• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon DÖN DE SEN DE GÖR BİZ DE GÖRELİM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciSeçim sürecinde paralelcilerin nasıl da canhıraş çalıştıklarına şahit olduk. Televizyonlarıyla, radyolarıyla, gazeteleriyle, haber siteleriyle iktidara karşı can siperane bir gayret gösterdiklerine tanık olduk. İktidara düşman gazeteler ve televizyonlar bile ağızları açık diğerlerini izlediler. Muhalefetin parti kanadını temsil eden Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Mustafa Kamalak, Mustafa Destici, Mustafa Sarıgül bunları çok iyi takip ettiler. Bunlardan aldıklarını ertesi gün meydanlarda, televizyonlarda dillendirdiler. Bazıları icazet almak için Pensilvanya’ya dahi gitmekten geri durmadı. Hep birlikte Fethullah sever oldular. Onlar tüm benliklerini Fethullah Gülen’e teslim ederken, Fethullah Gülen de gazetelerini, televizyonlarını onlara tahsis etti. Varsa yolsuzluk, yoksa yolsuzluk. Sabah akşam bunu terennüm edip durdular.

Bakın şimdi, çalanın da, çaldıranın da, çalmak isteyip de fırsatını kollayanın da Allah belasını versin. Buna hepimiz amin, inşallah diyoruz, değil mi?

Peki, bu ülkenin nimetlerini yiyip de bu ülkenin düşmanlarına uşaklık yapanların, casusluk yapanların, utanmadan, sıkılmadan, alçakça ülkesini düşmanlara şikâyet edenlerin de Allah belasını versin mi?

İnsanların mahremiyetlerini dinleyenlerin, görüntüleyenlerin, bunları ifşa edenlerin, şantaj olarak kullananların, kadınlar, kızlar üzerinden bu alçaklıkları yapanların da Allah belasını versin mi?

Her kim bu ülkenin huzuruna, güvenliğine kastederse, bunun için bu ülkenin düşmanlarıyla işbirliği yaparsa Allah onların da belasını versin mi?

Gavuroğlu gâvurlara gösterdikleri hoşgörünün binde birini bu ülkenin insanlarına göstermeyenlerin de, İslam’ın düşmanlarıyla kurdukları diyalogların binde birini Müslümanlarla kurmayanların da Allah belasını versin mi?

Müslümanlar için gözyaşı dökmeyenlerin, Yahudi çocukları için gözyaşı dökenlerin de Allah belasını versin mi?

Müslüman düşmanları için taziye mesajları yayınlarken, Müslümanlar için yayınlayamayanların da Allah belasını versin mi?

Yok, yok. Allah kimsenin belasını vermesin. Allah herkese basiret ve hidayet versin. Birilerinin acı çekmesi mü’mini sevindirmez, sevindirmemeli.

Seçimlerde fiili ittifaklara gidildiğine tanık olduk. Ülkücüler, CHP’yi destekledi. CHP’liler ülkücüleri destekledi. Birçok şehirde bu ittifakın sandıklara nasıl yansıdığını gördük. Paralelciler, bazı şehirlerde CHP’yi, bazı şehirlerde MHP’yi desteklediler. Ak Parti’yi desteklemeleri elbette beklenemezdi. Fakat CHP’yi nasıl, niye desteklediklerini bakalım nasıl açıklayacaklar, göreceğiz.

Öyle anlaşılıyor ki paralelciler, BDP hariç bütün partileri bir araya getirdiler, fiili ittifakı başardılar. Şimdi daha büyük bir ittifakı gerektiren cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru yol alıyoruz. Pensilvanyalının başının çektiği bir paralel koalisyonu kurulsun, cumhurbaşkanlığı süreci sıkıntıya sokulsun, başbakan da Çankaya’ya çıkmasın. Belki bunu başarırsınız. Fakat başbakan bu seçimde hepinizi paket yapmadı mı? Yaptı. Yine yapar, merak etmeyin.

Tüm muhalefet aslında bir şey istiyor; fakat söyleyemiyor. Hepsi birden başbakanın Çankaya’ya çıkmasını istiyorlar; çünkü başka türlü seçim kazanma imkânları yoktur. Mecburen istemiyormuş gibi konuşuyorlar. İçlerinden de: “Çık da kurtulalım, çık da kurtulalım.” tempoları tutuyorlar.

Bütün bunları iyice gözlemleyebilmek, tanık olabilmek için Fethullah Gülen’in gelmesi, ülkeye dönmesi lazım. Dön de sen de gör, biz de görelim.

ÖMER NACİ YILMAZ

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2757
Dün5992
Tüm Zamanlar4631036
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 111 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?