• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon BU ADAMLAR NASIL YETİŞİYOR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

MustafaYulug.JPG - 2.94 KbDünyanın büyük bölümünün egemeni yüce kurul (yinelersek, paracılar, silahçılar, petrolcüler, gıdacılar, ilaççılar, sigaracılar, kumarcılar, uyuşturucu, kaçakçılık ve insan ticareti erbabı ve tabii ki mafya, gibi), aynen futbolda olduğu gibi, insanlar arasındaki var olan bölünmeleri kullanarak, yetmezse yenilerini yaratarak ve gerektiğinde de top yerine silahların ortada dolaştırıldığı çatışmalar fitilleyerek malı götürmeyi sürdürüyor. Bizler 'saf ve temiz yaratık' yapımızla, yüce kurulun görevlileri arasındaki göze girme ve böylece makam ve avantaya ulaşma savaşımlarını çok ciddiye alarak izliyor, taraf tutuyor ve bayağı da eğleniyoruz. (Altta kalanlar, açlar, işsizler, hiç yoluna yakınlarını ve yaşam kalitesini kaybedenler hariç, tabi). Aslında futbolun ekonomi ve sosyo-politiği ile seyircilik statülerinin bilincinde olanlar için, mevcut dünya düzeneği de pek anlaşılır durumdadır, kanımca.

Değindiğimiz üzere, insanların büyük çoğunluğunun saf, temiz ve çocuksu yaratıklar olması nedeniyle bu dönme dolap tıkır tıkır işleyip duruyor. Sürü halinde yaşama zorunluluğu böyle bir konum gerektiriyordur belki. Ne yazık ki, bütün bu rezilliklerin gerçek nedenini, ancak, biyoloji ve genetiğin sırları çözülmüş geleceğin dünyasındaki bilim insanları saptayabilecekler.

Şu haber ilginç: TRT’nin bildirdiğine göre, Wikileaks yine harekete geçmiş. Bu kez Amerikan merkezi düşünce ve jeopolitik analiz örgütü Stratfor’un 5 milyondan fazla belgesini birçok kuruluş üzerinden yayımlamaya girişmişler. Temmuz 2004 ve Aralık 2011 arasını kapsayan yazışmalar bu ‘düşünce’ kuruluşunca kullanılan bilgi ağları, yolsuzluk, kara para aklama teknikleri ve psikolojik yöntemlerle ilgili imiş. Kuruluş aynen CIA gibi çalışıyormuş ve kamusal ve özel müşterileri için gazetecileri, askeri yetkilileri, NATO’cuları, muhbir olarak kullandığı kişileri maaşa bağlıyormuş. Wikileaks’in iddiasına göre, Stratfor ile gizli ilişkilerini sürdüren kuruluşlar arasında Lockheed Martin, ABD Dışişleri ve İç Güvenlik Bakanlıkları, Deniz Piyadeleri ve savunma istihbarat birimleri de varmış. Wikileaks’e bilgiler, bir olasılıkla, Anomious adlı (korsan) kuruluşça sağlanıyor olabilirmiş. (Bu ‘korsan’ lafı Somali işinde de geçmişti, o zaman da sormuştuk ve şimdi de soruyoruz: Esas korsanlar kimler…).

Bir de şu habere bakalım: 90 yaşındaki Manolis Glezos Yunanistan’ın tek milli kahramanı. Nazi ordularının işgalindeki Yunanistan’da Akropolis’te dalgalanan Almanya bayrağını aşağıya indirmek cesaretini göstermiş. Geçmişte 3 kez ölüm cezasına çarptırılmış ve 11 küsur yıl içerde yatmış. İleri yaşına karşın Glezos, ülkeyi adım adım dolaşıyor ve kör şiddet, yakıp yıkma ve yağma dışında toplumu,( sistemi yönlendiren özellikle para’cılara karşı) tepki göstermeye teşvik için protesto gösterilerinde hep en önde yer alıyor.(Hürriyet, 24 Şubat 2012 – Haberin tümünü görmekte yarar olabilir).

Acımasız sahteciler egemenliğindeki dünyamızda bu tür önderler nasıl olup da boy gösterebiliyor…İşte bunun da biyolojik koşullarını geleceğin bilim insanları saptayabilecekler…

Yine TRT’den öğrendiğimize göre, mezhep çatışmalarının sonucu Irak’ta bir milyon 300 bin kişi evsiz duruma gelmiş. Libya’da aşiretler yanında eskiler ve yeniler arasındaki çatışmalar nedeniyle insancıklar ölüp duruyor. Başka yerleri de ‘benzetmek’ İçin asistan ve ajanlarıyla birlikte kıpır kıpır hareket halindeler global patronlarımız…

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:31)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Pazar, 27 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün505
Dün1148
Tüm Zamanlar4529293
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 62 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5235
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?