• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon MÜSLÜMANLAR DERS ALMAZ... / DERS ALMAK DA İŞİNE GELMEZ...

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

 

İran'da Amerikan karşıtı devrim olur...  Iraklı Komünist bas partisinin lideri Saddam Efendi Amerikan kışkırtmasıyla, ağzı kulaklarında, kıçını vura vura İran'la savaşa başlar. Başarıya ulaşamaz. Uşaklığını tam yapamadığı için Amerika'dan fırçayı yer. Buna kızan Uşak Saddam Efendi Amerika'ya meydan okur… NETİCE İDAM…

 

Pakistanlı Laik Demokrat Ali Rıza Bhutto Efendi Pakistan'daki Müslümanları sindirmek için görevlendirilir. Uşak Bhutto Müslümanlara zulme başlar... Diplerindeki İran devrimini de örnek alan Pakistanlı Müslümanlar harekete geçer. Bu ivme dünyaya yayılır. Hatta Türkiye'de bile Müslümanlar yürüyüşe geçerler; İRAN - PAKİSTAN SIRA SENDE MÜSLÜMAN diye meydanları titretirler. Pakistan'da Uşak Ziya Ül Hak olaya el kor. NETİCE AMERİKAN UŞAĞI BUTTO İDAM. Türkiye'de uşak EVREN İHTİLAL YAPAR. Amerikalıları sevindirir. Amerikalılar “bizim çocuklar ihtilal yaptı” diye sevinirler. Evren İran ile savaştırılmak istenir. Ne hikmetse kabul etmez. Tam tersine İran ile Avrupa arasındaki E5 karayolunu açar. Devrinde Amerika İran’a ambargo koymuşken, Avrupa İran’a – İran Avrupa’ya mal yağdırır. Birlikte Turgut Özal’ı iktidar ederler. Özal’da İran’la savaşmayı ret eder. O meşhur sözünü söyler. “Komşular hep burada olacak, sizler bir gün gideceksiniz” Bu önemli bir sözdür. Turgut Özal cumhurbaşkanı iken vefat eder. Ancak; ölümüyle ilgili birçok tartışma vardır. Öldürüldüğüne ilişkin şüpheler kol gezmektedir. Evren konusunda ise neticeyi hepiniz biliyorsunuz... EVREN ÖLÜM DÖŞEĞİNDE YARGILANIR. NEREDEYSE VATAN HAİNİ OLARAK GÖMÜLECEKTİR. ECEL MÜSAADE ETMEMİŞTİR.

 

2. dünya savaşı biter. AMERİKA - RUSYA Yalta'da toplantılara otururlar. Bu toplantılar sonucu TÜRKİYE AMERİKAN NÜFUZ ALANINA GEÇER. O zamanlar Türkiye'de TEK PARTİ FAŞİST CHP İKTİDARI VARDIR. CHP İçinden Amerika'ya hizmet edecek, Amerikan nüfuz alanına geçmekten rahatsız olmayacak MENDERES ve arkadaşları seçilir. 1946 yılında DEMOKRAT PARTİ KURDURULUR. Faşist CHP'nin zulmünden bıkan halk anında DEMOKRAT PARTİYİ İKTİDAR YAPAR. Hem de neredeyse bütün milletvekilleri demokrat partinin olarak... Demokrat partinin yaptığı ilk icraattan biri ATATÜRK'Ü KORUMA KANUNUNU ÇIKARMAKTIR. Böylece Müslümanlara bir ders verir. DEMEK İSTER Kİ; BEN ASILDA CHP'LİYİM. YALTA KONFERANSLARI GEREĞİ AMERİKAN TARAFTARI VE DEMOKRATIM. Müslümanlar bunu anlamazlar. Müslümanların anlamadığını gören MENDERES ŞIMARDIKÇA ŞIMARIR. İkinci seçimi de büyük çoğunlukla kazanınca, meydanlarda Müslümanları kandırmak için SİZ İSTERSENİZ ŞERİATI BİLE GETİRİRİM DER… Sanki kendisi istiyormuş gibi... Hiç böyle şeylerin şakası olur mu? Amerika böyle şakalara bile tahammül edemez. Anında Menderes'i indirirler… NETİCE İDAM. Millet zanneder ki; CHP'liler ve ordu indirdi... Ne alaka? Zaten 2. dünya savaşından sonra Türkiye Amerikan nüfuz alanındadır. Ordu da, CHP'de Amerika’nın yanındadır. Sanki 1960 ihtilalini yapanlar Amerika'dan icazet almamışlardır.

 

Amerika Ortadoğu'da ILIMLI İSLAM PROJESİNİ DEVREYE SOKAR... Dindar, muhafazakâr Müslümanlara demokrasi laiklik adına iş başı yaptırır. Önce Türkiye'de dindarlar / liberaller / sağcılar / demokratlar / Amerikan karşıtı olmayan solcular birleşerek iktidar olurlar. Sonra Arap ülkelerinde baharlar estirilir. Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Suriye de düğmelere basılır. Ülkemizin demokrasi laiklik havarisi politikacıları oralara gidip tebrik ederler. Demokrasinin laikliğin faziletinden söz ederler. Mısır'da iş başı yapan Müslüman kardeşlerin temsilcisi Mursi olaya kapılır. Demokrasi laiklik gölgesinde İslam'ı iktidar etmeye kalkar. NETİCE İDAM EDİLECEK.

 

Diğer Arap ülkeleri / Libya karışık... Henüz durum belli değil.

Tunus, Cezayir / içten kaynıyor.

 

SURİYE / Malum, Amerikan karşıtı İran bütün gücüyle Esad’ı destekler. Amerikancı Suriyeli Sünni Muhafazakârlar; Amerikan düşmanı İran, Amerikancı Esad ve PYD güçleriyle terbiyeye tabi tutulurlar.

 

IRAK / Malum ülke ikiye ayrılır. AMERİKAN DESTEĞİ İLE GÜNEYİNDE ŞİAİSTAN / KUZEYİNDE KÜRDİSTAN KURULUR. Bunlar ne zaman Amerikan politikalarına aykırı davranacak o zaman sonuçları İDAMDIR.

 

Gelelim TÜRKİYE'YE şimdilik AMERİKA İLE BOB KAPSAMI GÜZEL GİDİYOR. UZUN ADAM VE AMERİKA İÇİN SORUN YOK.

 

Ama ortada bir şey var… UZUN ADAM / Demokrasi laiklik havarisi dostlarına Amerika'nın yaptıklarını görünce sitem ediyor.

 

HÂLBUKİ AMERİKA BİZİM UZUN ADAMA, YOLDAN ÇIKARSA BAŞINA GELECEĞİ GÖSTERİYOR. NÜFUZ ALANIMDAN ÇIKARSAN İŞTE DARAĞACI DİYOR. ANLIYOR MU? HERHALDE… ANLAMASA HER ŞEYE RAĞMEN BAŞKANLIK DER Mİ?

 

MÜSLÜMANLAR NE ZAMAN UYANIP, AMERİKAN POLİTİKASINA, DEMOKRASİ LAİKLİK HAVARİLERİNE İNANMAYACAKLAR?
 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3555
Dün1441
Tüm Zamanlar4898548
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 67 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?