• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon SADE VATANDAŞ/SAMİMİ MÜSLÜMAN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 12
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


NaciGumusDüşüncelerin örselendiği bir süreçten geçiyoruz. Zihin bulanıklığı, kavram kargaşalığı, algı yanılmaları etik değerleri de etkiliyor. Edebi yazan yazarların bir kısmı bile edebin dışına çıktılar. Çok yönlü düşünme, olaylara değişik açılardan bakma, empati yapma kudreti bazı beyinlerden çekilmiş sanki.

Aslında bu negatif gelişmeleri etkileyen, tetikleyen unsurlar vardır. Kendiliğinden veya yalnız hırs, menfaat ve benzeri durumlardan oluşan bir olgu değildir. Sistemli bir şekilde güdümlü medyanın, psikolojik alt yapısını hazırladığı,  değişen, gelişen ve büyümekte olan Türkiye’nin önünü kesmek isteyen dış güçlerin, içerdeki işbirlikçilerinin ve menfaat şebekelerinin stratejik plan ve taktikleriyle alınan bir sonuçtur. Bu planların uygulamaya konulmasında kirli ittifakların, kara propagandanın çirkin yüzünü görebilmek mümkündür.  Zira geçmişten gelen ve tecrübe kazandıran benzeri teşebbüslerden çıkarım yapılabilinmektedir.

İşin güzel tarafı milletin ekseriyeti, sade vatandaş; kendini seçkin zan eden zümreden daha iyi bir bakış açısına sahiptir. Geçmişi, bugünü ve geleceği görebilme ferasetine sahiptir. Duyarlı, duygulu ve sağduyu sahibi vatandaş devletin bekâsını, milletin birlik ve beraberliğini, huzur ve mutluluğunu istemektedir.  Dürüst, namuslu insanlarımızın ve samimi Müslümanların duasıyla kutlu bir bahara çıkmayı umut ediyoruz.

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #2 TebrikMehmet Ali OĞUZ 2014-03-24 19:19
Bu türbülans ortamında aziz milletimizin asil duruşunu tasvir eden yazarı tebrik ediyorum.
Alıntı
 
 
+1 #1 RE: SADE VATANDAŞ/SAMİMİ MÜSLÜMAN 2014-03-24 09:09
evet gerçekten güzel bir tespit. katılmamak elde değil. İslam Tarihi iyice incelendiğinde zaten Peyganber Efendimizin(SAV .) vefatından sonra sözde İslamiyeti kabul eden yahudilerin Müslümanları bölmek için yaptığı çalışmalar ve bunun neticesinde İbn-i Sabenin başlattığı tahrif Osmanlı döneminde de ve Halen daha devam etmektedir. TAmamını saf müslümanlar islami bir hareket olarak görmüşlerdir, halen görenler de var. ama unutulan bir şey var, şimdiki müslümanlar hamd olsun daha bilgili.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3462
Dün3903
Tüm Zamanlar4906232
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 58 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?