• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon SON YORUM

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

"Efendim, İŞİD Irak Şam İslam Devleti ordusu, Amerika tarafından kurulmuş, İsrail oyunundan ibarettir"

 

"Efendim, Irak'ta Müslüman Müslüman'ı öldürüyor"

 

Sözleriyle Irak'taki olayları yorumlayan görüşler bugün yeni bir boyut kazandı.

 

Amerika ile işbirliği yapan Kürtler, Türkmenler ve Ehli Şia Irak'ta hükümranlığını kurdu dedikleri bir anda olaylar karıştı.

 

Amerika'nın patronluğunda hareket eden Ehli Şia'ya, Kürtlere ve Türkmenlere karşı Irak'ın Sünni Arap kökenine bağlı IŞİD güçleri, Amerikan güdümünde Irak'a egemen olamayanlara karşı üstünlük kazanmaya başladı.

 

Bütün bu aşamalarda, oturduğu yerden Müslümanlık ve milliyetçilik yapanlar, IŞİD için Amerikan kuklası, İsrail destekli katil örgüt diye lanse ederlerken. Bütün kapitalist, laik, sol blokların ne olduğu belirsiz videolar yayınlarken...  IŞİD Irak'a hakim oluyordu.

 

Amerika'nın Irak'ı neden işgal ettiğini dünyada bilmeyen yok. Irak petrol bölgesi olarak Amerika'nın dikkatini çekiyor. Değilse orada petrol olmasaydı asla uğramaz. Selam bile vermezdi. Irak'ı işgalinden sonra Irak'taki petrol rezervlerini şirketlerine devretti. Gerekli koruma görevini de, Ehli Şia'ya ve Kürtlere verdi. Ancak Ehli Şia ve Kürtler beceriksiz çıktı. IŞİD ordusunun karşısında sürekli kaybettiler. Devreye Amerikan güdümünde Türkiye'ye tehdit unsuru olarak desteklenen PKK örgütü sokuldu. Ancak onlarda IŞİD ordusu tarafından kovalandılar.

 

Olaylar Amerikan şirketlerinin tehlikeye girmesiyle rengini ortaya koydu. IŞİD Irak'taki Amerikan hükümranlığına son vermek istiyordu. O nedenle Amerikan piyonu olan Kürtleri, Türkmenleri, Ehli Şia'yı hedef almıştı. Bunlar tası tarağı toplayın Irak'ı terk etmeye başlayınca olaya Amerika müdahale etti.

 

Şimdi ise, Amerika Avrupa'yı, Türkiye'yi IŞİD ordusuna karşı savaşa çağırıyor.

 

Arkadaş bu ne menem şeydir?

 

İşin başından beri sürekli IŞİD için Amerika kurdu dediler. Küçük bir grup dediler. İpe sapa gelmez adamlardan oluşmuş dengesiz bir örgüt dediler.

 

E... Peki Amerika kurduğu örgütü niye susturmuyor? PKK'yı istediği anda susturuyor. Lideri Öcalan'ı istediği anda paketleyip Türkiye'ye veriyor. Üstelik utanmadan şart koşuyor. Sakın ha asmayın... Türkiye'de bu sözü yerine getiriyor. Ama IŞİD örgütüne gelince, Amerika güya kurduğu örgüte diş geçiremiyor. O zaman nasıl İŞİD'in patronu Amerika oluyor?

 

Hadi burayı geçtik. Küçük bir örgütle Amerika tek başına savaşamıyor. Avrupa'yı çağırıyor. Nato'yu devreye sokuyor. Avrupa’yı yanında istiyor. Türkiye'yi yanında istiyor.

 

Kardeşim... Sen kocaman bütün dünyayı titreten devlet değil misin? Git kendin savaş IŞİD ile... Tek başına savaşmak zoruna mı gidiyor? Bak işbirlikçilerin PKK var. Kürt Peşmergeler var. Türkmenler var. Ehli Şia var. Bütün bunlar sana yetmiyor mu?

 

Manzaraya bakılırsa ya bize, bizlere IŞİD hakkında yalan söyleniyor. IŞİD anlattıkları gibi güçsüz bir örgüt değil. Ya kurulan İslam Devletinin güçlü ordusu. Ya da Amerika’nın Ortadoğu’daki amacı başka… Yarın hepsi ortaya çıkar. Amerikan palavralarına inanlar. Bu inançla ileri geri konuşanlar Müslüman’sa utanırlar. Kalplerinde riya varsa umurlarında bile olmaz. Gerçekler ortaya çıkınca her zamanki yaptıkları gibi kıvırıverirler. 

 

Valla kardeşim... Ben başından beri Amerika'nın IŞİD örgütünü kurduğuna inanmadım. İnanmıyorum da... Diğer taraftan IŞİD aleyhine yapılan propagandaların çoğunun yalan olduğun inanıyorum.

 

Şimdi; Amerika, NATO ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve yerli işbirlikçileri olan PKK, Iraklı Kürtler, Iraklı Ehli Şia, hep birlikte IŞİD ordusuna karşı savaşırlarsa, bilin ki, bu küffarla Müslümanlar arasında bir savaştır.

 

Aksi düşünen varsa, Allah'ın huzurundaki hesaba hazırlansın.

 

Bu savaşta artık kimse bana IŞİD ordusunu Amerika kurdu, İsrail kurdu gibi ninnilerle gelemez. Kimse de inandıramaz.

 

Ve bu savaşta en büyük şeytan Amerika ile birlikte olanlar da Müslüman'ız diyorlarsa, Müslümanlıklarını yeniden gözden geçirmelidirler.

 

Allah bütün düşünceleri, inançları, eylemleri biliyor. Her kim Allah diyene karşı Amerika ile birlikteyse, artık ben ondan değilim.

 

Bu sözlerim üzerine, senin bilmediğin yerde işler vardır diyebilirsiniz. O zaman söyleyin açıkça öğrenelim.

 

Irak'ta bir Müslüman grup üzerine, Amerika ve yandaşları yürürken, bana hala bu insanlar Amerikan'ın güdümünde katiller örgütü diye gelirseniz. Bana düşen şey hadi oradan demektir. 

 

Aklınızı başınıza devşirin dostlar... Bütün dünyayı karşısına alacak kadar gözünün karartan Müslüman olamıyorsanız. Olanları karalamayı bırakın.

 

Aklınızı başınıza devşirin dostlar... Dünyanın her tarafından Allah yolunda ölmek için Irak'a gelenlere, hala İslam düşmanı diye bakarsanız. Allah'ın huzurundaki hesap unutulmuş demektir.

 

Allah; Allah yolunda ölmenin kutsal olduğunu söyleyen müminleri elbette, Allah yolunda ölmekle de imtihan edecektir.

 

Yarın Müslümanlar için önemli bir gündür.

 

Ya Amerika'nın yanındasınız... Ya da Allah'ın yanında...

Son Güncelleme (Salı, 09 Eylül 2014 22:09)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3534
Dün1441
Tüm Zamanlar4898527
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 49 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?