• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon ARTIK GÜLEMEYECEKSİNİZ !

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mehmet_aliEy Kur’ân Düşmanları;

Kur’ân öncesi atalarınız ne ise siz de aynen öylesiniz. Bu gerçeği kan bağı veya ırkî bir olgu nedeni ile değil, bilerek ve isteyerek kabullendiğiniz için ifade ediyoruz. Sizler Allah’a karşı savaştığını sanan zavallılarsınız. Buna rağmen içinizden sizinle gerek kan bağı, gerekse aynı ırktan oldukları halde aklını kullanan gerçek mü’minler hep olmuştur, bundan sonra da olacaktır. İstemeseniz de.

Aklınızın bir türlü almak istemediği şu hususu bir düşünün bakalım; Sizler, bu evrendeki rızıkların, tüm dünya insanlarına yeterli olarak yaratılmış olduğu gerçeğini bilmenize rağmen, sanki bin yıl yaşayacakmışsınız gibi doymak bilmeyen ihtiraslarınız için hep biriktirmeyi tercih ettiniz.

Sadece bulunduğunuz topraklarda değil, binlerce km. uzaklıkta bulunan memleketlerdeki insanların haklarını gasp ederek, onların aralarına düşmanlık tohumları ekerek, onlara silah satarak birbirlerine öldürttünüz. Bu vahşetinizi de tıpkı gladyatörleri seyreden zalimler gibi sizde Tv. ekranlarından kahkahalar atarak seyrettiniz.

Rabbimiz, zaman zaman merhameti gereği sizin gibi topluluklara müdahale etmiş, seçtiği elçiler ile hikmet içerikli yasaları duyurmuştur. Ancak içinizden çok azınız dışındakiler bu yasaları değiştirip, tutkularının peşlerinden sürünmeyi bilerek ve isteyerek tercih etmişlerdir. Hak kitap Tevrat ve İncil’i değiştiren atalarınız gibi.

Ancak yanılıyorsunuz. Çünkü Kur’ân evrenseldir. Tüm dünya insanlarının rüşde erebilmeleri yani iyi-kötü, güzel-çirkin, hak-bâtıl, faydalı-zararlı her şeyi fark edebilmeleri için değiştirilmesi, benzeri meydana getirilmesi mümkün olmayan biçimde, Peygamberin lisanı ile yazılı işte bu Kur’ân, sanat mucizesi olarak elimizdedir.

İşte bu Kur’ân “Küme küme gönderilip de önüne gelenleri devirdikçe deviren, toplumları canlandırdıkça canlandıran, canlandırdıkça da hakkı bâtılı ayıran, özür veya uyarı olarak öğüt bırakan Kur’ân âyetleri kanıttır ki kesinlikle tehdit olunduğunuz, korkutulduğunuz şey, kesinlikle meydana gelecektir.” (Mürselât suresi) İşte bu Kur’ân, önüne geçenleri devirecek, toplumlara can verecektir.

Ne var ki yüzyıllardan beri başka dillere tercüme edilemez gibi kasıtlı fetvaları din sanan zavallıları kullanan Kur’ân düşmanları, mü’minler arasına çeşitli tefrikalar sokmuş, birbirlerini din adına öldüren kuklalar haline getirmişlerdir.

Artık bu çirkin oyunun sonu geldi. Evrensel Kur’ân artık hurâfelerden arınmış olarak Arapça dili konusunda gerçekten uzman olan Kur’ân erleri tarafından çeşitli dillere çevrilmektedir. Hem de ticarî bir amaç olmaksızın. İşte o zaman görülecektir Kur’ân önüne gelen bâtılları nasıl deviriyor.

Yüzyıllardan beri, Kur’âna alternatif olarak ürettikleri kaynaklarda; namazdaki şekil şartlarına uymayanların namazlarının kabul edilmeyeceği gibi korku içeren kurallar ile inananları uyutmayı becermişlerdir. Oysaki bizi yaratan Rabbimiz, huzurunda alçala alçala dua etmemizi, kendisinden başka kimsenin önünde eğilmememizi, aklımızı kullanmamızı bildirmiştir.

Aklını kullanmak istemeyenlere diyecek bir sözümüz olamaz.

Onlar; Kur’ânı güzel sesli hafızlara mezarlarda okutsunlar, ölünün kabir azabı çekmemesi için Arapça telkinlerde bulunsunlar.

Onlar; ticaretini yaptıkları inanç sektöründeki kârlı kazançlarını kaybetmemek için, kendilerini uyarmaya çalışan mü’minleri cahillikle suçlasınlar.

Onlar;” Peygamberimizin okuma-yazma bilmez” yalanını bir faziletmiş gibi sahte gözyaşları ile anlatmaya devam etsinler. Kur’ândaki “Ümmî” kelimesinin anlamını çarpıtmaya devam etsinler.

Onlar; “Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır” şeytanî uydurmasını kendilerine baş tacı yapsınlar.

Onlar; senenin birkaç gecesinde tespih çektiklerinde “Cennete kolayca girivereceklerini” sansınlar.

Ey Kur’ân düşmanları; İstemeseniz de Kur’ânın bir hayat kitabı olduğunu tüm dünya duyacak.

Ey Kur’ân düşmanları artık gülemeyeceksiniz. Kur’ân artık gerçek anlamıyla tüm dünya insanlarına gidiyor. Önüne gelen bâtılları devire devire.

Bakî olan Allah’a emanet olunuz.
 

Son Güncelleme (Pazartesi, 07 Temmuz 2014 10:31)

 

Degerli Yazarimiz Mehmet Ali OĞUZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 27 Kasım 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
+1 #2 RE: ARTIK GÜLEMEYECEKSİNİZ ! 2014-07-08 09:46
Allah sizden razı olsun ve ömrünü bereketlendirsi n sevgili dostum.
Kuran'dan aldığın bilgi ve imanla Allah'ın emirleri konusunda bizi aydınlatıp umutlandırıyors un. Emeğin karşılık bulsun. Allah ömrüne ömür katsın ki, bu güzel hizmetlerin eksilmeden ve artarak devam etsin. Cehaletimden olsa gerek yazdıklarına ilave edecek bir şey bulamıyorum...
Alıntı
 
 
+1 #1 RE: ARTIK GÜLEMEYECEKSİNİZ !NACİ CEPE 2014-07-03 07:54
İslamı kötü göstermek için bu kez zalimle bizim içimizdeki beyinsizleri kullanmaktadır. İslamı insan öldüren bir din olarak göstermeye çalışan zalimlerin şu Ramazan günlerinde Suriye, Musul,ırak,Kerk ükte masum müslüman insanların gözleri bağlı ajanlarca katledildiğine tanık olmaktayız.İslam,ne yaparsanız yapın gözden düşüremeyeceksi niz.Efendilerinden dinini yanlış öğretip masumları katletme emri veren zalimler bunu da başaramayacak.Artık Kuran a göre KURAN islam anlayışı beşeri aydınlatmak için her yerde.Yazarı gündem konusunu ele alarak Kuranın temiz anlatımının yolda olduğunu anlatıp düyurmasından dolayı tebrik ederim.Saygılarımla
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3532
Dün3903
Tüm Zamanlar4906302
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 47 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?