• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İŞİN GERÇEĞİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

Mehmet_CobanHiç bir devlet kendini ucuza teslim etmez. Bir devleti kanla kuranlar, kansız asla teslim etmezler.

 

Bakmayın siz olaylara, olaylara bilerek göz yumuluyor. Herkes fişleniyor. Tek tek tespit ediliyor. Ve 71 muhtırası gibi, 12 eylül gibi bir gün tırpanı vuracaklar. Bu tür hareketler siyaset sosyolojinin bir açılımıdır. Siyaset sosyolojisi, devlete şöyle der; düşmanını ortaya çıkar. Bunun için izin ver. Düşmanların cesaretlensin. Devleti ele geçiriyoruz zannetsin. Bütün kozlarını oynasınlar. Gizli açık ne varsa ortaya koysunlar. Bir gün düdüğü çal. Düdüğü ister sivil ister asker çalsın, fark etmez.

 

Şimdi iktidarı, muhalefeti... Zengin fakiri... Irkçısı milliyetçisi... Dincisi, sağcısı, solcusu... Olaylardan çıkar devşirmenin peşindeler.

 

Sen Müslüman; dikkat et... Bu oyunlara gelme.. İşine bak...İnsanlara Allah'ın gerçeklerin açıklamaya çalış. Ülkenin gerçeklerini açıklamaya çalış. Ortada dönen dolapları anlatmaya çalış.

 

Duygulanıp milliyetçi olma. Duygulanıp kavgası olma.. Duygulanıp ortadaki oyunda taraf olma..

 

Senin tarafın Allah'tır. Senin tarafın Allah'ın ayetleridir. Senin tarafın Allah'ın ayetlerinin gösterdiği İslam'dır

 

Bil ki, ülke üzerinde çıkar sağlamak isteyen batılılar. Ülke üzerinde çıkar sağlamak isteyen, politikacılar, sermayedarlar, etnik, dini , ideolojik aksiyonlar. Hepsi ülkenin çıkarını, insanların çıkarını değil. Sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Sadece kendilerine çıkar sağlayacak konumlara taraf oluyorlar.

 

Sen Müslüman çıkarcı olamazsın. Sen haktan, adaletten yanasın. Allah'ın  adaletini, gerçeklerini yeryüzüne hakim kılacak olansın. Onun için ucuz işlerin peşinde olma. Çıkarlarının peşinde olma. Ne dini, ne ırki, ne mezhebi, ne cemaati, ne tarikat-i, ne siyasi, ne de ekonomik çıkarlar peşinde koşamazsın.

 

İslam; yeryüzünde barışı, esenliği, huzuru korumadır. Sen insanları çıkarlardan uzak İslam'a, yani huzura, barışa, esenliğe çağıran olmalısın.

 

Sen ucuz hayallerin değil, Allah'ın gerçeklerinin peşinde olmalısın.

Son Güncelleme (Çarşamba, 11 Haziran 2014 21:53)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3691
Dün1441
Tüm Zamanlar4898684
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 46 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?