• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon BAHAR AYDINLIĞI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


NaciGumusBahar Diriliş Mevsimi. Hayata yeniden başlama çağrısını taşıyan kutlu bir mevsim. Renga renk yurt çiçekleri, yeşeren tabiat, insanla dans eden yerinde duramaz bir hava. Hele hele bu bahar başka bir bahar. Gül Mevsimi, umut mevsimi, gelecek güzel günlerin mevsimi. Öyle arzu ediyoruz, böyle temenni ediyoruz. Dileğimiz çiçek açar inşallah.

 

gl259scÜlkemiz bir başka bahara giriyor. Yeni Türkiye inşası muştusu var. İblis’in fitne ateşi yakmasına müsaade edilmeyecek, hizmet ateşi yanacak, maskeli balo taifesinin balonları sönecek. Çocukların uçurtmaları göğe erişecek, yeni uçaklarımız bulutları yaracak. Gül ile bülbül’ün sesi yeniden duyulacak. Mahallemizde bahar, evlerimizde bahar taçlanacak. Sokaklarımız çiçek çiçek kokacak. Bahar geldi dostlar! Doğanın çağrısına uyup kutlayalım, kam alalım yaşamaktan. Kovulsun karanlık düşünceler, dağılsın karamsarlık bulutları.  Kaçırmayalım bu ziyafeti. Bakınız renk harmonisi, kucak kucak çiçek armonisi. Bu ne güzel senfoni. Övünsün ismi bahar olan kızlar, sevinsin Gülbahar. İsmi çiçekle başlayanlar tebessüm dağıtsın dört bir yana, dertleri savururcasına.

 

İçinizde ne birikmişse verin sele gitsin. Çektiğiniz acıları, yaşadığınız sıkıntıları, hüzünleri, kederleri yazın bir kâğıda birer birer. Sonra yakın bir kırda ya da attın bir akarsuya geri dönüşümsüz aksın erisin. Herkes muradına ersin, eksilmesin dualar. Yüce Yaradan’a şükürler, hamd-ü senalar olsun diyerek. Bir ehli keşif üstadın dediği gibi; “kendini unut, hiç olup öyle başla namaza” Gönül Baharı’nı yakala. Bahar Aydınlığında sahici simalar göreceksin. Zira maskesi düşecek yüzlerin. Bahar melodileri, bahar ninnileri insanı insanlığa çağıracaktır. Davete icabet gerekir.

 

Baharın kutlu olsun.

Son Güncelleme (Perşembe, 24 Nisan 2014 21:01)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3434
Dün3903
Tüm Zamanlar4906204
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 76 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?