• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon KUTLU DOĞUM’DAN RAHATSIZ OLAN KULAĞI EZANSIZLAR VE KAMEDSİZLER

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciÜlkemizin dört bir yanında kutlu elçinin kutlu doğumu çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlu doğumun rahmet esintisi yüreklerimizi ferahlatıyorken bir haber karabasan gibi gündemi sarstı. Gerçi her yıl bu türden haberler ve olaylara tanık oluyoruz.

Kutlu doğum birilerini neden rahatsız ediyor ki? Hatırlayanlar olacaktır. 28 Şubat’ın karanlık günleriydi. Ülkemizin üzerinde kâbusların cirit attığı günlerdi. Kutlu doğumdan, kutlu doğum haftası kutlamalarından rahatsız olanlar vardı. Şikâyet ediyorlardı. Bu ne ya, kutlu doğum haftası dediler, haftayı aya yaydılar, korkarız ayı da yıla yayacaklar. Doğru söylüyorlardı, kutlu doğumu haftalara sıkıştırmak yakışık almazdı. Her ayımızda, her günümüzde bu kutlu elçinin mesajları bize rehber olmalıydı. Hamdolsun birçok sivil toplum kuruluşumuz bu konuda üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmektedirler.

Dicle Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle alakalı afiş asmak isteyenlerle bunları engellemek isteyenler arasında arbede yaşanmış, binaların camları indirilmiş, gözaltına almalar yaşanmış. Ve bu manzarayı Allah gördü ve kayıt altına alındı. Yarın ahrette bu görüntüler ve sesler sahiplerine gösterilecek ve dinletilecek. Efendimizin adını yücelten o gençlerin karşısında yer alanlar yarın Allah’a ne cevap verecekler? Peygamberimizin yüzüne nasıl bakacaklar. Utanmayacaklar mı? Utanmayacak mısınız? Allah’ın adının anılmasından kimler rahatsız olur? Peygamberin adının anılmasından, onun ahlakının anlatılmasından, onun samimiyetinden kimler rahatsız olur? Allah’ın adının anılmasından rahatsız olanlar Müslüman olabilirler mi? Peygamberin adının anılmasından, ahlakının ve samimiyetinin konuşulmasından rahatsız olanlar, buna tepki gösterenler Müslüman olabilirler mi? Muhtemeldir ki bu gençlerin anne babalarının kulaklarına doğduklarında ezan ve kamed okunmuştur. Yine muhtemeldir ki bu gençlerin kulaklarına ezan ve kamed okunmuştur. Peki, nasıl olur da kulağına ezan ve kamed okunanlar ismi ezanın ve kamedin içinde olan Allah resulünün adından, adının anılmasından rahatsızlık duyabilirler. İşte bu da bir samimiyet sınavıdır. Düşmanlığınızda samimi iseniz afiş asan gençleri bırakın. Çıkın meydana, eğer cesaretiniz varsa, inkârınızda ve düşmanlığınızda samimi iseniz açıkça inanmadığınızı, Allah’ı ve peygamberini tanımadığınızı söyleyiniz bakalım. Tabi ki yerse; ama yemez. Masum gençlere saldırmak kolaydır. Çıkın da bu gâvurluklarınızı Diyarbakır sokaklarında yapın bakalım, yaptığınız neymiş görürsünüz.

Efendim, sevgili peygamberim!

Senin kutlu adının anılmasından rahatsız olanları, senin cennet ayakları altındadır dediğin anneler doğurdu. Belki o anneler böyle olsun istememişlerdir.

Senin adının anılmasından rahatsız olan genç kızlar yarın anne olacaklar, sen cenneti de o annelerin ayaklarının altında gördün. Her halde cennetin ayakları altında olacağı anneler bunlar değildir. Belki de bunlar Ebi Leheb ile karısı Ümmü Cemil’in kardeşleridir. Bizim için kardeşlerim ifadesini kullanmıştınız. Ebu Leheblerin ve Ümmü Cemillerin ölmediğini, kıyamete kadar da yaşayacaklardır. Fakat gözünü sevdiğimin Tebbet suresi şimdi daha da bir anlamlı duruyor ve şimdilerde daha da bir anlamlı okunuyor. Ebu Leheb’in ve tüm adamlarının ve yardakçılarının elleri kurusun. Ebu Leheb’in ve karısı Ümmü Cemil’in davasına sahip çıkanları yolu cehennem olsun.

Kutlu Elçi’nin kutlu doğum kutlamaları insanlığın kurtuluşuna vesile olsun. Ve bu yılın konusu olarak belirlenen “samimiyet” ne de güzel isabet olmuş. Kimin ne olduğu samimiyeti ölçüsünde belli olmuştur.

Kutlu Elçinin kutlu mesajını rehber edinenlere selam olsun, düşmanlık edenlerin sonu cehennem olsun.

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3557
Dün4705
Tüm Zamanlar4619579
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 113 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?