• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon PAPA SALTANATINI SONLANDIRMAK MI İSTİYOR?..

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 10
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Müjdeli haber Vatikan’dan geldi!...

mehmet_aliİki bin yıldan beri sömürülen Hıristiyanlar artık daha özgürce düşünebilecek.

Aynen bin dört yüz yıldan beri uyutulmak istenen Hak İslâm dini mensuplarının özgürce düşünmeye başladıkları gibi.

Aynen Rabbimizin koruması altında bulunan mucize Kur’ân, nasıl ki Peygamberimizin ölümünden hemen sonra saltanat düşkünlerince uydurulan rivayet kirliliği ile özünden kopartılarak, anlamsızlaştırılmak istenmiş olmasına rağmen bu gün tüm dünya insanlarını karanlıklardan aydınlığa çıkarma fonksiyonunu mucizevî bir şekilde ifa etmeye başladığı gibi.

İsa Peygamberimize vahyolunan İncil hak kitaptır. Keza Musa Peygamberimize vahyolunan Tevrat da hak kitaptır.  Şu çağda piyasada İncil adı ile dolaşan kitapların gerçek olmadığını en iyi bilen yine Vatikan’da saltanat süren kendisine Papa denilen zattır.

İncil adı ile dolaştırılan kitaplar, Rabbimizin sözleri değildir. İsa Peygamberin hayatını dile getiren, birbirine zıt anlatımlar içeren rivayet kitaplarıdır. Aynen zamanımızda Müslümanların önüne konan, Kur’ân ın üzerini örten Kur’ân ilkelerine aykırı rivayet kitapları gibi.

Vatikan’da Cennet tapusu satarak saltanat sürenler, Hak kitap Kur’ânda Meryem validemiz ve İsa Peygamberimiz ile ilgili bildirilen gerçekleri bin üç yüzlü yıllarda Kur’ândan öğrendikleri halde Hıristiyan toplumundan sakladıkları açığa çıkmıştır. Artık İsa Peygamber sevdalıları, İsa (A.S.) ın Allah’ın seçtiği bir insan Peygamber olduğunu, hâşâ Allah’ın oğlunun olamayacağını anlayacaklar, bu saçmalıklara kendilerini inandırmak zorunda kalmayacaklardır.

İsa Peygamberin tıp ve zamanımızda gıda mühendisliği olarak adlandırılan eğitimi almış olduğunu, doğum tarihinin sıfır olarak kabullenilen Milat olmadığını, M.Ö. 200-300 yıllarında dünyaya geldiğini öğreneceklerdir. İsa Peygamberin beşikte konuşmadığını, çamurdan kuş yapıp canlandırmadığını, ölüleri diriltmediğini, göğe çıkmadığını öğrenecekler ve Vatikan’ın saltanatına son vereceklerdir.

Yukarıda zikredilen saçmalıklar, uyduruk rivayetler ve Kur’ân sözcüklerinin öz anlamlarından kopartılarak yapılan yorumlar ile maalesef Müslümanlara da İsa Peygamberin mucizelerinin olduğu inancı ile yüz yıllarca kabullendirildi. Bununla da kalmadı, Muhammed (A.S.) ile de ilgili birçok mucize üretildi. Ancak mucize Kur’ân ın gerçek anlamıyla tebyîni yani açığa çıkarıldığı çağımızda Kur’ân erlerinin çalışmaları artık meyvelerini vermeye başlamıştır.

İşte tam bu aşamada Rabbimizin yardımı da gecikmedi.

Müjdeli haber Vatikan’dan geldi!..

Kendisine Papa denilen zat, sömürgecilerin kendisine lâyık gördüğü seviyesiz görevi hiç akletmeden kabullenip, eline tutuşturulan kâğıt parçasını okuyuverdi. Sanki kendisine vahiy geldi de, yüz yıl önce yaşanmış olayların hakikatini, tarihçilerin yapması gereken çalışmalara gerek kalmadan yalan-yanlış ilân etmeye kalkıştı.

Kendisine Papa denilen zatın tarih ilmine bu kadar merakı varsa, önce kendi tarihlerini araştırarak engizisyon mahkemeleri zulmünü ilân etmesi gerekirdi. Bu cesaretin kendilerinde olmadığı ve olamayacağını anlamak için tarafsız olmak yeterli.

Amaç çok açık; Hak din İslâma inananların terörist olarak algılanması. Aynen kendilerinin oluşturduğu Işid denen zavallıları destekleyip İslâm inancının yok edilmesi gerekli olduğu algısının yayılmasında olduğu gibi. Amaç kendilerinin de inanmadığı Hıristiyanlık inancını kirli bir mendil gibi kullanıp, çatışma ortamı oluşturarak sömürülerini sürdürmek.

Ancak bu hayalleri boşa çıkacak. Kendi kazdıkları çukura kendileri düşeceklerdir.

Vatikan’dan gelen bu müjdeli haber iyi değerlendirilmeli. Zaman, bâtıl inançlarla sayılı günlerini heder eden tüm dünya insanlarının uyarılma zamanı.

Bakî olan Allah’a emanet olunuz.

Mehmet Ali Oğuz

Em. C. Savcısı
 

 

Degerli Yazarimiz Mehmet Ali OĞUZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 27 Kasım 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #2 tebrik 2015-04-26 14:33
Papalık saltanıtı hakkında güzel bir değerlendirme Yazısı . Elineee sağlık
Alıntı
 
 
+1 #1 RE: PAPA SALTANATINI SONLANDIRMAK MI İSTİYOR?..NACİ CEPE 2015-04-15 23:06
Diyolojik buluşmadan sonra ülkemizi öven demeçler veren Papa daha sonra soykırmdan bahsetmesi nasıl bir çelişkiyse.İtikadi anlamda muharref İncilin takipçileri olması da önemli çelikleridir.Yazarımızın yazdıklarını gönülden destekliyor.hassasiyetini tebrik ediyorum.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3566
Dün3903
Tüm Zamanlar4906336
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 63 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?