• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Aziz Milletimize

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 


NaciGumusSon günlerde terör saldırılarında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Bir İnsanlık suçu olan, vahşetin en kötü yüzünü gösteren terörü şiddetle kınıyor ve nefretle lanetliyoruz.

Bu süreçte teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmek her zamankinden daha çok önem taşımaktadır.

Hürriyet ve bağımsızlığımızı hedef alan, istikrara kasteden terör saldırılarının bir daha yaşanmamasnı diliyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Her Türk bir Kürt’tür, her Kürt bir Türk’tür. Her Türkiyeli Orhan Gazi kadar Türk, Sait Nursi kadar Kürt, Mehmet Akif kadar
 Arnavut, Osman Bey kadar Osmanlı soyundandır. Bütün Müslim ve Gayri Müslim tebaasını kucaklayan İslam ve Peygamber ümmetiyiz. Özü itibariyle de İNSAN’ız. İNSAN olamadıktan sonra mensubiyetimizin de önemi yoktur. Renk, dil, din, ırk, mezhep mülahazalarıyla hareket etmek ilkelliktir. Milliyetçi değil Milletçi olmak daha evladır.

Şiddet, hiddet gayri insani bir tutumdur. Yüce Kuran’da; “Bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir. Bir insanı yaşatan (bir kişinin hayatını kurtarmak suretiyle) bütün insanları yaşatmış gibidir ”(Maide-32) beyânı vardır. Kürt-Türk bir millettir. İslâm Milleti. İslâm barış demektir, birlik demektir. İslam ile Müslüman arasındaki fark ne ise, etle kemik ne ifade ediyorsa Kürt’le Türk de Odur. Diyarbekirli Ali Emiri’yi Yahya Kemalden, Çağın dehası büyük mütefekkir Sezai Karakoç’u, Necip Fazıldan, Cemil Meriç’ten ayırmak mümkün mü? Kültür ve Medeniyetimizin gelişmesine, kardeşliğimizin pekişmesine emeği geçen sayılmayacak kadar Türk ve Kürt sanat ve düşünce adamı, bilim insanımız vardır. Şeyh Edebâli’nin, Molla Gûrani’nin, Ebussuud Efendinin, Melâye Cizirî’nin torunları olan Kürtler; Mehmet Fatihle, Akşemseddinle, Şeyh Galiple hep övünç duydukları gibi, milyonlarca Türk de Beddiüzzaman Said NUrsi ve O'nun gibi mütefekkirlere sınırsız bir muhabbetle bağlandılar. Türkiye Cumhuriyeti Devletini Türkler ve Kürtler birlikte kurdu ve asli unsurlardır. Güçlü Büyük Türkiye’yi de birlikte inşa etmekten başka çıkar yolları yoktur.


Naci GÜMÜŞ
Gönül Sitesi Sahibi ve
Genel Yayın Yönetmeni
e-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  

Twitter: https://twitter.com/nacigm
 

Son Güncelleme (Pazartesi, 22 Ağustos 2016 10:24)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 DuaMehmet Ali OĞUZ 2016-08-22 12:53
Biz aramıza sokulmak istenen fitne ve fesat tohumlarının ekilmesine fırsat vermemeliyiz. O zaman Rabbim bu millet düşmanlarına fırsat vermeyecek.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3402
Dün3903
Tüm Zamanlar4906172
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 57 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?