• İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
  • İnternet Dünyasına Açılan Sevgi Penceresi
Kitap Okuma Anketi
Kitap Okuyor musunuz?
 
Yasal Uyarı
Bu sitede yayınlanan bütün eserlerin çoğaltılması, izinsiz olarak bestelenmesi yasaktır! Buna uymayanlar hakkında, 5846 ve 411 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 3257 sayılı Sinema ve Muzik Eserleri Kanunu Hükümleri gereğince hukuki işlem yapılacaktır. Sitede yayınlanan şiir, yazı ve hikayelerin telif hakları sahiplerine aittir. Ancak Naci Gümüş imzalı yazı, şiir ve hikâyeler; isim anılması, kaynak gösterilmesi şartıyla alıntılanabilir.
Site İçi Arama
Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6898

PostHeaderIcon UYUŞTURULMUŞ KAFALAR

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 
Yazarlarımız - Makaleleri

Dünyamızın büyük bölümünün silahçılar, petrolcüler, enerjiciler, ilaççılar, gıdacılar, otomotivciler, paracılar, uyuşturucu mafyası
ve genel olarak mafya gibi küresel sermaye yoğunluklarından oluşan bir sanal yönetim kurulunca çekip çevrildiğini vurgulamaya çalışıyoruz. En azından üç beş kişi de olsa sorundan haberdar olanlara medyada rastlanmıyor değil. Örneğin, geçenlerde TEMA Onursal Başkanı da dünyayı büyük sermayenin yönettiğini söyledi. Daha da ilginci, 28 Şubat döneminde Refahyol hükümetinde devlet bakanı ve hükümet sözcüsü olarak görev yapan Namık Kemal Zeybek (Daha önce de bir yazımızda adı geçmişti) bakalım ne demiş:

’28 Şubatın nedeni, gösterilmeye çalışıldığı gibi irticai faaliyetler değil, Erbakan’ın uygulamaya soktuğu havuz sistemiyle kamunun bütün parasının bir havuzda toplanması ve devletin bankalardan borç alma ihtiyacının giderek azalmaya başlamasıdır. Daha önce parası olan kamu kuruluşu ya da bankası bunları yurtdışında tutuyor, parası olmayan kamu kurumları da yüksek faizlerle bankalardan borçlanıyorlardı. Bankalar hazineye yüksek faizle para veriyor ve yattığı yerden aşırı karlar elde ederek bir bakıma devleti soyuyorlardı. Havuz sistemi bu düzeneği bozduğu için 28 Şubat yapılmıştır.’ (Fikret Bila, Milliyet 23 Nisan 2012).

Gerçekte, global sermayenin etkinliği ile iç yapılanması açısından ne denli bilgi sahibi olursak, olayların da o denli gerçek nedenlerini kavramış olacağız. Bir bakacağız, diyelim, Ege suları üzerindeki it dalaşları, yoksul devletlere, dahili komisyoncuların da iteklemesiyle, silah satmaya çalışan büyük tacirler ile onların sekreterliğini yapan devlet örgütlerinin numaraları olarak karşımıza çıkabilecek. İnsan sağlığına kesin zararlı besin ve ilaçların bizlere nasıl yutturulduğunu da açıklayabileceğiz. Danimarka 2050’de enerjisinin tümünü rüzgardan karşılamayı planlıyor da üstelik güneşi de bol ülkemizde ilgililer böyle durumlarda niçin havalara bakıyor, niçin yenilenebilir enerji alanında dünyanın bir numaralı araştırıcı ülkesi olamıyoruz, onu da anlayabileceğiz. Afganistan işinde ya da terörist faaliyetlerde uyuşturucu işi ne denli rol oynuyor, tam anlamasak da duyumsayabileceğiz, falan.

Paul Valery’nin şu lafını çok beğenirim: ‘Siyaset, insanların dikkatlerini kendilerini en çok ilgilendiren konulardan uzaklaştırmayı becerme sanatıdır’. Bizim derdimiz ne, global sermaye plancıları bize neyi ya da neleri konuşturuyorlar, bir düşünelim bakalım, eğer kafalarımızın uyuşturulmamış küçük de olsa bir bölgesi kalmışsa, tabi.

Son Güncelleme (Cumartesi, 12 Kasım 2016 21:31)

 

Degerli Yazarimiz Bu tarihten itibaren bizimle beraberdir: Perşembe, 24 Mayıs 2018.

Yazarin Diger Yazilari

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Site Dili / Language
İstediğiniz dile çeviriniz

language you want to turn the

Üye Girişi
Ziyaretçi Sayısı
Bugün1144
Dün1285
Tüm Zamanlar4525699
Kimler Çevrimiçi
Şu anda 86 konuk çevrimiçi
İstatistikler
Üyeler : 5172
İçerik : 1505
Web Bağlantıları : 26
Ziyaretçi Anketi
Gönül Sitesini Dünyanın neresinden İzliyorsunuz?