• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon 80 YAŞ BİLDİRGESİ:

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


Mustafa_Yulug

DÜNYANIN BÜTÜN GENÇLERİ BİRLEŞİNİZ

Yirminci yüzyılda yaşanan uzun süreli soğuk savaş, kendi içindeki çelişkilerden oldukça arınmış bir sermaye sınıfı ortaya çıkardı. Bu sınıf, kapitalist düzen bağlamında, dünyamızın önemli bölümünün egemeni haline geldi. Devletler, devletçikler, yönetimler global sermaye sınıfı ile vurucu gücü global sermaye derin devletinin farklı ölçeklerde uygulama birimlerine dönüştüler.

 

Egemenlerin yönetimindeki düzen çılgın gelir ve servet farklılıklarının, açlığın, yoksulluğun, evsizliğin, tuvaletsizliğin, eğitimsizliğin, sağlıksızlığın, kötü ve sıkışık kalabalıklaşmanın, hiç olmazsa azaltılması açısından, bir başarı sağlayamadı. Buna karşılık, sınıfımız, avantalarının artarak sürdürülmesi amacıyla dünyanın hemen her köşesinde kanlı çatışmalar çıkarmayı sürdürdü, silah ve uyuşturucu üretimine hız verdi, çevre ve canlıları yok etmeye yöneldi, hileli ve zararlı ürünlerle dünyayı doldurdu, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sislendirdi ve işsizlik canavarının vahşetini artırmasına yol açtı. Günümüzde, yalnızca Avrupa Birliği’ndeki 26 milyon işsiz, istihdam ve sosyal yardım kurumlarının kapılarını aşındırmaktalar.

 

Öte yandan, sermaye sınıfının ezdiği kitleler içinde işsizlik, düşük ücret, evsizlik, yanlış ve eksik eğitim ve savaştırılma gibi felaketlere en yaygın biçimde maruz kalan genç kuşaklar bir tür sınıf niteliği kazandılar.

 

İnsanlığın bilgi birikimi, bütün toplumsal sorunları çözüme kavuşturma bakımından, fazlasıyla yeterli. Gerçekten, bazı yörelerde yaşanan sorunlar öteki bazı yörelerde çoktan sorun olmaktan çıkarılmışlar. Amaç, sorunları çözemeyen ya da çözmek istemeyen ve hatta bunlardan avantasını artırmak amacıyla yararlanan sömürücü sınıf ve görevlilerinin denetim altına alınması ve giderek olumsuz etkilerinden tümüyle arındırılmaları. Dolayısıyla, köklü çözüm, ancak savaş alanlarında iş bulabilmek gibi sömürünün en aşağılık türünün bile muhatabı statüsündeki genç kuşakların, kendi siyasal partilerini kurarak, ülkeler ve giderek yeryüzü bağlamında iktidar olmalarında yatmakta…

 

Egemen sınıfın sömürüsünü sürdürme yönünde dayandığı temel ögeler silah, uyuşturucu üretimi ile inanç, etnisite, vb. yanında demokrasi, diktatörlük, milliyetçilik, ulusalcılık, özgürlük, sosyal demokrasi, solculuk, sağcılık, uygarlık, hukukun üstünlüğü gibi ‘ne desen olur’ cinsten soyut, bölücü ‘sözde’ fikirler. Gençler, toplumsal tartışmaları, yalnızca ama yalnızca somut toplumsal üretim (Gerçek iktisadi, sosyal ve kültürel planlama, bilimsel ve teknolojik devrim, insan için eğitim, sağlık, iletişim, sosyal güvenlik ve tam istihdamı sağlamak gibi hizmetler dahil) ve hakca dağılımı üzerine odaklamalı ve bu yolla aralarında tam bir anlaşma ve bütünleşme sağlamalılar. Tarihte bütün egemenlerce iktidarlarını sürdürmek için kullanılan silah ile maddi ve manevi uyuşturucuların etkileri, ancak böylece, engel oluşturmaktan çıkarılmış olur.

 

Bir başka önemli husus, siyasal parti liderlik ve yönetiminde yalnızca gençlere, ayrıca da kadın ve erkeklere eşit olarak yer vermek. Bundan da önemlisi, egemen sınıfın, bütün tarih boyunca, insan öldürerek, zulmederek, korku salarak iktidarda kalma beceri ve kültürünü ortaya koyanların mirasçısı olduğunu göz önüne alarak, şiddet içeren eylemlerden kesinlikle kaçınılması gereği. Şiddete başvurursan seni silahlarla nasıl yok edeceğini çok iyi bilen sömürücüler, ‘bu silahları kimler için üretiyorsunuz’ diye sorulduğunda, verecek anlamlı bir yanıt bulamayacaklar.

 

Gençler… Geleceğinizi kendiniz belirleyeceksiniz: Ya global iktidarı ele geçireceksiniz, ya da kritik çoğunluk olarak evsiz, işsiz, sağlıksız, eğitimsiz yaşayacak, düşük ve giderek daha da düşecek ücretlerle sürünüp duracaksınız. Bundan da beteri, büyük olasılıkla akıl hastalarının çoğunluğunu oluşturduğu egemen sınıf ve derin devletinin ‘tensip buyurdukları yer ve zamanlarda’ elinizde (Silah tacirlerinin kar amacıyla ürettiği) uyduruk silahlarla birbirinizi öldürmek üzere ‘konuşlandırılacaksınız’.

 

En iyisi, DÜNYANIN BÜTÜN GENÇLERİ… Birleşip küresel iktidarı ele geçiriniz ve böylece hem kendinizi ve hem de zavallı dünya halklarını bu hastalıklı, asalak sınıftan kurtarınız…

 

Her türlü danışmanlık hizmeti biz 70’liklerden 80’liklerden, kararlılık, dayanışma ve akılcı devrimcilik tümüyle sizlerden…

 

Mustafa Yuluğ  08.10.2014
 

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:53)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 26 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün592
Dün1485
Tüm Zamanlar4528232
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 28 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5217
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?