• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon MİLLÎ TECRÜBELER ve BUGÜN

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


NaciGumusBu devlet ve bu millet binlerce yıllık bir gelenekten beslenen bir tecrübe birikimine sahiptir. Ahkâm kesmenin, suçlamanın, itham etmenin, kapris yapmanın ne yeri ne zamanıdır. Sloganlarla, jargonlarla, triplerle bir yere varmak mümkün değildir. Hırçınlık, kavga, hiddet ve inat hepimize, herkes’e zarar verir. Sevinen düşman, üzülen, ezilen biz oluruz. Bırakalım sağı solu, arkayı önü, milliyetçi, dinci, şucu bucu. Zaman; aklıselimle, sükûnetle, suhuletle hareket etme zamanıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik duygusuyla yaşama zamanıdır. Global rant mafyasının, bölücü, sömürücü güçlerin oyunlarını bozalım.  Ortadoğu’yu bir laboratuara dönüştüren, yeni silahlarını, ilaçlarını orada deneyen, Ortadoğu halkını kobay olarak kullanan hain güçlerin ülkemizde de oyun kurmalarına fırsat ve imkân vermeyelim. Artık bazı şeyleri topyekûn görelim.  Savaşların şekli, savaş taktikleri değişti. Artık savaş yöntemleri kaos çıkartma, bölme parçalama, terör estirme şeklinde mekanize ediliyor. A partisi, C partisi mi önemli, devletin, milletin bekası mı önemli? Milletimizin dirliği birliği, huzur ve mutluluğu her şeyden daha çok önemlidir.  Bunu daha nasıl haykıralım. Bazı gözler neden görmüyor, bazı kulaklar neden işitmiyor? Düşman düşmanlığını, hain hainliğini yapar. Biz ne yapıyoruz, ne yapmalıyız ona bakacağız.

 

Siyasi partileri gerilim politikalarından uzak, milli menfaatleri önceleyen bir tutum içerisinde görmek istiyoruz. Medyayı hassasiyete davet ediyoruz. STK ların daha aktif, yapıcı rol almalarını, tarafgirlikten uzak durmalarını, siyasetin içine fazla girmemelerini istiyoruz.  Bu millet çok çile çekti, çok acı çekti. Bu milletin ensesinde çok boza pişti. Çok savaş gördü, terörde çok can kaybetti. Bu vartayı da atlatacaktır. Mühim olan dünyada oynan oyunu ve sebeplerini bilmesi, birliğini beraberliğini diri tutması. Terörde can ve mal kaybına uğrayan vatandaşlarımıza sabır ve metanet, Şehit olanlara rahmet diliyoruz. Allah devlete millete zeval vermesin. İslam Âlemine akıl izan ihsan eylesin. İçinde bulundukları durumu idrak ederek dirilme direnci versin. Kaostan beslenenler, kandan medet ummanlar kötü niyetleri içerisinde perişan olurlar inşallah. Kötülüğe, gerilime çanak tutanların hevesleri kursaklarında kalsın, düşmanlar zelil ve rezil olsunlar. Tarihi geçmişimiz, yaşadığımız tecrübeler bize bir şey öğretmiyorsa, buradan alacağımız ibretler yok ise zaten yapılacak ne var ki?  Etrafımızda cereyan eden hadiselere, dönen dolaplara seyirci kalamayız. Kışkırtma ve tahriklere kapılmadan medeni ölçüler içerisinde sesimizi yükseltebileceğimiz, dur diyebileceğimiz ve durdurabileceğimiz çok şey vardır. Hainlere, kanı sütü bozuklara inat, bir olacağız, diri olacağız. Emperyalistlere ve uşaklarına prim vermeyeceğiz.

 

Tekrar tekrar söylemek gerekirse bu devlet ve bu millet binlerce yıllık bir gelenekten beslenen bir tecrübe birikimine sahiptir. Hiçbir darbe ile sarsılmaz çelik bir bünyesi vardır. Şefkat sahibidir, insanlık onuru vardır. Merhamet sahibidir. Sabrını deneyenler kendi felaketlerini hazırlarlar. Biz felaket değil, selamet istiyoruz. Dört mevsimi ayrı güzel, bereketli vatan topraklarında kardeşçe mesut yaşamak istiyoruz. Her kes işinde, gücünde aşında kaygısız bir yaşamda olsundur dileğimiz. Çocuklarımıza, torunlarımıza güzel bir gelecek kurmak olmalı gayemiz. Bunun için savaşlara, kötülüklere,  bölücülüklere, ırkçılık, mezhepçilik ayrımcılığına karşıyız. İnsan olarak insanlık adına hareket ederek, medenice, kavgasız bir hayat kurmak ortak çabamızla, aklımızla mümkün olan bir olgudur. Meşru dilek ve taleplerimiz elbette hep olacaktır. Bunu da yine medeni ölçüler içerisinde, meşru çerçevede hep beraber yerli yerinde, zamanında dilendireceğiz. Yani klasik söylemle; kaderde, kıvançta, tasada beraber gülüp, beraber ağlayacağız. Allah bu milletin ağız tadını bozmasın. Devletimizi, milletimizi ebediyen payidar kılsın.

Son Güncelleme (Pazartesi, 24 Ağustos 2015 14:32)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 TebrikMehmet Ali OĞUZ 2015-09-03 17:11
Fıtratımıza uygun olan ortak aklın önemini vurgulayan yazarı tebrik ediyorum.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3456
Dün3903
Tüm Zamanlar4906226
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 72 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?