• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Gazze'ye Bomba Yağarken, Tarafsızlık Hangi Kitapta Yazar

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciİsrail Gazze’yi bombalama hazırlıkları yaparken Türkiye’deki muhalefet koalisyonunun adayı olan, İsrail’in adaylığına sıcak baktığı, Pensilvanyalının gazetelerini ve televizyonlarını emrine amade kıldığı, tarikatçı Haydar Baş’ın, marjinal sol grupların, gezi zekalı güruhun ve eski milletvekili müsvettelerinin desteklediği, bil umum Tayyip Erdoğan düşmanlarının can simidi Ekmeleddin bakın ne demişti: “Siz bir tarafı tutarsanız bunlar barışınca siz kötü olursunuz. Ortadoğu'da bütün taraflarla iyi münasebet kurmalıyız. İsrail'in realitesini tanıyan ilk devletlerden biri Türkiye'dir. Arap ülkelerinden de İsrail'i tanıyan çok devlet var. Tanıyan ya da tanımayanlar Türkiye ile ilişkilerinin lehlerine olduğunu, Kudüs işgal edildiği zaman koruyabilecek tek devlet Türkiye idi. Türkiye taraf tutmamalı. Arabuluculuk yapan bir konumda olmalı.”
 

Ekmeleddin için âlim çocuğudur diyorlar. Ne çocuğu olduğunu bilemiyorum; fakat babasının Türkiye’deki zulümden dolayı ülkeyi terk ettiğini biliyorum. Biz bunları bilirken Ekmeleddin’in de şunları bildiğini biliyorum.

 

Haksızlık önünde eğilmeyiniz, çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali)

 

Cihadın en faziletlisi, zalim idarecinin karşısında doğru ve adaletli sözü, hakkı haykırmaktır. (Ebû Dâvud; Melâhim 17; Tirmizî, Bey'at 37; Nesâî, Bey'at 37)

 

Sizden her kim, bir kötülük (haksızlık) görürse onu eliyle değiştirsin. Eğer eli ile değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Dili ile değiştirmeye gücü yetmezse kalbiyle buğz etsin (reddetsin) ki, bu imanın en zayıf derecesidir. (Müslim, İman, 78)

 

Zulüm ve haksızlık edenlere de sakın meyletmeyin/güvenip dayanmayın! Sonra size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur, sonra size yardım da edilmez. (11/Hud, 113)

 

Ayet ve hadisleri uzatmak mümkündür. Bu manada söylenmiş yüzlerce kelamı kibar mevcuttur. Hatta Ekmeleddin Bey bunların en alasını da bilmektedir. Peki, neden sesini çıkaramamaktadır. Niçin bu zulmü lanetleyememektedir, kınayamamaktadır. Neden İsrail’e ve İsrail dostlarına kahredememektedir? Birilerine diyet borcu mu vardır? Onu Türkiye’ye gönderen irade, onu aday yapan irade böyle mi istemektedir. Bu ne zillettir? Bu sadece bir zillet midir, yoksa şeref ve haysiyet fakirliği midir? 
Şeref ve izzeti kimin yanında arıyorsun? Feveranımızın sebebi senin aday olman değil; kimin adayı olduğundur. İsrail’i kınayamayan, lanetleyemeyen, onu destekleyenlere kahredemeyen birisi bu toprakların adamı olamaz, adayı da olamaz. Bu neyin sessizliğidir, neyin beklentisidir? Bir koltuk uğruna ümmetin acısı görmezden gelinebilir mi? Bu acıya sessiz kalınabilir mi?

 

Ey Ekmeleddin! İsrail zulmüne sessizliğin, İsrail severlere ve dostlarına şirinliğin, Türkiye’deki her türlü kutsalın düşmanlarını okşaman seni kurtarmayacaktır. Sen sadece cumhurbaşkanlığını kaybedeceğini mi zannediyorsun. Keşke bununla kalsaydın. Zulüm karşısındaki sessizliğin şeref ve haysiyetini de kaybettiğinin göstergesidir. İyi adam olman yetmiyor. İyi adamlarla olman gerekiyordu. Allah Salihlerle beraber olun diyor. Allah aşkına sen Salihlerle beraber olduğuna inanıyor musun?

 

Gazze’ye bombalar yağarken sen tarafsızlıktan bahsedebiliyorsun, sahi bu hangi kitapta yazıyor. Biz bu coğrafyada zulüm karşısında, zalim karşısında sessiz kalan, sesini çıkartmayan, hatta korkak davranan olarak sadece Pensilvanyalıyı, hareketini ve bağlılarını gördük. Sen de mi onlardansın. Biz onları Allah’a havale ederken seni de onlarla beraber yazdık.

 

Bu toprağın mayasıyla mayalanmış insana zillet yakışmaz,

Bu toprağın mayasıyla mayalanmış insana zulüm karşısında sessizlik yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana vurdumduymazlık yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana uşaklık yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana Yahudi severlik yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana Sisi severlik yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana Siyonistlere alet olmak yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana bu toprağın imanının düşmanlarının oyuncağı olmak yakışmaz.

Bu toprağın hamuruyla mayalanmış insana adam olmak ve adam kalmak yakışır.

Aksi halde yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun.

Ey Ekmeleddin unutma!

“… Zulmedenler de nasıl bir inkılâp ile döndürüleceklerini, devrileceklerini bileceklerdir, göreceklerdir. (26/Şu’ara, 227)
 

Son Güncelleme (Perşembe, 17 Temmuz 2014 22:36)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3558
Dün4705
Tüm Zamanlar4619580
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 111 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?