• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İnsanlık Vahşetin Utanç Girdabında

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri


NaciGumusİnsanlık vahşetin utanç girdabında kör, sağır ve dilsiz kalmıştır. Riya, sinsilik, şeytanlık kol geziyor. İç ile dışın, madde ile mananın arasındaki korelâsyon bozulmuştur. Derin düşünce ve tefekkür; menfaat ve çıkar seline kapılmış sanki. Müslüman İslâm’dan azade,  insan insanlıktan. Gerilim ve çatışmadan beslenen dünya siyaseti kirlenmiş; acı, kan ve gözyaşı sermaye olmuştur adeta. Zulüm ve haksızlık karşısında kıpırdamayan vicdanları tarih lanetle yâd edecektir.

Ortadoğu coğrafyasında ve dünyanın başka yerlerinde ölümler, kıyımlar yıllardır devam etmektedir. Güç ve iktidar savaşçıları binlerce kurbana doymamaktadır. Mazlumlar çoğalmakta, mağdurlar yığınlaşmakta, feryatlar arşı yırtmakta. Masum çocuklar, melek bebekler açlıklardan ve kirli savaşlardan ölmektedirler.  Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleştirilen kimyasal silahlı saldırıda 150 kişinin ölmesi, 500 kişiden fazlasının yaralanması daha yeni bir katliam. Ve bu ne ilk, ne de son. Lanet olsun. Bütün kıyım ve yıkım hareketlerini şiddetle kınıyorum. Lakin Hamasetle, sloganlarla insanlık kurtulmaz. 


Etik değerlerin bulandığı, kavramların sulandığı, hak ve hukukun zedelendiği bir dünyada erdemli onurlu, yetkin ve etkin,  yüksek donanımlı, yüksek ruhlu  politikacılara, diplomatlara, gazetecilere,  düşünürlere her zamandan daha fazla ihtiyacımız vardır. Hava, su, güneş ve ekmek kadar ihtiyacımız vardır. Bencillikten, kategorize etmekten, itham etmekten,  renk, dil, ırk ve mezhep ayrımcılığından sıyrılmadıkça insanlığa katacağımız hiçbir şey olmaz.Müslüman olarak ta İslam adına konuşma hakkımız olmaz.

Gördüğümüz resimde insan insanlıktan, Müslüman Müslümanlıktan uzak duruyor gibidir. İnsan olarak insanlık adına, Müslüman olarak İslâm adına hareket etme mecburiyeti içerisinde; öncelikle kendimizden başlayarak,  bütün dünya insanlığının iyiliği için, barış, huzur, güven ortamı için, işsizliğin, cahilliğin, fakirliğin bitmesi için  topyekûn ayağa kalkmalı,  boş kalabalıklar olmaktan kurtulmalıyız.
“Kim zerre ağırlığınca hayır işlerse onun mükâfatını görecektir. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görecektir” (Âyet-i Kerime)

Son Güncelleme (Çarşamba, 05 Nisan 2017 21:27)

 

Degerli Yazarimiz NACİ GÜMÜŞ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Çarşamba, 16 Aralık 2009.

Yazarin Diger Yazilari

Yorumlar 

 
0 #1 TebrikMehmet Ali OĞUZ 2017-04-06 08:59
İçinde bulunduğumuz tarifi imkânsız ortamın tasviri ve öz ifadeler ile dile getirilen kurtuluş reçetesi, Milletimizin dertleri ile dertlenen tüm insanlarımıza çok önemli mesajlar içermektedir. Allah razı olsun.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3531
Dün3903
Tüm Zamanlar4906301
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 47 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1999
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?