• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama

PostHeaderIcon İZMİR'İN GÜLLERİ

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
İzmir - İzmir Haberleri

       Yıllar sonra İzmir’i yeniden ziyaret etmek nasip oldu. Önceki ziyaretlerimiz Üniversite de okuduğumuz yıllardaydı. Hukuk Fakültesinde okuyan arkadaşımızla kayıt yenilemeye gitmiştik. Ortak dostlarımız vardı, onları da ziyaret etmiştik. Bu kez ziyaret amacımız farklıydı. İlmi amaçlı diyebileceğim bir ziyaret oldu. Bu ziyareti değerli dostlarımız İslam Uzun, Yüksel Karakaya, Engin Altun, Kamil Öztürk, Erdoğan Çetin, Mehmet Özcan ve Osman Güneş kardeşlerimle birlikte gerçekleştirdik. Öncelikle bizleri davet eden değerli büyüğümüz Hakkı Yılmaz hocamıza dua ediyorum; zira teşekkürü kabul etmiyor. Teşekkürün lütfen yapılan işler için yapılabileceğini, Allah rızası için yapılan işlerde teşekkür edilemeyeceğini savunuyor. Biz de dua ediyoruz. İzmir’de bulunduğumuz üç gün boyunca Kur’an eksenli sohbetlerimiz oldu. Kur’an’ın engin coğrafyasında gezintiler yaptık. Son yıllarda Kur’an’ın hakkıyla anlaşılması noktasında mesai harcayan, kafa yoran birçok üstadımızın varlığına şahit olmak bizler gibi Kur’an âşıklarını oldukça mutlu etmektedir.

      İzmir’de Kur’an eksenli, Rabbimiz merkezli, Peygamber Efendimiz kokulu sohbetlerimizi onurlandıran Başta Hakkı Yılmaz hocamız, değerli dostları Halil hocamız, Kur’an aşığı-tahkik ehli Mehmet Amca, Kur’an dostu Güngör Kızılbağ hocamız, yazı yazdığımız sitenin kurucusu Eğitimci-Yazar Naci Gümüş hocamız ve heyecanlı genç Furkan kardeşimizle tanışmış olmak bizler için büyük bir şereftir. Bu şerefin kaynağı ise mübarek kitabımızdır. Çünkü biz bu güzel insanların hiçbirisini tanımıyorduk. Bizlerin ve onların Kur’an’a olan sadakatleri bu buluşmanın gerçekleşmesine vesile oldu. Yüce Rabbimiz hayır yolunda gayret edenleri bir şekilde bir araya getiriyordu.


      Yıllar önceydi, bir Umre ziyareti sırasında Medine’de evinde ziyaret etme bahtiyarlığına erdiğim muhterem Ali Ulvi Kurucu üstadımızdan bir anekdot dinlemiştim: “Ateşler içindeler; ama yanmıyorlar.” Ali Ulvi hocamız Mısır’da bulunduğu yıllarda her türlü olumsuzluklara rağmen gençlerin Kur’an halkalarına devamından bahisle bu gençlerin içinde bulundukları durumu: “Ateşler içindeler; ama yanmıyorlar.” şeklinde özetlemişti. Ateşler içinde olup da yanmamanın ne olduğunu Rabbimiz, Hz. İbrahim (as) üzerinden bizlere öğretmişti. İzmir’de Kur’an’ın bir araya getirdiği bu güzel insanların da ateşler içinde olup yanmadıklarına, yanmamak için mücadele verdiklerine yürekten inanıyorum. Allah için sevdiğimiz bu güzel insanlara Kur’an hizmetinde hayırlı muvaffakiyetler diliyorum.


      İzmir ziyaretimizin bizim için diğer bir önemi; yıllardır kitaplarını okuduğumuz, okuttuğumuz, eğitimci olmamız hasebiyle de talebelerimize tavsiye ettiğimiz değerli büyüğümüz Mehmet Alagaş hocamızla tanışmak oldu. Ziyaretimizin son gününde bizleri akşam yemeğinde ağırlayan Mehmet hocamızı yakından tanımak bizler için bir bahtiyarlık idi. Yakın çevresindeki kardeşlerimizi tanımış olmak ziyaretimize ayrı bir güzellik katmıştı.

     
    İzmir ziyareti vesilesiyle Kur’an’ın gül gibi yetiştirdiği güzel insanların varlığı, geleceğe dair umutlarımızı artırmaktadır.

    
    Var olasınız Kur’an dostları

    
    Var olasınız İzmir’in gülleri.

                                                                                                                                                            
                                                                                                                          Ömer Naci YILMAZ

Son Güncelleme (Salı, 20 Eylül 2011 19:59)

 

Degerli Yazarimiz ÖMER NACİ YILMAZ Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazartesi, 04 Ocak 2010.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün3501
Dün4705
Tüm Zamanlar4619523
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 101 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 905
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?