• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İzmir’in bir Çınar’ı, Fidan Boylu Yiğidi Özülke’ye Göçtü: Mehmet Eker Ağabey Hakk’a Yürüdü

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - MakaleleriMehmetEkerAbiHizmet ehli, gönül eri, bir iman ve aksiyon adamı Ensar Vakfı İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Eker ağabey Hakka yürüdü.  11 Aralık 2016 Pazar Günü Mevlid Kandil’ini idrak ettiğimiz bir günde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camiinde bütün sivil toplum örgütü mensuplarının, sevenlerinin, dostlarının, arkadaşları nın ve ensar camiasının katıldığı cenaze merasiminde binlerce Müslüman buluştu. Dualar, âminler arş-ı alaya ulaştı. Nûr içinde yatsın, mekânı cennet olsun. 

Mehmet ağabey bir çınardı. Fidan boylu bir toplumcu; Evsizlere ev, muhtaçlara el, öğrencilere destek olurdu. Onu tanıyıp da hemen hemen çorbasını, çayını içmeyen hiçbir kimse yoktur. Tanışıklığımız doksanlı yılların başında “Kartal Yuvası”nda olmuştu. Kartal Yuvası eski arkadaşlarımızdan Ali İhsan AYDOĞAN’ın Hatay Üçyol'da denize nazır 8. Katta bir dairesi idi. Orada Cumartesi günleri toplanır güncel hadiseler üzerinde mütalaa yapar, kitap okur, okuduğumuz kitapları biribirimize anlatarak paylaşırdık. Bir müddet sonra o bina Yeni Şafak Gaztesinin Bürosu olarak hizmet vermeye başladı. İz yayınları da gelmeye başlayınca da daha sık buluşmaya başladık. İleri tarihlerde Mehmet abiyi ikiçeşmelikteki eski Ensar Vakfı’nın o tarihi mütevazı binasında arada ziyaret etmeye, bazı etkinliklerine katılmaya başladık.  Hatta bir hafta ben “Sezai Karakoç ve Diriliş”i anlatmıştım. O binada dinlediklerimden hatırlayabildiklerimden bazıları; Taha Aksoy, Nihat Dağlı, Hüseyin Kartal ve Celâl Yıldırım Hoca... Ensar Vakfının şimdiki Çankaya’daki Necipoğlu işhanındaki binada da bir söyleşide bulunmuştum. Vefatından önce telefonla arayarak her zamanki gibi sevdiğini söyledikten sonra,  sağlık sorunları ve yorgunluk nedeniyle Vakıf Başkanlığını bırakmayı düşündüğünü ve bu konuda düşüncelerimi sormuştu. TYB İzmir Şubemizin birkaç kez “Cumartesi Kültür Sohbetleri”ne misafir olmuş, dik duruşu, nevi şahsına münhasır edası müdavimlerimiz arasında tanımayanların derhal dikkatini çekmiş, farkı fark etmişlerdi.

Hâsılı kelam İzmir’in bir Çınarı, fidan boylu bir yiğidi ahrete göçtü, özülkeye avdet etti.  “İnna Lillahi Ve İnna İleyhi Raci’un”  Nûr içinde yatsın, Allah yakınlarına, sevenlerine sabr-ı  cemil versin. Ensar camiasının, ailesinin ve bütün Müslümanların başı sağ olsun.

Naci GÜMÜŞ
Gönül Sitesi Sahibi ve
Genel Yayın Yönetmeni
TYB İzmir Şubesi Bşk. Yrd. 

Son Güncelleme (Pazartesi, 12 Aralık 2016 21:17)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 RE: İzmir’in bir Çınar’ı, Fidan Boylu Yiğidi Özülke’ye Göçtü: Mehmet Eker Ağabey Hakk’a Yürüdü 2016-12-12 10:42
Yıldızlar kaydıkça sancıyor yüreğimiz onlara düğün bize hüzündür bu ayrılıklar büyüklerimizin kıymetini daha çok bilmemiz gerekiyor Rabbim tekrar rahmet eyleye ;(
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3547
Dün3903
Tüm Zamanlar4906317
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 51 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?