• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon TÜRKİYE BÜYÜYOR HAİNLER ÇOĞALIYOR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 4
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


mer_naciSon zamanlarda yaşadığımız iç ve dış olaylar Türkiye’nin öneminin birilerince iyi anlaşıldığı anlamına geliyor. Kendi başına bırakırsak alıp başını gidecek, ondan sonra da tut tutabilirsen. Böyle bir ülke ile baş etmek, böyle bir ülkeye emretmek kolay olmayacak. Onlar açısından bakıldığında haklılar. Kapılarını çalmayan, eşiklerinde yatmayan ve yalvarmayan bir Türkiye elbette işlerine gelmeyecektir. İşte bunun için eski Türkiye’yi aramaktadırlar. Herzaman kendilerine muhtaç bir Türkiye daima istedikleri bir Türkiye’dir. Onlar için en iyi Türkiye, kendilerine hep yalvaran, hep isteyen Türkiye’dir. Müslüman ülkeler içerisinde her alandaki gelişmişliği ile öne geçen bir Türkiye, düşmanlarının da sayısını artırmıştır. Bu düşmanlar kategorisi sadece gavur devletlerden müteşekkil değildir. Halkı müslüman olan başındakilerin gavur uşağı olduğu bir kısım İslam ülkelerini de bu düşmanlar kategorisine yerleştirmek gerekir. Tabi birileri bu ifadeden raatsız olacaktır; fakat durum bundan ibarettir.

 

Çok bilmiş müslüman yazarlar “Dünyada iki buçuk islam ülkesi vardır.” derlerdi. Biri Türkiye, biri İran, diğeri ise yani buçuk olan ise Mısır imiş. Mısır yönetimi itibariyle ne zaman islam ülkesi olmuş ki? Nasır zamanıda mı? Enver Sedat zamanında mı? Hüsnü Mübrek zamanında mı? Firavun Sisi zamanında mı? Aynen bizim birilerinin zamanlarında islam ülkesi olmadığımız gibi. On yıldır İslam ülkesi denilebilecek bir vaziyete geldiysek bunun bu iktidar zamanında olduğunu da unutmayalım. Siyasete yamuk bakan müslüman düşünür ve yazarlara rağmen İslam ardına hangi bir gelişmişlik varsa bu güruhun beğenmediği Ak Parti iktidarı zamanında gerçekleşmiştir. Bunlar soğana sarmısağa hamdederler de bu ülkede yaşadıkları için bir türlü hamdedemezler.

 

Merhum Sultan Abdülhamit Han yıllar önce söylemişti: Bu coğrafyanın haini bitmez, biz Japonya’nın yanında bir yerde olsaydık bize kimseler ilişmezdi.” El hak doğrudur. Dışarıdakilerden dostluk beklenmez, hainlik mayalarında var. İçerdekilere gelince hain oğlu haindirler. Hainlikte ağababalarına bile taş çıkartırlar.

 

Bu ülkenin ve bu ülke insanının sıkıntı çekmesinden sevinç duyan, haz alan hain değildir de nedir?

Bu ülkenin güvenlik görevlisi  genç fidanlarına kıyanları bir kez olsun kınamayanlar, gavurluklarından kınayamayanlar hain değildir de nedir?

HDP’yi Türkiye partisi yapmak için meclise taşıyan beyaz       Türkler hain değildir de nedir?

Yıllarca İsrail zulmüne sessiz kalan ve onu otorite olarak gören, Gazze’yi borbardımana tutanlar için terör odaklarını vurdu diyen, İşid’e ve Kuzey Irak’a yapılan hava harekatları için TSK sivilleri vuruyor diye yaygara koparanlar hain değildir de nedir?

Yıllarca insanımıza milliyetçi yazar diye pazarlanan gazeteci ve yazarların HDP avukatlığına soyunmaları hainlik değildir de nedir?

İktidara olan düşmanlılarını ülke düşmanlığına çevirenler hain değildir de nedir?

HDP barajı geçiyor diye televizyonlarda zil takıp oynayan haberciler hain değildir de nedir?

Dün insanları sokağa döküp ortalığı ateşe verenler, bugün sorunları konuşarak halledebiliriz diyenler hain değildir de nedir?

Bu güzel ülkenin insanına, bayrağına, koprağına, üniter yapısına, kültürüne, değerlerine, imanına, ezanına yamuk bakanlar hain değildir de nedir?

Bugün fitnenin başı Kuzey Irak’tır, İşid’dir. Ülkemizin geleceği için fitnenin başı koparılmalıdır. Yüce Rabb’imiz bu uğurda mücadele eden yiğitlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün2756
Dün5992
Tüm Zamanlar4631035
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 107 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 923
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?