• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon OTOSHOW FUARI MI? KIZ PAZARLAMA FUARI MI?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciOtomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ve Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları (SOYS) Derneği’nin işbirliğiyle, 18 - 23 Kasım tarihleri arasında, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde yeni otomobillerin tanıtımı yapılıyor. Ziyaretçiler fuardaki otomobillere binip resim çekiniyor, ondan sonra da sosyal paylaşım sitelerinde siparişini verdim diye paylaşıyorlar. Kimisi hostes denilen kızlarla, mankenlerle resim çekinip paylaşıyor.

 

Ziyaretçilerden birisi gitmiş, gezmiş ve haklı olarak tepkisini dile getirmiş: Kızların, mankenlerin eteklerinin bir karış olduğundan bahsediyor. Onun tepkisinden dolayı oradaki mankenlerden haberimiz oldu. Otomobil tanıtımı yapılacağını zannediyorduk meğer kız, manken şow yapılıyormuş.

 

Partililer ve yandaşları, hacı, hoca vekiller, il, ilçe başkanları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, yöneticiler, idareciler ve dalkavukları, sabah namazını camide kılan aymaz hacılar, hocalar, hacdan, umreden gelen fakat nereden gelip ve nereye gittiğini bilmeyen ahmaklar, yıllarca tefsir dersleri yapan çakma Müslümanlar, cemaatlerin kulları, dinden, imandan konuşunca mangalda kül bırakmayanlar sizin orada ne işiniz vardı? Sanki çok güzel bir halt yemiş gibi bir de resim çekinip facebook’da paylaşıyorsunuz. Çekindiğiniz resimler hesap günü önünüze konulduğunda utanmayacak mısınız? Sıkılmayacak mısınız? Peygamberimizin yüzüne nasıl bakacaksınız? Utanmadan, sıkılmadan bir de şefaat ya resulullah (!) diyeceksiniz. Yazık hem de çok yazık. O tür yerlerde ne bekliyordunuz? İmam hatiplerin hanım hanımcık yavruları mı sizi karşılayacaktı? El alemin kızlarını gördünüz, seyrettiniz. Acaba eşinizle, kızınızla, oğlunuzla birlikte gidebilir miydiniz? O kızların, mankenlerin yerine kendi kızlarınızı, yeğenlerinizi, kardeşlerinizi koyun ve düşünün! Buna müsaade eder miydiniz? İçinize sindirebilir miydiniz?

 

Otomotiv Distribütörleri daha çok satabilmek adına, daha çok kazanabilmek adına yapamayacakları hiçbir şey olamayacağını gösteriyorlar. Muhtemelen koca koca adamlarsınız, yaşlı başlı adamlarsınız, utanmıyor musunuz, sıkılmıyor musunuz o kızları o şekilde keçi gibi soyup milletin karşısına çıkartmaya. İnsan Allah’tan utanır, hayâ eder. Hayâ imandan gelir, bunu yapanlarda ise ne gezer. Analarınız uzun fistan giymeden yatağa bile girmiyor, belki uyanamam, hiç olmazsa cesetimiz rezil olmasın diye. Birileri ruhlarını, imanlarını rezil ederken cesetleri rezil olsa ne yazar?

 

Dünya Ticaret Merkezini yapanlar, ticareti desteklemek için mi yaptınız, kız pazarlamak için mi yaptınız? Yazıklar olsun. Allah’a hangi yüzle dua ediyorsunuz? Eğer bir hak adına bir şey varsa hepsi size haram olsun.

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün1145
Dün1285
Tüm Zamanlar4525700
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 87 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5172
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?