• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Karınca Ezmeyen Medeniyetten Müslüman Katleden Cinayet Şebekelerine

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

Ortadoğu’nun fitne makinesi olarak İsrail’i bilirdik. Filistin’deki zulümleri her akşam ekranlara yansırdı. Zannederdik ki İsrail gavurluğu bırakırsa Ortadoğu düzelecek.. Ne gezer, asıl gâvurun Amerika olduğunu sonradan anladık. Ortadoğu’yu asıl karıştıran olay ABD’nin Irak’ı işgali oldu. Karıştırmakla da kalmadı, paramparça etti, yürekleri böldü, bölgeyi adeta ateş çemberine çevirdi. Giderken her türlü pisliği, çirkinliği yapabilecek, özünde ise saf, arı-duru İslam algısını darmadağınık örgütleri de geride bıraktı. İşgalden sonra ayrıldıkları zamana kadar bu örgütlenmeleri gerçekleştirdi. Bize de nerden çıkıyor bu Müslüman katleden, Müslüman olduğunu söyleyen örgütler, demek kaldı. Işid’de olduğu gibi.

 

El Kaide’den 2004 yılında ayrıldığını bildiğimiz Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren IŞİD/ Irak-Şam İslam devleti adlı örgütün özellikle Suriye içindeki faaliyetlerinden haberdar oluyorduk. Musul konsolosluğumuzun basılmasından ve personelin rehin alınmasından sonra bu örgütle ilgili bilgilerimiz daha da arttı. Örgüt Irak, Suriye, Filistin ve Ürdün topraklarını içine alan bir bölgede İslam’a dayalı bir devlet düzeni kurmayı amaçlıyormuş.

 

Esed zulmünün devam ettiği Suriye’de daha etkin olduğu görülmektedir. Suriye devriminin başarıya ulaşmasının önündeki engellerden birini de Işid oluşturmaktadır. Esed, muhaliflerin bulunduğu ve etkin olduğu bölgeleri varil bombası yağmuruna tabi tutarken, Işid’in etkin olduğu yerlerde adeta uçaklardan çiçekler atmaktadır.

 

Işid, zalim Esed’i destekliyor, mazlum ve mağdur halkı öldürüyor. Müslüman nasıl olur da bir müslümanı öldürür? Bunun onayını, fetvasını nereden alır?

 

İslami örgüt yaftası vurulan bu yapılar gerçekte Müslümanların hayrına bir iş yaparlar mı? Budistler Mynmmar’da, Arakan’da, Türkistan’da Müslümanları katlederken bu örgütler ne iş yapıyorlar? Afrika’da Hıristiyan çeteler Müslümanları katlederken bu örgütler neredeler acaba? Çeçen Müslümanları Kadirov’un ihanetleri ve zulmü altında inim inim inlerken bu örgütler ne iş tutuyorlar? İsrail terör devleti diye bir devlet ve yaptığı zulümler ortadayken, Müslümanları inin inim inletip yerlerinden, yurtlarından edenler ortadayken, Müslüman katletmeyi ibadet sayan bir sapık anlayışı temsil eden Işid ne yapıyor?

 

Siz hiç Hıristiyan terör örgütü diye bir şey duydunuz mu? Hıristiyanları katleden bir Hıristiyan yapılanmadan haberdar oldunuz mu? Olmazsınız; çünkü onlar bu işleri devletleri eliyle yaparlar. ABD varken, İngiltere varken, Fransa, Almanya varken ayrıca Hıristiyan terör örgütü kurmaya gerek yok, o işi devletleri zaten yapıyor. Peki, Müslüman olduğunu söyleyen bu ahmakların örgütlerini kim, niye kuruyor ve Müslümanların üzerine salıyor? Cevabı çok açık ve nettir. Müslümanların ölümleri, katledilmeleri, birliklerini ve dirliklerini kaybetmeleri, dağılmaları, param parça olmaları, gereksiz ihtilaf saplantılarına düşmeleri kimin işine yarıyorsa, bu örgütleri kurduranlar, destekleyenler, finanse edenler de onlardır.

 

İngilizlerin tarih boyunca Ortadoğu bölgesinde oynadıkları oyunlar en ince ayrıntılarına kadar bilinirken, bunca açık tecrübeler ortadayken Müslüman olduğunu söyleyenler nasıl oluyor da bu oyunlara alet olup ihanet şebekelerinin adamı oluyorlar, olabiliyorlar? Bu türden bir yapı olsun da Müslümanların genel maslahatlarına zarar vermesin, ne görüldü, ne de duyuldu. Yazıklar olsun. Bu nasıl bir İslam algısıdır, Kur’an algısıdır. Karıncayı incitmemeyi, yoldaki bir engeli ortadan kaldırmayı, göz göze gelmişliği bile hak olarak gören bir medeniyetin mensuplarının kardeşlerinin kanına girmeyi hak olarak görmeleri hangi kitapta yazmaktadır. Bunun fetvasını hangi satılmış kalem vermektedir.

 

Öyle anlaşılıyor ki İslam dünyası diye bir dünya yok, sadece Müslüman halklar var ve onların ya Müslüman liderleri ya da zalim sultanları, kralları vardır. Bu halkın dini önder diye bildikleri bazı isimler(!) var, âlimler(!) var, yazarlar(!) var. Bunlar hem dışarıda var, hem de içeride var. Bizlere büyük adam diye dayatılanları var, yutturulanları var. İsmi Arap olunca zihnimizde farklı algılar oluşturanları var. En azından bir zamanlar vardı. Bunca yaşanan olaylardan ve olaylar karşısındaki sessizliklerinden sonra onların da ne olduğunu anladık. Evliya denilen insanları maziye hapseden bir anlayış, âlimliği maziye gömen bir anlayış, sizin de hikâye olduğunuzu anladık. 
 

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3564
Dün4705
Tüm Zamanlar4619586
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 117 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?