• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon TÜRK MEDYASI (!)

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciTürkiye’de Medya tarihimiz, Türk Medyası’nın tutarsızlık örnekleriyle doludur. En belirgin özelliği ise içinde bulunduğu, yaşadığı toplumun değer yargılarına karşı amansız bir hasım gibi davranmasıdır. Lokal olayları genelmiş gibi sunmada, lastik gibi evirip, çevirip, çekmede de mahirdir. İnsanların mahremiyetlerine her türlü ahlaki değerden yoksun bir şekilde saldırabilmektedir. Patronlarının menfaati her türlü ülke menfaatinin üzerindedir. Elindeki gücü şantaj aracı olarak kullanmakta da pek beceriklidir.

Türk Medyası’nın genelinin bu milletin dini değerleriyle de kavgası vardır. Bu bitimsiz bir kavgadır. Anlamak ve tanımak yerine, kafasına geçirdiği at gözlüğü ile bakmakta ve tanımlamaktadır. Kendisi nasıl görüyorsa toplumun da o şekilde görmesi için algı operasyonları yapmaktadır. En çirkin olan, en büyük yalan olan bir takım gelişmeler ve haberler çok güzelmiş, çok doğruymuş gibi sunulabilmektedir. Hocalarıyla namaza giden talebeler, büyük, araştırmacı gazeteci (!) tarafından terörist gibi sunulabilmektedir. Milletimizin büyük ekseriyeti bu oyunların farkına vardığı için bu türden dayatmaları, operasyonları artık dikkate almıyor, pek oralı olmuyor. Çünkü Rabbimizin öğrettiği bir hakikat bu tür haberlerle ilgili nasıl bir tavır alınması gerektiğini bizlere öğretmektedir: “Ey İman edenler! Şayet bir fasık (yalancı/günahkâr) size bir haber getirirse, doğruluğunu araştırın. (Yoksa) bilmeyerek bir topluluğa haksızlık eder de, yaptığınıza kesinlikle pişman olursunuz.” (49/ Hucurat, 6)

Türk Medyası’nın bu milletin birliğinin ve dirliğinin de hasmı olduğunu yakın zamanda yaşadığımız olaylar sırasında da gördük. Gezi Olayları ile başlayan büyük algı operasyonu Kobani olayları ile devam ettirilmek isteniyor. Olayların üzerine yangını söndürmek için görevlendirilen itfaiye gibi gitmek yerine körüklemek için giden körükçü rolünü oynamayı tercih ediyor. Günlerce televizyonlarında, gazetelerinde, radyolarında Berkin Elvan, Ethem Sarısülük ve İsmail Korkmaz haberleri yapanlar, onların annelerine oğlunuz şu örgütten mi, bu örgütten mi şeklinde soru sormayanlar/soramayanlar utanmadan, sıkılmadan ve ahlaksızca Yasin Böri’nin annesine oğlunuz İŞİD’çi miydi diye sorabilmektedir. Adiliğin, ahlaksızlığın, ikiyüzlülüğün ve her türlü pervasızlığın örneği ancak şerefli Türk Medyası’nda (!) görülebilmektedir. Günlerce ekmek alamaya giderken öldürüldü diye yutturduğunuz kişinin hiç de ekmek almaya gitmediğini bal gibi siz de biliyordunuz. İnadınız, kininiz, gâvurluğunuz o haberi böyle sunmanızı gerektirdi, bunu biliyoruz. Yasin Böri ve arkadaşlarının ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtırken adilerce katledildiğini ne gördünüz, ne duydunuz, ne de söyleyebildiniz. İki yüzlüsünüz.

İki yüzlü Türk Medyası’nın piri Abdi İpekçi falan değildir, onların Piri Yahudi gazeteci Kab b. Eşref’tir. Beni Nadir Yahudilerinin önde gelenlerindendir. Peygamberimize ve Müslümanlara karşı aşırı düşmanlık besleyin, müşrikleri Müslümanlara karşı kışkırtıcı hicivler söyleyen, Müslüman kadınlara dil uzatan alçağın birisidir. Mekkeli müşrikleri dinlerinde, putperestliklerinde tutabilmek için onların dinlerinin Müslümanların dinlerinden daha iyi olduğunu söyleyebilmektedir. Her türlü sözlü ve fiili tavırlarıyla Müslümanları ve Peygamberimizi yürekten yaralamıştır. Şu ayetin onunla ilgili olarak indiği bilgisi vardır: “Kendilerine Kitap’tan nasip verilenleri görmedin mi? Putlara ve batıla (tanrılara) iman ediyorlar, sonra da kâfirler için: ‘Bunlar, Allah’a iman edenlerden daha doğru yoldadır.’ diyorlar! Bunlar, Allah’ın lanetlediği kimselerdir; Allah’ın rahmetinden uzaklaştırdığı (lanetli) kimseye gerçek bir yardımcı bulamazsın.” (4/Nisa, 52-52)

Kab b. Eşref’in izinden gidenler, Allah’ın rahmetinden mahrum kalacaksınız, Mekkeli müşriklerin yaptığı gibi alkışlarla ve ıslıklarla uğurlanacaksınız. Tıpkı ağababalarınızın yaptığı gibi.
 

Son Güncelleme (Çarşamba, 22 Ekim 2014 13:51)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3555
Dün4705
Tüm Zamanlar4619577
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 112 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?