• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Kemalist rejimi Kemalistler yıkacak

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

.

Her zaman söylüyorum. Hiçbir düzen karşıtları tarafından yıkılmaz. Çünkü karşıtlarına karşı düzenin taraftarları sımsıkı kenetlenir. Nedeni; düzenden çıkar sağlamalarıdır. Bir düzeni düzenden çıkar sağlayanlar yıkar. Nedeni çıkar çatışmasında gözleri hiç bir şey görmez. Nasrettin hocanın hikâyesinde olduğu gibi, düzenin taraftarları bindiği dalı keserek, yere çakılırlar. Bindikleri dal düzendir. Çıkar kavgasında bindikleri dalı yani devleti yıkarlar.

 

Kemalist sol; düzen karşıtıdır. Karşıt olduğu düzen taptıkları Mustafa Kemal Atatürk’ün düzenidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün düzenini yıkmak için ellerinden geleni yaparlar. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk solcu değil, aksine batılılaşmayı öne çıkaran, batının devlet modelini alan, batının yasalarıyla düzeni kuran, batılı danışmanlardan fikir alarak Türkiye Cumhuriyetini yönetendir. Cumhuriyetin ilk yıllarında, İngiliz, Fransız, İtalyan danışmanlar ülkede cirit atmışlardır.  

 

1923 yılından 1946 yılına kadar yüzü batıya yönelik Türkiye Cumhuriyetinde, solcular sürekli yargılanan, cezaevlerinde yatırılan, hain ilan edilen, faili meçhul cinayetlere kurban giden kişilerdi. Ancak 1946 yılında II. Dünya savaşından sonra Amerika, İngiltere, Rusya arasında yapılan görüşmelerde Türkiye Cumhuriyeti Amerikan nüfuz alanında kalınca, Türkiye Cumhuriyetinin yönü Avrupa’dan Amerika’ya döndürüldü. Bazı CHP’li milletvekilleri yapılan görüşmeler sonucunda, CHP’den ayrılarak Demokrat partisini kurdular. Demokrat partisi yüzünü Amerika’ya döndürürken, CHP’de kalanlar birden bire KEMALİST SOLCU olup Amerikan düşmanı oldular. Bu dönüş; İngiltere, Rusya, Amerika arasında yapılan anlaşmanın politik yönlendirmesinden başka değildi. Amerika’nın yönlendirmesiyle, tek parti CHP döneminde sol düşmanı CHP, 1946 yılından sonra solcu oldu. Amerika’nın izniyle, desteği, yönlendirmesiyle… Böylece iktidarın sağ partisi demokrat parti, ülkenin sol partisi CHP, kronik muhalefet görevini yapmaya başladı. Hani CHP bazı plan hatalarıyla iktidara koalisyonlar kanalıyla gelse de, Amerikan politikalarının karşıtı politikalar üretmediler. Tam tersine Amerikan politikaları sağ partiler döneminden daha iyi yürütüldü. Ama toplumun önünde Amerika ile kavga varmış gibi gösterdiler.

 

Olayların seyri bu yönde giderken, Kemalist sol kendini düzen karşıtı olarak gösterme propagandasıyla etkili oldu. Propagandanın etkisiyle birçok genç, gerçekten, samimi, içten olarak Kemalist düzenin yıkılıp yerine sol bir düzenin kurulacağına inandılar. Bunun için ideolojik, örgütsel, anarşik birçok faaliyet yaptılar. Düzenin arka planındaki güçler bunları arada bir ihtilallerle limon gibi sıktı. Düzenin arka planındaki güçleri ilk fark eden ECEVİT, Kontrgerilladan söz etmeye başladı. 80’den sonra olay Kontrgerilladan çıkıp, derin devlete dönüştü. Derin devlet neydi? Düzenin arkasındaki güç... Küresel sermayenin Türkiye uzantısı… O dönemlerde derin devlet üzerine yapılan yorumlara baktığınızda, sanki onlar düzenin gerçek sahipleriydi. Her şeyin arkasında varlar. İstedikleri partileri kurarlar, kurdururlar. İstedikleri partileri iktidar yaparlar. Bütün örgütlerin içinde varlar. Örgütleri isterlerse geliştirirler, isterlerse bitirirler. İstedikleri insanı değişik şekillerde öldürürler. Bir sürü faili meçhul olaya imza atarlar. Taksimde bir mayısı tarattırırlar. Madımak otelini yakarlar. Alevi mahallelerine saldırtırlar. Şeriat isyanları başlatırlar. İşçi hareketleriyle siyaseti, ekonomiyi belirlerler. Anlatımlara baktığınızda öndeki siyasetçiler sadece figürandır. Medya ellerindedir. Görsel yayınlar ellerindedir. İhtilalleri onlar yaptırır. Onlar bitirir. Yıllarca bu açıklamaları, bu yorumları televizyon programlarda tartışırlarken dinledik, yaptıkları yayınlardan okuduk.

 

Peki sonuç?

 

Ülkenin partileri ülkeye ait değil. Ülkedeki siyasi mücadele seçim sandıklarıyla falan yapılmıyor.

 

Netice: Kemalist solcular bir zamanlar sol düşmanı tek parti CHP’nin uzantısıdır. Kemalist sol düzeni yıkacak tek güçtür. Derin devlet karar verdiğinde, KEMALİST SOL ADINA, KEMALİST DÜZENİ YIKARLAR.

 

Şeriatçılar mı?

 

Onların düzeni yıkmak gibi bir düşünceleri yoktur. Düzeni de ancak ılımlı İslam projeleriyle, Amerika’nın en güçlü stratejik ortağı olarak ele geçirirler. Bölgede Amerika ile birlikte hareket ederler. Yalta konferanslarında planlandığı gibi…

 

Ancak Amerika ile Rusya anlaşır da, ülke Rusya’nın nüfuz alanına teslim edilirse, anında KEMALİST SOL devrim yapar. Böylece daha önce Avrupa’ya, sonra Amerika’ya yüzünü döndüren Türkiye Cumhuriyeti düzeni; Rusya’ya yüzünü döndürür. Tıpkı Arap baharlarında bazı Rusya’nın nüfuz alanında olan ülkelerin yüzünü Amerika’ya döndürdüğü gibi…

 

Tarihide not alınan bu günlük gevezelik, bu yorumla tarihe not düşer.

 

KEMALİST DÜZEN ANCAK KEMALİST SOL İLE YIKILIR.

 

KEMALİST SOLUN DA İTİCİ GÜCÜ, ALEVİLER, BEKTAŞİLER, ERMENİLER, KÜRTLER ile diğer solcu gruplardır.

 

Son Güncelleme (Cumartesi, 19 Kasım 2016 23:26)

 

Degerli Yazarimiz MEHMET ÇOBAN Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Cumartesi, 16 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3664
Dün1441
Tüm Zamanlar4898657
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 59 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1994
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?