki on bir yıl görülen hukuksuzlar, yolsuzluklar, hırsızlıklar saman altı edilmişse, bunda cemaatin de çıkarı vardır. Çıkar çatışması ortaya çıkınca ortaya çıkarılması ahlaki açıdan ahlaksızlıktır, sorumsuzluktur, büyük suçtur.

 

Ak partiye gelince, söyleyecek laf bulamıyorum. İktidar olarak, şöyle denmiyor. “Varsa yolsuzluklar derhal savcılar görev başına… Kim yaptıysa yasayla karşı karşıyadır”

 

Aksine, bu ihanettir, devlete düşmanlıktır… Vatanı satmaktır. Vatan hainliğidir. Bunları ortaya çıkaranlar vatan haini olarak suçlanacaktır. Vatan haini olarak yargılanacaktır diyor.

 

Allah, Allah… Bu ne biçim mantık Allah aşkına?

Şimdi bu ülkenin polisleri, savcıları demezler mi?

“Aman arkadaş, sakın şahit olduğunuz sahtekârlıkları, yolsuzlukları, soygunları ortaya çıkarmayın. Vatan haini olarak suçlanabiliriz. Susun… Görmezden gelin… Duymazdan gelin…”

Memleketin ne hale düşürüldüğünü görüyor musunuz?

 

Sanki iktidar diyor ki, tüm çalışanlarına, ben sizin ekmeğinizi veriyorum. İşvereniniz benim. Gördüğünüz bir hukuksuzluk, yolsuzluk, suiistimal, hırsızlık varsa, bizim iznimiz olmadan, kayda alamazsınız… Delil toplayamazsınız… Ortaya çıkaramazsınız… Değilse vatan haini olursunuz… Ancak iktidar olarak bizler, bunları ortaya çıkarın dersek çıkarır. Görevinizi yaparsınız. Zinhar iznimiz olmadan böyle şeylere girmeyin. Oturun oturduğunuz yerde…

 

İnsandık üç Maymun yapmak istiyorlar.

 

Müslümanları “Körler, sağırlar, dilsizler yapmak istiyorlar”

 

Şaklaban yapıp, ne derlerse alkışlatmak istiyorlar…

 

Bazı Müslümanlar da var… Ben partili değilim ama diye söze başlıyor. Ak parti ağzıyla ver yansın cemaate yükleniyor. Kardeşim cemaate karşı bir düşmanlığın varsa, bu olayı fırsat bilip yükleneceğine, doğru dürüst fikrini ortaya koysana? Niye Ak parti ile cemaat arasındaki kavgaya karışıp, farkına varmadan particilik yapıyorsun? Yazık değil mi? Hani Müslüman olarak hak ve hukuktan, adaletten yanaydın?  Sen şimdi düşmanlığını öne çıkararak cemaate Ak parti ağzıyla yüklenince, zımnen yolsuzluklar, hırsızlıklar, suiistimaller doğruysa desteklemiş olmuyor musun?

 

Hele CHP’ye söyleyecek sözüm hiç yok… On bir yıl cemaat düşmanlığı yaptılar… Şimdi KANKİLİK sırası Ak partiden onlara mı geçti?

 

Ülkeyi kurtarmak için yola çıkanların aklını başına toplamı lazım. Herkes çıkarına ülkeyi kurtarırsa emin olun ortada ülke mülke kalmaz.

 

Zaman akıllı olmak zamanıdır. Özellikle siyasilerin söylediklerine kulak asmama zamanıdır.

 

Son Güncelleme (Cuma, 21 Mart 2014 15:19)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3534
Dün1441
Tüm Zamanlar4898527
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 46 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?