• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon TAPELEYENLER BİRGÜN SİZ DE TAPELENECEKSİNİZ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciTape kelimesini şike davasında duymuştuk. Bir iletişim terimi olarak karşımızda duruyordu. Eskiden ses kaydı, kamera kaydı ve teyp kaydı olarak bildiğimiz olgu, şimdilerde tape olarak nitelendiriliyor. Telefon dinlemelerinin kayda alınması sonucu elde edilen ses kaydı olarak tapeyi anlamlandırabiliyoruz.

Kelime olarak tape terimi masumdur da bunu kullananlar acaba masum mudur? Masumiyetleri dinleme, kayda alma amaçlarıyla doğru orantılıdır. Bu dinlemeleri yapanlar,  gerçekte ülke güvenliğini önceleyerek mi bu işi yaptılar, yoksa dinledikleri insanlara birtakım işlerini yaptırmak amacıyla şantaj yapabilmek için mi yaptılar. 17 Aralık’ta başlayıp da 27 Mart’ta yayınlanan son tapelere baktığımızda hiç de masum olmadıklarını görüyoruz. Bırakın ülke güvenliğini sağlamaya yönelik dinlemeyi, bizatihi ülke güvenliğini zaafa uğratacak şekilde bir dinleme yaptıklarına şahit olduk.

Dinlemeleri yapanlara ve neleri dinlediklerine baktığımızda bu dinlemelerin iyi niyetli ve vatanperverlik duygularıyla yapıldığını söylememiz mümkün değildir. Bu dinlemeleri yaptıranlara ve yapanlara bazı sorularımız olacak:

Bu ülkenin başbakanına yüzlerce suikast girişiminde bulunuldu, siz dinleme yapıp da hangisini önlediniz?

Gezi olaylarını provoke edenleri dinlediniz mi?

Dinlerarası diyalog adına dinsizlerin Müslümanlara ne gibi tuzaklar kurduklarını dinleyip ümmeti uyandırdınız mı?

Bir takım cenazeleri provoke edip sonrasında ülkeyi karıştırmak isteyen DHKPC’yi dinleyip güvenlik güçlerine haber verdiniz mi?

Hatay’da onlarca vatandaşımızın katledilmesine sebep olan bombalamayı dinleyip haber verdiniz de devlet duymadı mı?

Hangi terör örgütünü dinleyip de eylemini haber verdiniz, önlediniz?

Bu soruları uzatmak mümkündür. Öyle anlaşılıyor ki dinlemeleriniz genel de hep hükümeti, iktidarı ve yakın olan insanları sıkıntıya sokmaktan başka bir amaca matuf değildir. Bunu yaparken de bir intikam duygusu içinde yapıyor ve bel altına vuruyorsunuz. İnsanları eşleri ve çocukları üzerinden vuruyorsunuz. Hani demişti ya “biri tuzağa düşecekti de haber verdim de kurtardım” diye. Yoksa o tezgâhı da siz mi kurmuştunuz? Biz seni büyük bir beladan kurtardık; hadi bakalım sen de bizi gör, kabilinden bir durum mu söz konusudur.

Allah sizi affetsin, O’ndan tevbe-i istiğfarda bulunun. Gördünüz tapeleriniz işe yaramadı, millet sizi tepeledi. Allah’ın tepelemesi milletinkine de benzemez. Aklınızı başınıza alın. Unutmayın ilahi mahkeme kurulduğunda tapeleyenler, siz de tapeleneceksiniz.

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün509
Dün1148
Tüm Zamanlar4529297
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 60 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5235
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?