• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon SEN HİÇ ŞEHİT ANNESİ GÖRDÜN MÜ?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


bulentÖlümlerin en güzeli  en anlamlisi sizce hangisidir deseler hic tereddütsüz söyleyeceğiniz  tek kelime SEHİTLİK tir.
Her Türk vatandaşı ayrim yapmıyor yapamıyorum.  Zira kadini ile erkeği ile yaşlisi ve genci ile istisnasiz hepsinin hangi yaşta hangi cinste olursa olsun şek ve şüpheye yer bırakmayacak gönlündeki aslandir SEHİTLİK.
Zira yüce dinimiz ve bu dinin mukaddes kitabı Kuran' da mealen
 

“Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.”  (Âl-i İmrân, 157)
ilahi müjdesi ve
 

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen nimet ve keremin; Allah’ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. “ (Âl-i İmrân, 169-171)

Elbette böyle bir mujdeye böyle bir mükafata kim layik kim ben ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM demez?.  Kim ?
Elbette herkesin ağzından çıkacak tek kelime ŞEHİT OLMAK ŞEHİT OLMAK İSTİYORUM olacaktir.

Peki siz hiç ŞEHİT DEDESİ GÖRDÜNÜZ MÜ?


Şehidin dedesi Abdullah Onar torununun tabutuna sarılarak ağıtlar yaktı. Şehit polis Osman Belkaya’nın tabutunun başında saygı nöbetinde bulunan bir merasim polisinin saygı duruşundayken gözyaşı dökmesine dayanamayıp, akıttığı gözyaşını mendiliyle silen Abdullah Onar, "Ağlama yavrum, düşmanı sevindirme. Biz gururluyuz" dedi.
 
Görüyormusunuz metaneti görüyormusunuz vakuru görüyormusunuz sabri
İşte bir ŞEHİT ve onun cani canani ŞEHİT DEDESİ

PEKİ YA BİR NİŞANLI YADA EŞ

Saç telimden saatime, kopan elbisemin parçasından küpeme, her şeyimi saklıyordu. Bizim aşkımız şimdiki aşklar gibi değildi, onun sevgisinden korkuyordum. Helikopter polisiydi zaten, uçmayı çok seviyordu. Melek gibiydi, girdi hayatımıza ve melek oldu...

YA ŞEHİT GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fırat kalkanı harekatında şehit olan Kayserili erin cebinden şöyle bir yazı çıkar...""eğer şehit olursam yozgatlı........kardeşime 20 tl borcum var o nu ödermisin Komutanım..""
Yazıyı okuyan komutan gözyaşları içinde "şeref duyarım evladım şerefle "" der yozgatlı nın kim olduğunu sorar orada bulunan herkes ağlar ve şehit olan ikinci askerin bahse konu olan yozgatlı asker olduğunu söylerler.....
Komutanın gözü yozgatlının cebinden çıkan kağıt parçasına takılır...alır o nu da okur aynen şöyle yazıyordur
 
""Kayserili benden 20 tl borç almıştı..biliyorum vermeye gücü yetmedi ama Allah şahit ki ben onu istemiyorum.eğer şehit olursam ona söyleyin hakkım helal olsun.""
Görüyormusunuz Kul hakkinin kilcal damarlara kadar sirayet ederse bir insani ne duruma getiriyor?

SİZ HİÇ ŞEHİT ANNESI GÖRDÜNÜZ MÜ ?

Rabbim şahidimdir kimse görmedi.
 
Baban zalimlere fırsat vermedi.
 
Gittin gideli başım hiç eğilmedi,
 
bu onuru göğsüme sen taktın oğul
 

Ramazanmış kurbanmış her daim böyle
 
Eller gülüp oynarken hak mıdır söyle
 
Şehit Annesi olmak çok farklı köyde
 
Bu meclise bizleri sen kattın oğul

İşte böyle analarin, eşlerin, dedelerin, silah arkadaşı veya can kardeşlerin yetiştirdikleri aslan parcalarida böyle oluyor. Onlar  ölüme koşturarak giden koşarken, yürürken ölümü korkutan evlatlar aslan parçaları  yetistiriyorlar.  Biz ölüme gülerek giden bu Yusuf yüzlü Hamza yürekli yigit üstü yiğitlerden  RAZIYIZ
 
Rabbim SENDE RAZI OL
 
RABBIM SENDE RAZI OL
RABBIM SENDE RAZI OL.

“Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” (Nisâ, 69)

BÜLENT ERTEKIN
Gaziemir/İZMİR
 

Son Güncelleme (Pazartesi, 09 Ocak 2017 18:15)

 
Author of this article: Bülent ERTEKİN

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün700
Dün1485
Tüm Zamanlar4528340
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 48 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5217
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?