• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon MEN DAKKA DUKKA EDEN BULUR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


Fransa’da yaşanan terör eylemi Avrupa’yı şok etmiş. Şerefli Türk basını (!) Avrupalı ağabeylerinden öğrendiği şekliyle ve aldığı talimat gereği aynı başlıkları attı: “Dünya şokta.”

 

Doğu Türkistan’da yüzlerce Türk Çin işkencelerine maruz kalıp derileri yüzülerek öldürülürken,

 

Filistin’de yüzlerce insan fosfor bombalarıyla katledilirken,

 

Afganistan’da yüz binlerce insan öldürülürken,

 

Irak’ta yüz binlerce insan getirdiğiniz demokrasi ile katledilirken,

 

Suriye’de yüz binlerce insan kendi yönetimleri tarafından hunharca öldürülürken,

 

Mısır’da zalim Firavun Sisi tarafından kardeşlerimiz katledilirken,

 

İsrail, terörü devlet politikası haline getirirken hiç kimse şoka girmemişti. Fakat Fransa’da 12 kişi ölünce “Dünya şokta” (!) öyle mi? Şoka girmek için illaki terör eylemlerinin ucunun size dokunması mı gerekiyor? Başkalarının katledilmelerini film seyreder gibi seyredenler nasılmış, güzel oluyor mu? Sahneler can alıcı mı? Hayır, hayır. Bizim buna sevinmemiz, tasvip etmemiz beklenemez. Biz Müslümanız. Başkalarının ölümü elbette bizi sevindirmez.

 

Eyvallah. Peki çok mu üzüldük?

 

Siz,

Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da kardeşlerimiz katledilirken ne kadar üzüldüyseniz biz de o kadar üzüldük.

 

İkiyüzlü münafık Türk medyası çok üzülmüş, yas tutmaya başlamış. Onların gazeteleri, dergileri Müslümanlarla ve Peygamberimizle dalga geçerken, hakaret ederken neredeydiniz? Hangi gazetelerini, hangi dergilerini, yazarlarını, çizerlerini kınadınız? Müslüman gazetecilerin, karikatüristlerin onların kutsallarıyla dalga geçtiklerini, hakaret ettiklerini gördünüz mü? Niye geçsinler ki, niye geçelim ki?

 

Peygamberimize hakaret eden o insanlar gazeteciler, karikatüristler ve diğerleri, onların akıbetleri zaten belli. Hükmü verecek olan Rabb’imizdir.

 

Türkiye otuz senedir terör belasıyla uğraşırken, binlerce insanını kaybederken siz neredeydiniz? Ülkemize mi yoksa terör örgütlerine mi destek oldunuz? Bir gün bu belanın sizin kapınıza çalmayacağını mı zannettiniz? Arap atasözüdür: “Men Dakka dukka.” Eden bulur. Başınıza gelenlerin kendi ellerinizle yapıp ettikleriniz yüzünden olduğunu bir gün nasıl olsa anlayacaksınız. Anladığınızda da iş işten geçmiş olacaktır. Siz de insanlık adına bir şey varsa teröre, kime yapıldığına bakılmaksızın top yekûn karşı çıkarsınız. Teröristler tekbir getirdi diye tüm Müslümanları hedef gösteremezsin. Din kelimesiyle terör yanlayana gelemezken, İslam ile terör hiçbir zaman yan yana gelemez. Getirmeye kalkanların iki yüzlülükleri ortadayken…

 

Fransa’da yaşanan terör olayı, yıllarca Müslümanlara yönelik terör olaylarını destekleyen, susan, görmeyen, duymayan batının kendine gelmesine, uyanmasına vesile olmasını bekliyoruz. Terör insanlık suçudur, insanlığa karşı işlenen suçlara karşı çıkmak insanlık gereğidir.

 

Biz çok ağladık, başkalarının ağlaması bizi mutlu etmez. Fakat yasa böyledir. “Ağlatanlar da bir gün gelir ağlatılır.” Allah’ın adaletinden kaçamazsınız.
 

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2756
Dün5992
Tüm Zamanlar4631035
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 108 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?