• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İZMİR’DE ŞİİR BULUŞMASI

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 
İzmir - İzmir Haberleri


TYB İZMİR ŞUBESİNDE 1.ŞAİRLER MECLİSİ TOPLANDI

İlk defa sıcak bir akşamüzeri Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi’nde şiirle muhabbet edildi. 16 Haziran 2015 tarihinde saat 18.00 sıralarında şairler ve şiir sevenler bir araya geldi.   İsteyen kendi şiirini isteyen bir ustanın şiirini okumakta serbesti. Öyle de oldu.

TYB_Siir
Sezai Aslan güne damgasını vuran bir sürpriz yaptı, katılanlara. Türk Edebiyatı Dergisi’nin 500. sayısını getirdi ve ondan bir şiir okudu. Levent Ertekin ise şiir yazamam diyenlerdendi ama “Ben de Çocuk Olmayı Özledim” başlıklı şiiri herkesi çocukluğuna götürdü. Mehmet Çoban’ın manzumesi bize şiir geçmişimizi bir daha hatırlattı. Kâmil Yüce yıllar önce yazdığı şiirleri ezbere sundu. Romancı Mehmet Yazıcı vurgularıyla şiirde de iyi olduğunu gösterdi. Harun Özdemir hazırlıklı gelerek şiir meclisine nasıl gidileceğini bize öğretti. Naci Gümüş öğretmen olması hesabıyla bize bol bol şiir konusunda bilgi verdi ve Kayıp Şairlerden Merhum Halim Şefik GÜZELSON’un PROVA şirini okudu. Çok heyecanlıydı. Lale Ertekin bu sefer şiir okumaktan kendini sıyıramadı; telefonunun şarjı bitsin diye dua ediyordu. Aslında Levent şiirlerini gizlice dosyalayarak getirdiğinden kurtuluş için fazla şansı olmadığını biz o anda hatırlattık.

Bu şiir akşamı güzel muhabbetlerle son buldu. Yaklaşık iki buçuk saatlik bir şiir sohbeti oldu han kapanmayacak olsaydı daha çok devam edecekti.

İkinci “Şiir Buluşması” sonbaharda yapılmasına karar verildi.

Şiir Sohbetine Katılanlar:

Esen Yılmaz

Harika Erdemir

Harun Özdemir

Kâmil Yüce

Lale Ertekin

Levent Ertekin

Mahir Adıbeş

Mehmet Çoban

Mehmet Yazıcı

Naci Gümüş

Sabahat Güner

Sezai Aslan

Son Güncelleme (Çarşamba, 17 Haziran 2015 10:42)

 

Degerli Yazarimiz administrator Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 06 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2734
Dün5992
Tüm Zamanlar4631013
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 81 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?