• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon MANTIK / NE ALAKA?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

 

Dünya'da Amerika diye bir devlet var. Bütün devletleri sömürmek istiyor. Onlara tepeden bakıyor. Dünyayı kendine göre biçimlendiriyor. Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da, Avustralya'da, Ortadoğu'da Amerika hükmünü sürdürüyor.

 

Hiç bir devlet Amerika'ya karşı çıkıp; “sen kimsin de işimize aşımıza, yönetimimize karışıyorsun?” demiyor.

 

Amerikalılar herkesin tepesinde, ukalaca tavırlarıyla dünyanın yöneticiliğine sömürücülüğüne soyunmuş. 2. dünya savaşından bu yana bu hükümranlık sürüyor. 65 yıl böylece geçti.

 

Amerika dünya devi olmanın, karşısına rakip bulamamanın sıkıntısını çektiğinden, dünyanın değişik yerlerinde kendisiyle savaşacak örgütler kuruyor. Onlara el altından para silah yardımı yapıyor. Sonra dünyanın gözü önünde kurduğu örgütlerle savaşçılık oynuyor.

 

Şunu unutmayın: Dünyada ne kadar Amerika karşıtı düşünce, örgüt, savaşan varsa; hepsi Amerika'nın bir projesidir. Adamlar işsizlikten güçsüzlükten bıkmış; can sıkıntısından dünyadaki insanları kobay olarak görüp, oyun oynuyorlar. Artık onları bilgisayar oyunları kesmiyor. Canlı kanlı savaşçılık oynuyorlar. Silahlarını deniyorlar. Silah tüccarlarına para kazandırıyorlar. 

 

Dünyada insanların kendi akıllarıyla, inançlarıyla yapacakları hiç bir şey yok.

 

Dünyadaki her ülke, her insan ne yaparsa yapsın, Amerikan projesi doğrultusunda hareket ediyor.

 

Mesela; bir yerde solcu kardeşleriniz, Amerikan emperyalizminden mi söz ediyor. Kesinlikle onu konuşturan Amerika'dır. Solcu kardeşleriniz Amerikalılarla bir yerde savaşıyorlar mı? Mutlaka o savaşanları örgütleyen, ceplerine parayı koyan, ellerine silah veren Amerika'dır.

 

Mesela; bir yerde bir Müslüman topluluk Amerikan düşmanlığı mı yapıyor. Kesinlikle ona Amerikan düşmanlığını yaptıran Amerika'dır. Eğer Müslüman topluluklar Amerika ile savaşıyorlarsa, onları örgütleyen, ceplerine parayı koyan, ellerine silahları veren Amerika'dır.

 

Kısaca; dünyadaki liderlerin, devletlerin, düşüncelerin, inançların hiç bir hükmü yoktur. Her lideri, devleti, düşünceyi, inançları Amerika yönetir. Amerika yönlendirir. Onlar kendi başlarına hiç bir şey yapamazlar. Hepsi Amerika'nın kuklasıdır.

 

Amerika: Yapılan yorumlara göre yerde gökte her yerde, hazır ve nazırdır. Bütün insanların aklına, muhakemesine, iradesine, kalbine hükmeden Amerika'dır. Sizi var kılan, yok eden, yok edecek olan, sizi yaşatan, yaşatacak olan Amerika'dır.

 

Amerika'ya karşı oluşan bu iman; iman-ı hakikatten ibarettir. Bu iman küresel sermayenin, küresel düzenin, küresel demokrasinin, küresel laikliğin, küresel kapitalizmin, küresel insanlık haklarının, küresel hümanizmin imanıdır. Böyle iman etmeyenler küresel dinin kâfirlerdir.

 

Başınıza gelen, gelebilecek her şeyin hepsi Amerika'ya aittir. O istemezse hiç bir şey olmaz. O isterse her şey olur! O isterse yok eder, isterse var eder. Onun bir şeyi var kılması için sadece “ol” demesi yeterlidir. O cinlere, rüzgarlara, denizlere, okyanuslara, dağlara, nehirlere, yıldızlara hükmedendir.

 

Bütün ülkeler, liderler, toplumlar, yazarlar, çizerler, aydınlar, bilim adamları, örgütler, tarikatlar, dinler, cemaatler, mezhepler ve hatta peygamberler Amerika'nın kullarıdır. Amerika'ya muti olan da, karşı çıkıp anarşist, terörist olanlar da Amerika'nın kullarıdır.

 

Sizin hayatınızı cennet yapacak da, cehennem yapacak da Amerika'dır.

 

Bundan gayrı düşünenler kâfirlerdir. Asılda Amerika karşı kâfir olanlar da; Amerikan projesi gereği Amerika tarafından örgütlenmiş kâfirlerdir. Kısaca; Amerika'ya muti olun Amerika'nın müminleri de, Amerika'ya karşı olup kâfirliğini ilan edenler de, Amerika tarafından planlanmıştır.

 

Amerika'yı hangi nedenle olursa olsun diline dolayan herkes, Amerikan projesinin ürünüdür. A harfini kullanmaya başladığınız andan itibaren Amerika aklınıza, fikrinize, muhakemenize, iradenize, kalbinize oturur. Hatta o A harfini size söyleten Amerika’dır. Amerika istemezse siz A harfini dahi söyleyemezsiniz.

 

Kısaca: bu çağda dünyanın tanrısı Amerika'dır. O tanrı dünyanın her yerindedir, uzaydadır. Size gökyüzünden, yeryüzünden hükmedendir. Galiptir, Gafurdur. Kulları O'na itaat ederek, isyan ederek görevlerini yaparlar. Onun için kimi; Amerika adına savaşarak, kimi Amerika’ya karşı savaşarak ölürler. Bütün ölümlerin takdiri, ecellerin tayini Amerika’ya aittir. Dünyadaki bütün savaşları, çatışmaları, toplumsal hareketleri, sendikaları, sivil toplum kuruluşlarını Amerika yönetir. O her şeyi bilir, her şeyi yönetir. Ondan başka yönetici yoktur. Onun melekleri her yerdedir. Sizi gözetler, kontrol ederler.

 

Anladınız mı; Amerika ile yorumların sonucunun nereye vardığını?

 

İnsanlar ne dediklerini, söylediklerinin nereye vardığını düşünüyorlar mı?

 

Hiç sanmıyorum.

 

Putperestler gibi; Amerika'yı tanrılaştırıp, hayatlarını O'na göre düzenliyorlar.

 

Siyasetlerini, politikalarını, yaşamlarını, toplumlarını, devletlerini O'na göre düzenliyorlar.

 

Çağ: Amerika'ya karşı akıl tutulması yaşamaktadır.

 

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna azdır.
 

Son Güncelleme (Perşembe, 09 Temmuz 2015 22:15)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3727
Dün1441
Tüm Zamanlar4898720
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 48 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?