• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon KUR’ÂN DÜŞMANLARININ PLÂNI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 7
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

mehmet_aliRabbimizin mucize olarak nitelediği Kur’ânın bunca saldırıya rağmen gerçek anlamıyla tüm dünya insanlarının ilgi kaynağı olması, birilerini korkutmaktadır. Neden mi? Çünkü Kur’ân; yüzyıllardır üzerine örtülmüş bulunan tozlardan arındırılmaya, tüm dünya insanlarına insanca yaşamanın ilâhî formülleri içerdiği ilân edilmeye başlanmıştır da ondan. Yüzyıllardır hurafeler, masallar, tarikatlar ile anlatılmaya devam edilen dinin, Kur’ânda Rabbimizin bildirdiği ilkeler ile hiçbir alâkasının bulunmadığı, her dönemde gücü ellerinde tutanların toplumu din kisvesi altında uyuttukları açığa çıkmaya başlamıştır da ondan.
 

İslâm coğrafyasında hüküm süren bu din tacirleri aslında sadece kendi menfaatlerini koruma çabası gösterirken, Kur’âna ve son Peygambere düşman olan uluslararası kurumsallaşmış güçlere hizmet ettiklerini dahi fark edemeyecek kadar gaflet içinde bulunmaktadırlar.
 

Ne diyor Rabbimiz:Ey Kur’an ile uyarı görevi yapan kullar ve tüm insanlar!

Ve Allah’ın ilâhlığını ve rabliğini örten kimseler: “Üstün gelmeniz için bu Kur’ân’ı dinlemeyin, onun içinde anlamsız şeyler yapın/ anlaşılmasını her türlü yolla engelleyin” dediler.” (Fussılet 26)
 
 

Bu oyunu yüzyıllardır Müslüman görünen ikiyüzlüler eliyle oynadılar. Dinimizi anlaşılamaz hale getirdiler. Müslümanları şu cu, bu cu diye paramparça gruplara ayırdılar. Şimdi aynı stratejiyi uluslar arası kurumlar marifetiyle uygulamak ve son darbelerini vurmak niyetindeler.

Şimdi terörist ilân ettikleri hizipleri, kendileri örgütleyip beslediler. Yakın tarih çok basit bir şekilde incelendiğinde bu gerçek görülmektedir. Son günlerde Irak topraklarında oynanan tiyatro tam bir komediye dönüşmüş olsa da oralarda ölen insanların akan kanlarından zevk alan uluslar arası silâh tüccarları, petrol şirketleri ve bunları kukla gibi yöneten siyonist düşünce çok korkunç bir plân uygulamakta.

Bütün dünyanın gözü önünde güdümlerindeki terörist örgütler eliyle güya İslâmî bir devlet kurulacak, bu devletin Kur’ân dışı uygulamaları vahşet olarak dünya insanlarına servis edilecek, böylece Kur’ânı araştırıp hak bir öğüt kitabı olduğuna inanmak durumundaki kitleleri, yukarıda meali verilen âyet ile ikaz edildiğimiz halde hâlâ anlamak istemeyenlerin de gafletleri ile Kur’ândan ve İslâm dininden tiksindirecekler.
 

Fazla bir gayret göstermeden “İşte İslâm denen din bu.” Bakınız kadınların evlerinden dışarı çıkmaları bile yasak” “Hayvan keser gibi insan kesiyorlar.” “Bunlar insan olamaz” gibi sloganlar ile ikiyüzlülerin yüzyıllardır tam olarak başaramadıkları son darbeyi vurmak için kendilerince meşru bir gerekçe elde etmiş olacaklar.
 

Kur’ân düşmanlarının korkularını anlamak hiç de zor değil. Neden mi? Bakınız Rabbimiz Kur’ânın gücünü nasıl anlatıyor.

“Ey insanlar!

Küme küme gönderilip de önüne gelenleri devirdikçe deviren, toplumları canlandırdıkça canlandıran, canlandırdıkça da hakkı bâtılı ayıran, özür veya uyarı olarak öğüt bırakan Kur’ân âyetleri kanıttır ki kesinlikle tehdit olunduğunuz, korkutulduğunuz şey, kesinlikle meydana gelecektir.” (Mürselât 1)

Bu oyuna gelinmemeli. Gün birlik olma günü. Allah’ın ipine sarılma günü.

Bakî olan Allah’a emanet olunuz.
 

Son Güncelleme (Pazar, 15 Haziran 2014 20:28)

 

Degerli Yazarimiz Mehmet Ali OĞUZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 27 Kasım 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
+1 #3 RE: KUR’ÂN DÜŞMANLARININ PLÂNI 2014-06-20 08:49
Değerli yazarımız Kuran kaynaklı yazılarıyla günümüzde gerçek mücahit ve gerçek cihat yapanlar arasında yer alıp alemi İslamı aydınlatmaya devam ediyor. Hakikatleri gerçek iman sahiplerinin kalplerine bandırdıkları kalemden okumak insanda bir başka his oluşturuyor.
Allah sizden ve sizin yazılarınızın bize ulaşmasına vesile olanlardan razı olsun. Cümle Müslümanlara feraset ihsan etsin.
Alıntı
 
 
+1 #2 Gönül 2014-06-16 18:26
Sayın savcım yazılarınızı ilgi takip ediyorum. Halis dinden uzaklaşan müslümanların hali ortada . Din adanı İslama ne kadar zarar verdiklerini hep birlikte izliyoruz. Sizin bu çalışmalarınız ümit verici. İnşallah bu çamlışmalarınız yaygınlaşarak devam eder ve İslam dünyası bu zilletten kurtulur.
Alıntı
 
 
+1 #1 RE: KUR’ÂN DÜŞMANLARININ PLÂNI 2014-06-16 09:35
Çağı aydınlatacak, insanlığı selamete [.........]ürecek Kur'an Mesajlarını zaman zaman bize hatırlatan, Mutlak Gerçeğin dışındaki yalanlara kanmamamıza dikkat çeken yazarımızın uyarılarına teşekkür eder, güzel yazılarının yeni nesle yol gösterici mahiyette olduğunu belirtmek isterim. "Dediğim dedik, çaldığım düdük" diyen kartaloz nsle zaten hiç bir şey fayda etmez.

Sevgi ve saygılarımla Tebrik ve teşekkürler.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3542
Dün3903
Tüm Zamanlar4906312
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 52 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?