• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 76

PostHeaderIcon IPhone 5 Geliyor.. 4'e Ne olduki?

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Bilişim - Teknoloji

IPhone4 araştırıyordum, uzun süredir piyasada olan IPhone4'ün fiyatının düşmüş olabileceğini zannediyordum ki, 1800 TL civarlarında... Çin'e giden abilerden IPhone4 ün fiyatını öğrenmelerini istedim. 1160 TL ye bir abimiz Çin'de almış. Orada bile bu fiyata ise burada asla düşmezdi.
IPhone 5 çıkınca 4 ünde fiyatı düşecektir elbet Dünyada. Bende IPhone 5 i tanıtayımda 4 ü değiştirmek isteyenler sayesinde fiyatı düşer diye bekliyorum :))

Kahve bahane IPhone 5 Şahane - 4ün nesi vardı ki? özellik olarak fazla fark yok...  Gereksiz bir yeni model gereksiz bir fiyat dengesizliği.

vE IpHone5

iPhone 5'in çok yüksek bir olasılıkla 7 Eylül'de gerçekleştirilecek olan basın toplantısı ile lanse edilecek. iPhone 5'i bekleyenlerin meraklarını giderecek bir haberimiz daha var. Apple yakın kaynaklardan ve uluslararası teknoloji bloglarından aldığımız ilk izlenimlere göre iPhone 5'in özelliklerini duyuruyoruz.

 İşte iPhone 5'in özellikleri

iPhone 5 özellikleri   iPhone 5 özellikleri   iPhone 5 özellikleri

 

Bazı iPhone 5 prototipleri, Photoshop yardımı ile tahminen hazırlanmıştır.

 

1-) Yeni iPhone 5'te 3,7 inç değil 4,00 inç ekran olacak. Ekranın görüş açısına göre görünürlüğü oldukça yüksek olacak. Parlama ve yansıma sorunu özel bir teknoloji ile aşılmış olacak.

 

2-) iPhone 4 kullanıcılarını canını çok sıkan anten sorunu kökten çözülmüş olacak. Çözüm kullanımla alakalı değil tamamen teknik ve donanımsal bir çözüm.

 

3-) iPhone 5'in uygulama kullanım sistemi değişecek, artık birçok uygulama paket olarak gelecek. AppStore kimliğinin öenmini yitireceği tahmin ediliyor.

 

4-) Mobile cihazların kredi kartı gibi kullanılmasını sağlayan ve Android işletim sisteminde kullanılabilen Radyofrekans NFC uygulaması iPhone 5'e entegre edilebilecek. iPhone 5'in online alışverişleri kolaylaştıran özel bir scan sistemi ile gelmesi bekleniyor.

 

iPhone 5 özellikleri

5-) Yine Android'te gördüğümüz cihazın otomobil anahtarı gibi kullanılabilmesi özelliği iPhone 5'te kesinlikle bulunacak. Fakat bu Application sistemi ile değil entegre donanımsal bir özellikle

sağlanacağı tahmin ediliyor.

 

6-) Güvenlik sistemi daha da gelişen iPhone 5'in kaybolması ve çalınması durrumunda uzaktan erişim ile kilitlenmesi ve hiçbir biçimde kullanılamaması gibi bir özelliğin olması kesinleşmiş durumda.

 

7-) iPhone 5 birçok özelliği ile artık bir telefon olmaktan ziyade fazlasıyla akıllı bir bilgisayar olmak yolunda ilerliyor. Özellikle elektronik cihazların kontrol edilmesi iphone 5'in devrimsel özelliklerinden olacağı kesin gibi görünüyor.

 

8-) Oval tasarım yerine daha köşeli bir tasarımın olacağı yine kesinleşen bilgiler arasında. iPhone 5'in daha da incelmesi bekleniyor fakat, İphone 5 konsepti ve devrimsel donanım özellikleri nedeni ile daha fazla inceleceğini tahmin etmiyoruz.

 

9-) iPhone 5 oldukça hızlı bir işlemciye sahip olacak. İşlemcinin A5 Dual Core 1.5 GHz olması bekleniyor.

 

10-) iPhone 5'in 4G ağ erişimine sahip olacağı kesin.

 

11-) Pil ömrünün iki kat daha fazla olacağı. Konuşmaya dayalı 7 saatlik sürenin 14 saate çıkacağı belirtiliyor.

 

12-) Wifi Verizon özelliği ile sohbet ve görüntülü konuşma konusunda epey mesafe katedildiği belirtiliyor.


13-) 8 megapixel kamera ve görüntü motoru oldukça yüksek performanslı olacak.


14-) İphone 5'te 64 GB bellek bulunacak.


15-) Ekranınn kırılmaz parlak camdan olması ve çizilmelere karşı en yüksek mukavemette olması bekleniyor.

 

16-) iPhone 5 ile aramalarda ve farklı e posta hesaplarının tanımlanmasında sese dayalı tanımlama sistemi geliştirilmiş durumda. Birçok farklı özelliği uzaktan ses ile kontrol etmek mümkün olacak.

 

17-) Ve en güzel haberi verelim. iPhone 5'in fiyatı yüksek olmayacak. iPhone 4 ile arasında pek bir fiyat farkı olmayacağını belirtelim.

 

Yeni iddialar:

 

Yeni iddialara göre iPhone 5'te Hologram teknolojisi ve lazer klavye özelliği bulunacak. Ayrıca arka kasanın metalik olacağı da gelen bilgiler arasında.

 Bu özellikler çok yüksek ihtimalle iPhone 5'te bulunacak özelliklerdir. (Kaynaklar: Appleworld, Digitimes, FoxconNews, TechnoBlog)

iPhone 5 için hazırlanan prototip Videosunu izlemek için tıklayın

 

Kaynak: appleyardim

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Perşembe, 18 Nisan 2019.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün403
Dün3860
Tüm Zamanlar4893953
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 39 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 1990
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?