• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon Usame Bin Laden’den başka erkek mi var?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Bundan yıllar önce imanlı, itikatlı bir hanım başı açık olarak gezmeye çıktığında sormuşlardı;
- Başınız açık olarak erkekler arasında dolaşmayı ne ile izah edeceksiniz?
O hanımın cevabı:
- “Sanki günümüzde Usame Bin Laden’den başka erkek mi var?”

 Evet..! Bin Laden”den “biri” öldü... Geriye kaldı 999 Laden..!

ABD varlığını ve gücünü dünyaya kabul ettirmek için kendi bilim kurgusuyla oluşturduğu ve yine kendisine yakın bol oyuncu kadrosuyla iyi birer rol kesici bir takım ülke liderlerinin katkısıyla senaryosunun işgalci, despot, katil ve terörist ABD ile yandaşı katil Siyonist İsrail devletinin yazdığı kanlı oyunların son sahnesi de Usame Bin Ladenin ‘şehit’ edilmesi final yapıldı.

Şayet bu bir uydurma ve kurgudan ibaret değil de gerçek bir hadise ise Yüce Allah şahadetini kabul buyursun. Biz yine de açıklamalar doğrultusunda hareket edersek şayet o Bin Laden ki, onun için Irak, Afganistan, Filistin, Pakistan ve son olarak Mısır, Yemen, Libya, Suriye kan gölüne çevrildi. O Laden için ki, yaşlı ve genç erkek-kadın, çoluk-çocuk, demeden katledildi, milyonlarca Müslüman ülkenin Müslüman insanları telef edildi. Hep kendi emelleri uğruna bir dizi seri cinayetler işleyerek, kendi vatandaşlarına bile acımadan öldürdükleri, onlara bile komplo teorileri kurarak onca masum insanların kanlarını döküp, rüştlerini ispat etmek için ne senaryolar yazdılar bu teröristler.

Dediğim gibi bunlar hepsi birer senaryo birer oyun sahnesinden başka bir şey değil aslında. Akıl sahipleri bilirler ki, bunların kendi menfaatleri doğrultusunda dünyada kan dökmekten başka bir emellerinin olmadığı aşikar bir durumdur.

Usame Bin Laden’ in ‘şehit’ edilmesi ne ilk nede son olacağıdır. Onlar için terörist bolluğu her zaman vardır. Açıklayacakları 10 kişilik en azılı uydurma infaz listesinde mutlaka 1-2 Müslüman için kaç ülke daha yerle bir edilir acaba? Emin olun yakındır uzak değildir. Bunlar böyle yaparak ayakta kalmaya çalışır başka türlü izahı yok bunun. Çünkü kanla beslenirler, kanla yatarlar kanla kalkarlar bunlar. Zamanımızın vampirleridir bu katiller.

Usame Bin Laden hiç olmadığı kadar meşhur edildi. Onun adına katliamlar yapıldı, 11 Eylül senaryoları yazıldı, onun adı ve örgütüyle kaç ülkede bombalar atıldı insanlar katledildi. İşin en garip yönü de bu saldırıların hiç birini ne Usame Bin Laden nede terör örgütü denilen El Kaide üstlendi. Ama onlar için bunlar birer tehlike ve tehdit unsuruydu. Tabi ki kendilerinin yazmış oldukları ve kendilerinin sahneleyip oynadıkları bir bilim kurgu filminden başka bir şey değil bu uygulananlar.

Orta doğuda akan kanların, yapılan yağma ve talanın, tecavüzlerin müsebbibi de Bin Laden miydi? Dünyayı meşguliyetlere sevk edip ansızın yağdırılan bombalarla kaç Filistin daha heba edilecek? Müslümanlar uyumaya devam ettikçe bu böyle devam edip gidecek. Müslüman ülkelerin Müslüman liderleri onların dediklerini bir bir uygulamaya devam ettikçe milyonlarca Müslüman kanının akıtılacağı gün gibi ortadadır. Günü geldiğinde bu liderlerle hesapları kapatmalar onlar için hiç de zor olmayan bir durum. Hala uyanmayacak mısınız? Dünyada menfaatleri doğrultusunda oysa kaç tane lider katledildi. Hala uyanmayacak mısınız? Neden bütün katliamlar İslam coğrafyasında yapılıyor? Hala uyanmayacak mısınız? Kutsal topraklarda her gün yüz binlerce çocuk katlediliyor, ‘demokrasiyi getireceğiz’ bahanesiyle gelecekleri ellerinden alınan körpecik fidanlara kıyılıyor? Hala uyanmayacak mısınız?

Şimdi kaç Usame Bin Laden için kaç Müslüman ülke daha yerle bir edilecek? Bu her iki katil ve terörist devlet varlıklarını devam ettirmek için dünyayı kana bulamaktan asla çekinmeyecekler ve asla vazgeçmeyeceklerdir. Çünkü kendi yetiştirdikleri ve başa getirdikleri liderlerle istedikleri gibi oyunlar oynayabilmekte, istediklerini yaptırabilme gücüne sahiptirler. Hala görmüyor musunuz?

Ey Müslümanlar ..! Siz hala bize ve ülkeme bir şey yapmazlar veya yapamazlar deyip geçiştirin olanları. Bir gün sizin kapınızı da çalacaklar o zaman ne yapacaksınız, ne cevap vereceksiniz acaba? Ya hesap gününde Yüce Yaratanın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız?

Zaman aklınızı başınıza almanın zamanıdır, zaman birlik ve beraberlik içerisinde kardeşliği sağlamanın top yekun İslam dinini koruma ve kurtarma zamanıdır. 

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Allah’ın vaadi haktır ve er geç tecelli edecektir.       

  

Son Güncelleme (Çarşamba, 04 Mayıs 2011 10:45)

 

Degerli Yazarimiz Eyyüp ARAS Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Perşembe, 21 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün832
Dün6265
Tüm Zamanlar4623119
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 170 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 910
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?